22.4.2009

Fakty sezóny 2008/2009.

Na začiatku sezóny 2008/2009 nás v 1-2-3 trénovalo 47, z toho 10 hráčov postúpilo počas sezóny do 4-5. Na konci sezóny nás trénuje 67. Spolu vykorčuľovalo počas tejto sezóny na tréning 1-2-3 92 hráčov, 12 hráčov prerušilo tréningový proces, 3 trénujú v inom klube a spomínaných 10 už trénuje o kategóriu vyššie. Najmladšími hobákmi boli Lukáš Klečka, Samko Sisák a Janko Korec.

Spolu počas sezóny sme odohrali 153 minihokejových zápasov, z toho sme 64 vyhrali, 17 remizovali a 72 prehrali, s celkovým skóre 738:755 (bilancia sezóny 2007/2008 bola 54 zápasov, 16 výhier, 5 remíz, 33 prehier, skóre 305:743). Z toho 106 zápasov sme odohrali so zahraničnými klubmi (43 výhier, 14 remíz, 49 prehier) a 47 zápasov so slovenskými klubmi (21 výhier, 3 remízy, 23 prehier). Štvrtáci odohrali 23 minihokejových zápasov z toho 3 vyhrali, 2 remizovali a 18 prehrali. Najvyššie sme vyhrali so Zvolenom 26:2 (Piešťany Cup), s Novými Zámkami 17:4 (Vianočný turnaj v Nových Zámkoch) a so Zlatými Moravcami 15:4 (Orange Minihokej Tour), najvyššie prehry sme utrpeli v Trenčíne (6:42), v Skalici (7:30) a v Dunaujvarosi s rumunskou Csikseredou (1:18). Zúčastnili sme sa 17 turnajov, z toho 8 zahraničných. Z turnajového víťazstva sme sa tešili v Trnave, druhý sme skončili v Nových Zámkoch a v Piešťanoch, tretí doma na Suzuki Minicupe, v Trnave i na Trojkrálovom turnaji vo Viedni, cenné sú aj štvrté miesta z Trenčína a St.Poltenu. V Juhomoravskej lige prípraviek tretiaci skončili druhý a druháci na treťom mieste. Ani raz sme neskončili na turnaji posledný (minulú sezónu keď sme vážnejšie začínali s minihokejovými zápasmi sme skončili posledný trikrát z deviatich turnajov). Väčšinu zápasov sme odohrali proti slovenským, českým, rakúskym, nemeckým a maďarským družstvám. Po jednom zápase sme odohrali so slovinským, rumunským, poľským a ruským družstvom.

Niekoľkokrát naši Hobáci boli aj v televízii (Dúbravskej, v JOJke i na STV 3). Medzi ďalšie zaujímavé akcie tejto sezóny patrili spoločná návšteva cirkusu na Mikuláša, Dúbravské hody, vyhodnotenie najlepších Hobákov reprezentačným trénerom Jánom Filcom, jazda pražským metrom či návšteva ranča Bolka Polívku.

21.4.2009

O týždeň do 4-5.

Od pondelka 27.4.2009 budú títo hráči trénovať v 4-5: Miki Konček, Lukáš Sadloň, Viťo Vraštil, Patrik Jordan, Adam Tisončík, Samo Machala, Peťo Hergot, Lukáš Farkaš, Jojo Just, Janko Grauzel, Lukáš Habala, Marek Király, Tomáš Letko, Števo Mašán, Sebastian Šimovič plus ďalších 10 až 15 hráčov, ktorí v 4-5 trénovali túto sezónu. Trénerská dvojica Líška - Fabian zostáva. Do konca mája budeme trénovať 3x do týždňa na ľade a 1-2x mimo ľadu, v júni budeme pokračovať prípravným obdobím tréningami mimo ľadu 4x do týždňa. Prípravné obdobie by malo skončiť 25.6., od 26.7. by sme mali ísť na sústredenie, viac budúci týždeň na rodičovskom združení.

20.4.2009

Dvojzápasy s HTA.

Budúci víkend v rámci spestrenia letnej prípravy si zmeriame sily s HTA. HTA je hokejovou školou pôsobiacej v Čechách, ktorá pre svojich členov ponúka víkendové či týždňové sústredenia, turnajové zápasy a mnoho ďalších aktivít pre malých hokejistov. Družstvo HTA 1999 a HTA 2000 sa v mesiaci jún zúčastní turnaja v kanadskom Montreali a tak v rámci prípravy na turnaj prijalo pozvanie na prípravné zápasy k nám do Bratislavy. Predbežnú nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie. Bližšie informácie o zápasoch s HTA sa dozviete na rodičovskom združení budúci týždeň.

Na Spring Cupe ôsmy.

Na poslednom turnaji v sezóne 2008/2009 sme skončili na ôsmom mieste. Po minuloročnom víťazstve na Spring Cupe vo Viedni sme očakávali, že aj tento rok budeme atakovať medailové umiestnenia. Hráči v jednotlivých ročníkoch narodenia sú iný. V našom družstve chýba viac hráčov narodených v ročníku 1999, hlavne v prvej polovici roka. Po fyzickej stránke sme za súpermi zaostávali, no po kombinačnej určite nie. Odohrali sme vyrovnané a veľmi zaujímavé zápasy s celkovým víťazom turnaja Frakfurtom (3:4), so silnou UTE Budapešť (2:4), s Moskvou (3:5) ktorá strelila suverénne najviac gólov na turnaji (89!). Ani do tretice za posledné dva týždne sa nám nepodarilo vyhrať nad tigrami z Viedne (2x po 1:3). Možno nám chýbalo trochu šťastia, nie raz sme trafili v poslednej minúte do tyčky, možno o nejaký ten jeden úspešný brankársky zákrok naviac, možno v niektorích prípadoch o niečo viac snahy a koncentrácie. Napriek ôsmemu miestu sa aj nám ušli krásne medaile a pekný pohár, okrem toho dostal každý hráč diplom, puk a tričko s logom turnaja. Turnaj zorganizovaný na vysokej úrovni vyhral Frakfurt, ktorý vo finále porazil Augsburg 7:1, tretia skončila UTE Budapešť. Výsledky všetkých zápasov, strelcov gólov a iné zaujímavé štatistiky nájdete na oficiálnej stránke turnaja.

   

16.4.2009

Vienna Spring Cup 2009

V sobotu ráno cestujeme do Viedne na veľký medzinárodný turnaj Kellys Vienna Spring cup 2009. Doprava je individuálna, zraz v sobotu je o 7:45, v nedeľu o 8:30 pred Albert Schulz Halle vo Viedni. Nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie. V sobotu nás čaká o 9:05 Frankfurt, o 11:40 Viedeň Capitals B, o 13:05 UTE Budapešť, o 15:40 Vienna Young Tigers a o 17:55 ATSE Grazer. V nedeľu o 9:55 Mannheim a potom 2 zápasy o konečné umiestnenie. Obed, občerstvenie i pitný režim bude zabezpečený. Deti budú aj spoločne pripoistené. Náklady na turnaj pre jedného hráča sú do 40,- eur. Nezabudnúť výstroj, dresy, súpravy, hobácke tričká. Na turnaji bude štartovať 14 družstiev zo šiestich krajín (Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Rusko, Maďarsko a Slovensko), všetko sa to bude odohrávať v nádhernej hale, v ktorej sa pred niekoľkými rokmi uskutočnili MS v ľadovom hokeji. Spomínate si ako to vyzeralo pred rokom? Máme sa na čo tešiť!

10.4.2009

Prestupy a Spring cup.

Kto z 1-2-3 pôjde do 4-5 sa dozviete do konca budúceho týždňa. Budúci víkend nás čaká posledný turnaj v sezóne, cestujeme do Viedne, kde budeme obhajovať víťazstvo z minulého roka. V skupine sa stretneme s ATSE Grazer, Viedeň Young Tigers, UTE Budapešť, Mannheim Mad Dog, Frankfurt Jungloven a Viedeň Junior Capitals II.

Tréner Michal najproduktívnejší hráč 1. ligy juniorov!

Michal Kemény, jeden z trénerov v 1-2-3, sa stal najproduktívnejším hráčom 1. ligy juniorov! Počas 40 odohraných zápasov nazbieral úctihodných 86 bodov (za 34 gólov a 52 prihrávok)! Snáď sa mu bude podobne dariť aj v nasledujúcich sezónach. Michal, aj naďalej Ti držíme palce!

6.4.2009

Bronzový.

Na Suzuki Minicupe skončili oba naše tímy na treťom mieste, pričom obidve družstvá vyhrali jeden zápas, jeden remizovali a dva prehrali. Kvalitne obsadený turnaj za účasti 5 družstiev zo štyroch krajín bol aj kvalitne zorganizovaný. Realizačné tímy všetkých družstiev vyjadrili spokojnosť a nadšenie. Opava i Poruba patria v Česku k špičke, Dunaujvaros je hokejové mesto, patrí medzi najlepšie v susednom rýchlohokejovo sa rozvíjajúcom Maďarsku. Mladé tigre z Viedne hrávajú českú ligu a pravideľne sa zúčastňujú turnajov. A turnaj vyhrala Opava, B turnaj Poruba. Okrem posledného zápasu náš výkon na turnaji bol vcelku solídny. Na niektorích hráčoch bolo cítiť niekoľko tréningový výpadok. Spoľahlivý výkon predviedli obaja brankári. Medzi našich najlepších hráčov patrili Lukáš Habala, Samo Mojžiš, Adam Turian a Tomáš Černák.

2.4.2009

V JM lige A sme skončili druhý.

A máme po finále! Vyškov si priviezol z domáceho prostredia dve výhry a tak na celkové víťazstvo JM ligy mu stačilo iba jedno víťazstvo hoci aj po samostatných nájazdoch. A tak sa aj stalo. Aj keď sme sa dvakrát dostali do vedenia, hostia dokázali dvakrát vyrovnať. Šance boli na jednej i druhej strane a tak remíza bola zaslúžená. V samostatných nájazdoch sme ťahali za kratší koniec... (tu nájdete recept ako strieľať góly v podaní vychádzajúcej švédskej hviezdy Linusa Omarka, a tu jeho ďalšie skvelé góly a prihrávky) V druhom zápase, keď už bolo o víťazovi JM ligy rozhodnuté sa nám podarilo vylepšiť si tohtosezónnu bilanciu s Vyškovom, zvíťazili sme 3:1 a tak sme si vylepšili náladu na domáci turnaj. Za druhé miesto sme dostali strieborné medaile. Najlepším brankárom JM ligy bol vyhlásený náš Samo Machala.

1.4.2009

Aj štvrtáci si zahrajú.

Aj štvrtáci si zajtra zahrajú zápas. Popri finále JM ligy na druhej strane v minihokeji si zahrajú proti sebe (možno sa nám podarí vybaviť aj nejaký súper). Doneste si zápasové dresy. Zraz je o 15:45.

30.3.2009

HTA Challenge Cup - 8. miesto

Na turnaji v Pelhřimove naše 2001 skončili z 12 družstiev na 8. mieste. Keďže nás trápia choroby a pár hráčov bolo odcestovaných boli sme doplnený o dvoch hráčov z Trenčína a z Michaloviec. Turnaj mal výbornú úroveň, zúčastnili sa ho tri vynikajúce družstvá (HTA, Sparta, Slavia), ďalších osem bolo vyrovnaných. V Česku je detský minihokej na vynikajúcej úrovni aj vďaka tomu, že už od druhej triedy hrávajú všetky kluby minihokejovú súťaž. Na rozdiel od iných družstiev nám chýbal skúsenejší brankár, ktorý by mal v bráne už niečo odchytané, aj keď naši "brankári" robili čo sa dalo. V individuálnych súťažiach sa nám darilo. Bára vyhrala súťaž o najrýchlejšieho hráča s pukom na turnaji, po nekonečnej a dramatickej sérii samostatných nájazdov skončil Andrej na 2. mieste v súťaži o najlepšieho strelca. Tomášovi tesne uniklo superfinále v súťaži o najlepšieho brankára samostatných nájazdov. Hralo sa v troch tretinách 3 na 3, za jeden deň sme odohrali 5 zápasov 2x 12 minút. Turnaj vyhrala HTA, v nedeľu turnaj hráčov 2000 vyhrali Pardubice.

Trnava Cup 2009 - 1. a 3. miesto

Po takmer roku sa HOBA Bratislava opäť radovalo z turnajového víťazstva! Naši tretiaci a mladší zvíťazili na turnaji Trnava Cup! Áčko (ročník 1999 a mladší) skončilo tretie. Nechýbalo veľa. Keby sme zvíťazili v zápase, ktorý sme mali veľmi dobre rozohratý (vyhrávali sme už 5:2), s Břeclavou mohli sme skončiť aj prvý. Čo sa nepodarilo Áčku podarilo sa Béčku. Pre zmenu práve v zápase s Břeclavou Béčko prehrávalo 2:5, no podarilo sa nám vyrovnať a vďaka lepšiemu skóre sme skončili na turnaji prvý! Najlepším strelcom turnaja sa stal náš kapitán Lukáš Habala. Bolo by pekné úspech zopakovať aj počas nasledujúceho víkendu...

27.3.2009

Predturnajové rodičko.

V pondelok o 14:15 počas tréningu 1-2-3 bude predturnajové rodičovské združenie. Rozdelia sa úlohy, vypočujú sa nápady a pripomienky. Účasť rodičov detí, ktoré potvrdili účasť na turnaji Suzuki Minicup 2009 povinná. V rámci turnaja odohrajú najmenší Hobáčikovia zápas Modrý proti Bielym. Nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie. Rozpis zápasov na Suzuki Minicupe nájdete TU.

25.3.2009

POZOR ZMENY a o dôvere. - doplnené!

Nedávno sa zmenil termín turnaja HTA Challenge Cup, zmenu sme si všimli až včera. Turnaj pre ročník 2001 je v sobotu 28.3.2009! Nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie, zraz nominovaných je o 8:00 pred zimákom v Pelhřimove, buďte dochvílny o 9:00 už hráme. Keďže viacerí hráči sú chorí, po súhlase od organizátora turnaja družstvo doplníme o hráčov z iných klubov, v žiadnom prípade nemôžeme zrušiť našu účasť. Nám by sa tiež nepáčilo keby budúci týždeň na poslednú chvílu niekto odmietol účasť na našom turnaji. V nedeľu naše družstvo 2000 nahradí Hodonín. Hráči ročníka 1999 a 2000 sa v nedeľu zúčastnia turnaja v Trnave. Organizátori prisľúbili kvalitný turnaj, tak nechajme sa prekvapiť či to tak bude. Na turnaj pôjdeme individuálne (autami). Zraz na štadióne v Trnave je o 6:50, prvý zápas hráme o 8:00 s Trnavou, druhý o 10:45 s Ružinovom, tretí zápas s Břeclavou o 13:40 a posledný s Topoľčanami o 16:25, po ňom nasleduje slávnostné vyhodnotenie turnaja. Náklady na hráča sú maximálne 14,- euro. Obed máme zabezpečený. Systém turnaja je podobný ako bude na našom turnaji čiže turnaj je rozdelený na A časť a B časť (hráči, ktorích tréneri nominujú za A družstvo musia hrať počas celého turnaja iba za A družstvo, z B družstva iba za B). Vyhodnotené bude zvlášť A družstvo, zvlášť B družstvo. Hrá sa 4 na 4, hracia doba je 2x 20 minút, po minúte striedanie bez prerušenia hry rozhodcom naskakuje hneď ďalšia štvorica hráčov. V prípade faulu, faulujúci hráč opustí hraciu plochu do konca najbližšieho striedania. Štvrtáci musia hrať za A tím. Každý hráč musí mať pri sebe zdravotný preukaz poistenca. Čo si treba so sebou zobrať už by mal každý vedieť (korčule, výstroj, súpravu, dresy, štucne, čiapku). Znovu žiadam rodičov, aby nekomunikovali počas zápasu s deťmi. Som o tom presvedčený, že to môže deťom viac uškodiť ako pomôcť. Pokiaľ rodičia nebudú dôverovať trénerom, ťažko môžu dôverovať trénerom ich deti. Bez vzájomnej dôvery šanca na úspech je veľmi malá. Tréneri trénujú najlepšie ako vedia, majú na to vzdelanie i skúsenosti. Športový výkon nezávisí iba od trénera či tréningového procesu, ale aj od dochádzky, disciplíny, prístupu k tréningovým povinnostiam, aktivite, talentu či tráveniu voľného času (predstavte si že Váš syn strávi svoj voľný čas namiesto s prenosnou playstation napr. s hokejkou a pukom či loptičkou... čo myslíte ako by sa to prejavilo na jeho výkone... pritom stačí tak málo, dávať deťom tie správne podnety a nedávať im tie nesprávne). Ďakujem všetkým rodičom, ktorí v nás veria, budeme sa aj naďalej snažiť, aby sme ich dôveru a dôveru ich detí nikdy nesklamali.

za trénerov 1-2-3 i 4-5 Ľubomír Líška

19.3.2009

Prevent Cup.

Po najväčšom minihokejovom turnaji vo Vyškove nás čaká ďalšia turnajová lahôdka v Letňanoch. Nezabudnite si dresy, štucne, súpravy, čiapky, tričká, európsky preukaz poistenca. Tak ako na všetkých zahraničných turnajoch tak aj na tomto deti spoločne pripoistíme, zabezpečenú majú stravu aj pitný režim, pečené buchty nie je zakázané priniesť do autobusu.  O predpokladanom programe na celý víkend sa dozviete pri zraze v piatok o 14:30, predpokladaný príchod naspäť do Bratislavy je v nedeľu o 20:30. Chcem poprosiť všetkých rodičov, aby rešpektovali pokyny realizačného týmu (Líška, Juhasz, Mojžišová) a nenarušovali plánovaný program, deti budú robiť všetko spoločne od ranných rozcvičiek, cez stravovanie, obliekanie v šatni (je obrovský rozdiel keď hráči len sedia a rodičia ich obskakujú  alebo keď hráči sa obliekajú sami a navzájom si pomáhajú prichytiť štucne, stiahnuť dres, zapnúť lakťačky ), mimo zápasový program až po spoločnú večierku. Učme deti samostatnosti a vzájomnej súdržnosti! O tom že nás opäť čaká nevšedný zážitok nikto nemusí pochybovať, stačí si len pozrieť stránku domácich Letcov - široko-ďaleko najsilnejšie družstvo 2001. V skupine máme Teplice a Zbraslav, pokiaľ skončíme v skupine minimálne druhý čaká na nás nemalé prekvapenie v neďalekej Sazka Aréne. Ubytovaní sme v penzióne Pohoda, takže mala by tam byť pohoda.

18.3.2009

Sme vo finále!

Naši tretiaci postúpili do finále JM ligy A! V dohrávke druhého semifinálového zápasu boli úspešnejší v samostatných nájazdoch a tak nám na postup stačilo vyhrať aspoň jeden zápas. Už úvod tretieho stretnutia naznačil, že to také ľahké nebude. Dievčatá nás dokázali dostať pod tlak a my aj napriek množstvu šanci sme sa v útoku nedokázali presadiť. Zákonite po treťom faule prišiel trest v podobe samostatného nájazdu, ktorý  tesne pred koncom  znamenal aj konečné víťazstvo "domácich" 3:2. V poslednom zápase sme už zaváhať nemohli. Chlapci zlepšili korčuľovanie, pomáhali si a hlavne rozmýšľali. Hra bola po celú dobu v našich rukách. Tri minúty pred koncom sa nám podarilo streliť víťazný gól, ktorý nás posunul do vytúženého finále, v ňom sa stretneme s Vyškovom! JD

16.3.2009

Semifinále JM ligy.

Playoff semifinále JM ligy A pokračuje zápasom vo Vyškove, kde nastúpime proti Výberu dievčat Južnej Moravy. Zápas odohráme v stredu 18.3.2009 o 17:00, na zápas pôjdu hráči autobusom, zraz 13:30 pred zimákom v Dúbravke. Postúpime do finále?

14.3.2009

Rodičko.

V pondelok počas tréningu 1-2-3 bude rodičovské združenie (iba rodičia prvákov, druhákov, tretiakov). Budeme sa rozprávať o blížiacich sa turnajoch i o budúcej sezóne.

12.3.2009

Jarní Turnaj v Letňanoch.

V dňoch 21. a 22.3. sa zúčastníme turnaja v Letňanoch (2. ročník). Odchod je naplánovaný už na piatok 20.3. o 14:30 spred zimného štadióna v Dúbravke. Všetci hráči pôjdu na turnaj spoločne autobusom a budú spoločne bývať v penzióne Pohoda. Rodičia, ktorí majú záujem ísť tiež autobusom a chcú si rezervovať ubytovanie v tom istom penzióne kontaktujte čo najskôr vedúcu družstva pani Mojžišovú. Na stránke domácich Letcov nájdete propozície turnaja Prevent Cup.

Turnaj v Piešťanoch.

Dňa 21.3.2009 sa naši tretiaci a mladší zúčastnia turnaja v Piešťanoch. Turnaja sa zúčastnia 4 družstvá. Prvý zápas odohráme už o 8:00 (s Piešťanami), druhý zápas s Dubnicou o 8:45 a tretí so Zvolenom o 12:15. Obed máme zabezpečený, na turnaj pôjdeme individuálnou dopravou (autami), Zraz na zimáku v Piešťanoch je o 6:45! Nominácia v sekcii najbližšie akcie, svoju účasť potvrďte čo najskôr. 

11.3.2009

Grand Prix Vyškov 2009 je za nami.

Na turnaji vo Vyškove sme skončili z 24 družstiev na 11. mieste. Zo šiestich odohraných zápasov bolo päť mimoriadne vyrovnaných, iba proti Sparte sme veľa vody nenamútili. Začali sme dvoma výhrami s Kometou Úvoz Brno (4:2) a Vlašimom (2:1), no herne to pre nás vydarené zápasy určite neboli. Od zápasu k zápasu to však bolo lepšie a napriek prehre 0:5 so Spartou to bol z našej strany najlepší zápas v skupine. V čase začiatku slávnostného zahájenia turnaja boli z nášho družstva nastúpení iba traja hráči... V osemfinále nám osud doprial Vyškov. A ten bol na domáci turnaj výborne pripravený. Mali sme miernu prevahu počas celého zápasu, ale vyškovská bránka bola ako keby zakliata. Po individuálnej chybe sme pykali, Vyškov ešte poistil výhru v poslednej minúte z trestného strieľania. V nedeľu doobedu sme sa boli odreagovať na Farme Bolka Polívku v neďalekých Olšanoch. Poobede nás čakali zápasy o umiestnenie. Korčuliarsky vynikajúco pripravenej Slavii Praha sme podľahli 3:4, napriek obrovským šanciam, no opäť sme dokázali zahodiť aj nemožné (ako sa premieňajú šance ukázal deťom v zápase trénerov hráč č.22, ktorý zaznamenal hetrik...). V súboji o 11.miesto v opäť veľmi dramatickom zápase sme šikovných klukov z Kolína porazili až po samostatných nájazdoch 3:2 sn. Ťažko hodnotiť celkový výkon, keďže niektorí hrali počas celého turnaja vynikajúco (Lukáš, Andrej, Peťo, Jakub), niektorím hráčom chýbajú tréningy v telocvični, niektorím väčší zápal do hokeja, niektorím zrýchlenie, stabilita na korčuliach. Očakávam od hráčov, že budú viac samostatní, aj v škole fungujú sami, ani na telesnej výchove ich nikto neoblieka. Počas turnajov a zápasov mimo Bratislavy majú všetci hráči zakázané sa hrať na "písičkách" či mobiloch, pretože som presvedčený, že im to škodí, sú z toho unavení, nesústredení. Viac o turnaji na www.mcr.websnadno.cz. Prosím rodičov ak majú nejaké fotky nech mi ich pošlú, ďakujem.  LL

  

4.3.2009

Grand Prix Vyškov 2009 už o pár hodín...

Už iba pár hodín nás delí od prvého zápasu na veľkom medzinárodnom turnaji Grand Prix Vyškov 2009. Nezabudnite si zobrať obidva zápasové dresy, zápasové štucne, hobácku súpravu, čiapku, tričká, európsky preukaz poistenca, detský pas. Zraz je v piatok o 5:45, odchod o 6:00. Po skončení nášho tretieho zápasu (nastúpime proti minuloročnému víťazovi turnaja Sparte Prahe) bude upresnený program na sobotu. V piatok máme zabezpečený obed, v sobotu večeru, v nedeľu raňajky, obed a prípadne i večeru, o občerstvenie počas turnaja bude zabezpečené vrátane pitného režimu. Určite sa máme načo tešiť, či už to budú vyškovské dobroty v stánkoch s občerstvením, autogramiáda extraligových hráčov, tombola, atmosféra z prvého zápasu Vyškova na ktorom budú povzbudzovať snáď všetky deti z Vyškova, krasokorčuliarky, zápas trénerov Čechy - Morava no a samozrejme hlavne naše zápasy. To, že nás čakajú neopakovateľné zážitky nikto z nás určite nepochybuje, tak poďme si ich naplno užiť!

3.3.2009

Nepostúpili sme, ale nesmúťme!

Napriek dobre rozbehnutej semifinálovej sérii JM ligy prípraviek B proti Vyškovu sa nám do finále nepodarilo prebojovať. Súper nastúpil i keď iba s úzkym (siedmy hráči + jeden brankár), ale o to skúsenejším kádrom, z ktorého niektorí hráči majú skúsenosti aj so štvrtáckymi zápasmi. My sme sa snažili dať priestor všetkým, preto najšikovnejší druháci hrali za tretiakov. Možno keby sme nastúpili len s ôsmimi najlepšími hráčmi a na druhej strane by sme hrali iba na dve päťky, a k tomu súperovi by sme "nepožičali" Báru, Lauru a Sáru, výsledok by bol iný. To ale nie je našim hlavným cieľom za každú cenu zvíťaziť. V priebehu celej ligy sme sa snažili zapojiť do hry čo najviac detí. V nedeľu na zápasy semifinále nastúpilo spolu 31 našich hráčov! Len široká základňa môže priniesť v budúcnosti ozajstný úspech. Čakajú nás aj také turnaje, kde ale všetci šancu nedostanú, budú hrať len tí najlepší, tí ktorí si to svojim zodpovedným prístupom na tréningoch a zápasoch naozaj zaslúžia. Možno o pár dní budeme mať šancu to Vyškovu vrátiť aj s úrokami, no všetci musia zo seba vydať maximum a túžba po víťazstve musí byť väčšia! Tretiaci s dievčatami, v semifinále JM ligy prípraviek A, v prvom zápase zvíťazili v druhom remizovali. Nebol to z našej strany príliš oslnivý výkon, proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi nie je také ľahké sa presadiť. Cesta do finále nebude taká jednoduchá ako si možno niektorí mysleli. 

27.2.2009

Semifinále JM ligy.

A máme tu semifinále JM ligy prípraviek! Áčko (tretiaci a niektorí druháci) nastúpia proti Výberu dievčat Južnej Moravy, doteraz sme s dievčatami štyrikrát vyhrali z toho raz až po samostatných nájazdoch. Béčko (druháci a mladší) nastúpi na odvetné zápasy semifinále proti nami dobre známemu tímu - Vyškovu. Bilancia v tejto sezóne hovorí v náš prospech: 5 výhier, 0 remíz, 3 prehry, skóre 29:23. Snáď si tú bilanciu ešte vylepšíme. Zraz všetkých hráčov je o 10:00! Rodičovské združenie rodičov detí, ktoré sa zúčastnia budúci víkend turnaja vo Vyškove bude o 10:15 v šatni číslo 5!

25.2.2009

Spoločný účet na webe.

V sekcii Spoločný účet nájdete tabuľku s aktuálnym stavom účtu jednotlivých detí. Heslo nájdete v sekcii odkazy.

24.2.2009

Hľadá sa brankár!

Snívalo sa Ti že si hokejový brankár? Páčilo sa Ti to? Chceš zažiť ten pocit ako kazíš súperovým hráčom radosť z gólu? Vieš aké to je, keď sa po víťaznom zápase vrhnú na Teba všetci hráči? Chcel by si si vyskúšať brankársku výstroj? Tak nehanbi sa a spýtaj sa na najbližšom tréningu trénera: "Pán tréner mohol by som ísť najbližší tréning do brány?"

       

19.2.2009

Turnaje s veľkým T!

Verím, že ste si cez jarné prázdniny dobre oddýchli pretože koniec sezóny bude poriadne hustý... Snáď všetko pôjde podľa plánov a prísľubov od organizátorov. Čaká nás najväčší minihokejový Turnaj v strednej európe Grand Prix Vyškov 2009, finále JM ligy prípraviek máme na dosah, Jarní Turnaj druhákov v Letňanoch, Turnaj Turnajov HTA Challenge Cup 2009, domáci Turnaj Suzuki Minicup 2009, Kelly´s Vienna Spring Cup a ešte jedno prekvapenie, ktoré si nechám na neskôr, no proste záver sezóny bude stáť za to!!! Tu je odkaz na jeden z turnajov.

16.2.2009

Vo Zvolene i Vyškove sme zvíťazili.

Napriek chrípke, lyžovačke a iným chorobám (chýbalo nám približne 20 hráčov) sme dokázali vo Zvolene v minihokeji zvíťaziť 18:15 (áčko 13:11, béčko 5:4)! Niektorí nastúpili na svoj prvý minihokejový zápas a hrali s obrovskou chuťou. Lukáš Habala sa blysol ôsmimi gólmi. Vo Vyškove v prvých dvoch zápasoch semifinále playoff JM ligy prípraviek B sme zvíťazili 4:1 a 6:1, boli to vyrovnané zápasy v ktorích sme boli vo všetkom o kúsok lepší (brankár, korčuľovanie, prihrávky, zakončenie, túžba po víťazstve). Finále máme na dosah, odvetné zápasy nás čakajú pravdepodobne 1.3.2009. Hrá sa na tri víťazné zápasy, v prípade nerozhodného stavu (2:2 na zápasy) nasleduje päťminútové predĺženie s pravidlom zlatého gólu. Ak sa nerozhodne ani v predĺžení nasledujú samostatné nájazdy po tri na každej strane a potom po jednom až do rozhodnutia. Našu víťaznú šnúru (3. ročník a mladší) sme natiahli na 11 zápasov.

11.2.2009

Príjemné starosti.

Príjemné starosti čakajú na nás trénerov počas nasledujúcich dní, keď budeme premýšľať nad tým, ako zostavíme jednotlivé družstvá na najbližšie turnaje. Hlavne druhý ročník sa zdá byť veľmi silný. Nemôžeme zobrať všetkých, verím že tí, ktorí sa na turnaj/e nedostanú ešte zvýšia tréningovú aktivitu a tí ktorích tréneri nominujú, že svojou snahou a správaním trénerov nesklamú. Bodaj by takýchto príjemných starostí bolo vo všetkých kategóriách a vo všetkých kluboch...

10.2.2009

A je tu playoff!

Túto nedeľu, 15.2.2009, odohráme prvý dvojzápas playoff JM ligy prípraviek B vo Vyškove. Do Vyškova pôjdeme individuálne (na autách), zápas začína o 14:45, zraz je 13:15 pred zimným štadiónom vo Vyškove. Nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie.

30 000 a hádanka.

Naša stránka funguje už 15 mesiacov a jej celková návštevnosť práve prekonala hranicu 30 000. Za prvých 7 mesiacov to bolo 10 000 návštev, za ďalších 8 mesiacov 20 000, čo myslíte aká bude návštevnosť po ďalších 9 mesiacoch (10.11.2009)? 

9.2.2009

V Zvolene dve muchy jednou ranou alebo dva zápasy v rovnakom čase.

V sobotu cestujeme do Zvolena odohrať dva prípravné zápasy. Obidva zápasy odohráme v tom istom čase o 11:15. Štvrtáci aj s niekoľkými piatakmi a tretiakmi odohrajú zápas na veľké ihrisko proti zvolenským štvrtákom. Tretiaci a mladší spolu s hráčmi, ktorí začali s hokejom túto sezónu nastúpia na vedľajšej ploche proti miestnym tretiakom. Všetci hráči pôjdu na zápas i zo zápasu spoločne autobusom. Po zápase máme zabezpečený obed. Zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je o 6:50, odchod o 7:00! Predpokladaný návrat do Bratislavy je okolo 17:00. Približné náklady na hráča sú 20,- euro. Nominovaních hráčov nájdete v sekcii najbližšie akcie. Ďakujem vopred všetkým rodičom za slušné povzbudzovanie a za to, že pokyny a rady deťom počas zápasu nechajú výlučne na trénerov.

2.2.2009

Minicup 2009.

O 2 mesiace a 2 dni presne 4.4.2009 usporiadame medzinárodný turnaj v minihokeji ..... Minicup 2009. Oslovili sme niekoľko družstiev zo Slovenska i zo zahraničia a už nám aj niektorí predbežne potvrdili účasť. Budú to vlastne dva turnaje súčasne. Na jednej strane budú hrať tretiaci a šikovnejší druháci na B strane hráči narodení v roku 2000 a mladší. Počítame, že sa turnaja zúčastní päť družstiev (ktoré vytvoria A a B tím) z troch (možno aj štyroch) krajín. Naše dve družstvá by malo tvoriť približne 24 hráčov. V prvom rade sa turnaja zúčastnia tretiaci a druháci, no ani naši najnajmenší nemusia smútiť. Počas turnaja odohrajú zápas Modrý proti Bielym. Nominácia a bližšie informácie budú na webe približne o tri týždne. Kto by vedel finančne alebo materiálne pomôcť, ozvite sa niekomu z organizačného výboru (Líška, Mojžišová, Černák, Juhasz). Ďakujeme

Prvý februárový týždeň. - doplnené (3.2.2009)

Z dôvodu dohrávky žiackej ligy tréning v stredu na ľade nebude, ale bude v piatok od 16:15. V nedeľu sa naši štvrtáci (a niektorí tretiaci) zúčastnia turnaja Orange Minihokej Tour v Topoľčanoch. Nominovaní sú aj hráči z 1-2-3, potvrďte účasť čo najskôr, na zápas pôjdeme všetci autobusom, zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je o 7:00! Obed hráčom zabezpečíme. Nomináciu nájdete v sekcii najbližšie akcie. Všetky náklady spojené s turnajom (autobus, zápasy, obed) hradí SZĽH a náš klub.

24.1.2009

Proti Trnave opäť víťazne.

Na ďalší prípravný zápas v minihokeji sme si pozvali tretiakov z Trnavy. I keď áčko bez väčších problémov vyhralo (8:4 a 6:3), v zápase chýbalo viac presných prihrávok, zrýchlenie s pukom no a nejeden krát sa nám podarilo netrafiť (polo)prázdnu bránu. Béčko bolo lepšie hlavne po korčuliarskej stránke, boli sme skôr pri puku a tak sme s prehľadom zvíťazili. Adam Tisončík strelil svoj prvý hetrik v kariére to znamená, že nám na najbližší tréning donesie fajnové cukríky a tým sa zaďakuje svojim spoluhráčom, že mu presne prihrávali a zodpovedne bránili.

21.1.2009

Z tréningu na tréning nás pribúda.

V novom roku sa akoby roztrhlo vrece s deťmi, ktoré sa chcú stať hokejistami. Prišli Matúš, Sebastian, Viktor, Tomáš, Janko, Samko, Lukáš, Ivko, Sarah a ďalší, takže v 1-2-3 je už cez 60 detí. Verím, že nás bude stále pribúdať a že na ľade zažijeme veľa zábavy!

19.1.2009

Dievčatá sme nešetrili.

V sobotňajšom dvojzápase sme porazili Výber dievčat Južnej Moravy, za ktoré nastúpili aj dve naše hráčky Bára a Laura, 9:2 a 5:1. Súper prišiel v oklieštenej zostave, po kondičnej stránke nemal proti našim Hobákom, napriek výbornému výkonu brankára z Vyškova, šancu. Strelili sme pekné góly po ešte krajších akciách. Na 98% sme si zabezpečili priamu účasť v semifinále JM ligy prípraviek A a svojím doterajším výkonom v minihokeji si niektorí hráči vypýtali zápas na veľké ihrisko! Svojou účasťou nás poctil reprezentačný tréner Slovenska Ján Filc, ktorý v prestávke medzi zápasmi spolu s riaditeľom klubu pánom Semančíkom odmenili najlepších Hobákov za rok 2008, a našim novým Hobákom vďaka projektu "Nevzdávaj sa svojich snov" zapožičali kompletnú hokejovú výstroj.

      

16.1.2009

Spoločný účet pre 1-2-3.

Včera sme založili spoločný účet pre 1-2-3 (ročník 1999 a mladší), aby sme nemuseli pri každom zápase či turnaji pýtať peniaze. Každý bude mať svoj paušál. Rozdelili sme hráčov na dve skupiny. V prvej skupine sú hráči, ktorí by mali odohrať viac zápasov / turnajov, vložia na účet minimálne 150 euro, jedná sa o týchto hráčov: Roman Beko, Tomáš Černák, Marek Fiala, Lukáš Habala, Peťo Hergot, Jojo Just, Kevin Juhasz, Adam Kašička, Dominik Kovačovský, Oliver Čermák, Miki Konček, Barbora Koyšová, Peťo Madaj, Samo Machala, Samo Mojžiš, Nicolas Ondrovič, Matej Pisarovič, Andrej Škultéty, Janko Špaček, Adam Tisončík, Marco Tomkovič, Matej Tóth, Adam Turian, Patrk Učeň, Jakub Valovič. V druhej skupine sú hráči, ktorí pravdepodobne odohrajú menej zápasov, mali by vložiť na účet minimálne 100 euro, sú to títo hráči: Filip Apalovič, Tomáš Bortlík, Palko Durmis, Roman Hodoň, Tomáš Marton, Martin Paďour, Matúš Sedlák, David Valovič, Lukáš Patkoš, Mojko Petras. Číslo spoločného účtu je 2616601030/1100, ako variabilný symbol uveďte číslo dresu Vášho dieťaťa (skontrolujte si číslo na webe v súpiske), správa pre prijímateľa (popis transakcie) napíšte meno dieťaťa. V prípade, že niekto skončí s hokejom alebo prestúpi do iného klubu vrátia sa mu všetky peniaze. Spoločný účet funguje aj v iných mládežníckych hokejových družstvách. Stav účtu každého hráča bude na našej stránke (pod heslom).

15.1.2009

Hokejové popoludnie na Hobe!

V sobotu čaká našich Hobákov hokejový sviatok. To, že hokej je populárny aj u dievčat, nám dokáže Výber dievčat Južnej Moravy, ktoré nastúpia proti našim tretiakom (zraz 12:40, pred zápasom bude rozcvička na suchu). Na druhej strane si to rozdajú naši Hobáčikovia v zápase Modrý proti Bielym (zraz 13:30, príďte už v hokejovej výstroji!). Odohráme dva zápasy 3x10 minút. Medzi zápasmi budú odmenený najlepší hráči z 1-2-3 za rok 2008, noví členovia Hobáckej rodiny dostanú hokejovú výstroj, ktorú im odovzdá ... (nechajte sa prekvapiť  ). Zavolajte dedkov, babky, spolužiakov, spolužiačky, kamarátov, kamarátky čaká nás príjemné hokejové popoludnie na Hobe!

13.1.2009

Rodičovské združenie.

V stredu v druhej polovici tréningu 1-2-3 bude rodičovské združenie. Účasť rodičov prvákov, druhákov a tretiakov povinná! Hlavnými témami bude spoločný účet pre 1-2-3 a domáci minihokejový turnaj.

12.1.2009

Zvíťazili sme v Ružinove.

V ďalšom prípravnom minihokejovom zápase sme zvíťazili v Ružinove 19:11. Na A strane (9:9) to bolo veľmi vyrovnané a dramatické, vyrovnávajúci gól sa nám podarilo streliť v powerplay (hre bez brankára). Na B strane (10:2) sme mali navrh hlavne vďaka spoľahlivému výkonu brankárov a streleckej potencii prvej štvorky. Už sa všetci tešíme na sobotu, prídu k nám baby...

9.1.2009

Štatistika našej streľby vo Viedni a ...

Tu je zaujímavá strelecká štatistika z Trojkrálového turnaja vo Viedni. Najlepším strelcom nášho družstva bol Adam Stacho, ktorý strelil 15 gólov. Najviac prihrávok na gól mal Samo Mojžiš (7 prihrávok). Medzi našich najproduktívnejších hráčov patrili Stacho (20 kanadských bodov), Mojžiš (15 kb), Tóth (14 kb), Fiala (13 kb). Spolu sme vystrelili na súperovu bránu 158 krát z čoho sme dali 51 gólov t.j. úpešnosť streľby 32,3% (každá tretia strela gól). Súperi na našu bránu vystrelili spolu 72 krát z čoho strelili 15 gólov t.j. úspešnosť streľby 20,8% (každá piata strela gól). Okrem posledného zápasu proti Viedni Capitals (súper mal o jednu strelu viac ako my) sme v každom zápase na strely vyhrali, v priemere 23 : 10, ak nepočítame zápas s WEV B tak 20 : 14. No a ešte jedna odmena na záver. Do Viedne na štadión Alberta Schultza sa o pár týždňov vrátime, v apríli budeme obhajovať víťazstvo z minuloročného nezabudnuteľného turnaja Kelly´s Vienna Spring Cup 2008!!!

8.1.2009

Čo nás čaká v Novom roku?

V druhej polovici sezóny 2008/2009 nás čakajú nasledujúce akcie:

 • január - zápasy JM ligy proti výberu dievčat z Južnej Moravy a Technike Brno (zatiaľ nepotvrdili či prídu...)
 • február - playoff JM ligy, prípravný zápas vo Zvolene (2.-4.ročník), ...
 • marec - možno finále JM  ligy, Grand Prix Vyškov 2009 (2.ročník), turnaj v Letňanoch (2.ročník), ďalšie prípravné zápasy v minihokeji (3.-4.ročník)
 • apríl - domáci turnaj MINICUP 2009 pre 2. a 3. ročník (rodičia, dajte hlavy dokopy je najvyšší čas určiť termín, spracovať propozície, osloviť súperov, zháňať sponzorov), minihokejové turnaje pre 3. a 4. ročník, presun niektorích hráčov do 4-5

Ďalej založíme spoločný účet pre 1-2-3 (aby sme nemuseli vyberať peniaze pri každom zápase), pripravujeme miniprojekt pre hráčov zo sociálne slabších rodín, určite bude aj zápas Deti vs Rodičia.

Ďalší program určí hlavný tréner 1-2-3 pre sezónu 2009/2010 (rozhodne sa o ňom pravdepodobne až v apríli), posledné dve sezóny bola v máji a júni letná príprava (bazén, telocvičňa, ihrisko) v júli voľno, v polovici augusta začali tréningy na ľade. 

7.1.2009

Bavte sa hokejom - všetci a všade!

Ale nám mrzne, však? Bolo by hriechom nevyužiť také nádherné chladné počasie, nezobrať korčule, rukavice, hokejku a zahrať si hokej len tak niekde pod holé nebo. Aj Bratislava ponúka veľa príležitostí napr. Železná Studnička, Štrkovec, Vajnory, Devínska Nová Ves či Zlaté Piesky. Najbližší víkend máme zápasové voľno, tak zober ocina, deda i maminu a ukáž im na ľade nejaké fintičky!

6.1.2009

Vo Viedni bronzový.

Na dokonale zorganizovanom Trojkrálovom turnaji vo Viedni sme skončili z dvanástich družstiev (z piatich krajín) na treťom mieste. Po pohodovom víťazstve so Salzburgom 8:2 sme po slabšom výkone podľahli Veľkej Bíteši 2:3, čo nás prebudilo a v nasledujúcom zápase sme porazili UTE Budapešť (neskorší víťaz turnaja) 5:2. Ďalšími víťazstvami s WEV B 20:0 a s Viedňou Young Tigers 6:1 sme si zabezpečili prvé miesto v skupine B. V semifinále sme nastúpili proti Slovincom. Vo veľmi dramatickom zápase sme remizovali 5:5, v desiatej sérii samostatných nájazdoch sa rozhodlo, že do finále postúpila Ljublana. V súboji o tretie miesto sme bez väčších problémov porazili Viedeň Junior Capitals 5:2. Tretie miesto je pekné, na prvé turnajové víťazstvo v tejto sezóne si musíme ešte nejaký ten týždeň počkať...

3.1.2009

Výbornému výkonu chýbali góly.

Do Boskovíc sme išli s cieľom podať čo najlepší výkon a získať čo najviac bodov. To prvé sa nám podarilo, no body sa nám nepodarilo získať (prehrali sme 2:3 a 2:5). Našej hre nechýbalo aktívne korčuľovanie, rozohrávka i zakončenie (na strely na bránu sme vyhrali 26:15 a 17:9), v bránke hostí však stála ťažko prekonateľná prekážka. Počas obidvoch zápasoch sme mali prevahu, je otázkou času keď sa šťastie prikloní na našu stranu a trhať siete budeme my. Verím, že to Boskoviciam ešte túto sezónu vrátime. No my si po víťaznom zápase so súperom podáme ruky bez nadávok a posmeškov, pretože sme slušne vychovaný a v zápase budeme lepší ako súper, nemusíme to dokazovať trápnymi urážkami. 

1.1.2009

Do Boskovíc i do Viedne na autách.

Na zápas JM ligy do Boskovíc sa pôjde na autách, zápas sa odohrá v sobotu 3.1.2009 a začína o 11:00, zraz pred zimákom v Boskoviciach je o 9:40 (ulica Červená zahrada 2). Aj na trojkrálový turnaj do Viedne sa pôjde autami, zraz je o 7:15 pred Albert Schultz Halle. Prosím všetkých príďte včas! Bližšie informácie o turnaji nájdete tu.

30.12.2008

Dievčatá nám ukradli bod, gólový koncert v Brne.

Posledné zápasy v roku 2008 sme odohrali na južnej Morave vo Vyškove a Brne. Dievčatá nastúpili takmer v kompletnej zostave a v prvom zápase nás poriadne potrápili, gól v riadnom hracom čase nepadol, o našom víťazstve rozhodli samostatné nájazdy. V druhom zápase sa nám už prevahu podarilo potvrdiť gólmi (a opäť aj tyčkami), zvíťazili sme 5:2. V priateľskom zápase druhákov a mladších, naši Hobáčikovia podľahli v značne oslabenej zostave domácemu Vyškovu 0:4 a 2:4. V ďalšom dvojzápase sme večer nastúpili v Brne proti domácej Technike. Na jednej i druhej strane sme boli lepší vo všetkých činnostiach a s prehľadom sme zvíťazili pričom sme nedostali ani v jednom zápase gól (Áčko - 5:0 a 2:0, Béčko - 5:0 a 8:0)! Víťazstvami sme upravili našu tohtosezónnu bilanciu v minihokeji na 30 víťazstiev, 9 remíz a 33 prehier. Tabuľku JM ligy prípraviek A už vedieme, B tím je o skóre druhý. Koniec roka nám vyšiel. Bodaj by sa nám tak darilo aj počas celého roka 2009...

Vianočný turnaj v Nových Zámkoch.

Hobáci si v Nových Zámkoch viedli nad očakávanie. Hneď v prvom zápase nás čakali domáci. Na obidvoch stranách sme dominovali a s prehľadom sme zvíťazili 17:4. Po víťazstve nad Zámkami sme nastúpili proti Ferencvárošu Budapešť. Vo vyrovnanom zápase sa podarilo maďarom v prvom polčase vypracovať štvorgólový náskok, ktorí si dokonca zápasu dokázali udržať. Ak sme chceli byť druhý, v zápase s Viedňou sme potrebovali minimálne remizovať. Hlavne vďaka Áčku sa nám to podarilo a remizovali sme 17:17. Najlepším hráčom za A team bol vyhlásený Matej Tóth za B team Patrik Jordan. V Áčku podali všetci hráči výborný výkon, svojou hrou príjemne prekvapili Miki Konček i Marek Király, obidvaja svojou zodpovednou hrou v obrane. V Béčku medzi najlepších hráčov patrili Oliver Čermák (príkladná bojovnosť v zápasoch), Jakub Valovič, Samo Machala, Patrik Jordan a Lukáš Habala.  Rudo Jordan a Marián Špaček

     

23.12.2008

List Ježiškovi.

Milý Ježiško,

pod Vianoný stromček želám všetkým Hobákom a Hobáčikom hlavne veľa zdravia (aby nemuseli vynechať ani jeden tréning),  gólov (v súperovej sieti) a gólových prihrávok, brankárom veľa shotoutov  (a možno aj nejakú gólovú prihrávku), neskoršie časy tréningov pre 1-2-3 (ak nie hneď tak v najbližšej sezóne), veľa medailí (najepšie zlatých), zrušenie pravidla o povinnom striedaní (pre piatakov, šiestakov a siedmakov), ďalšie šatne a tribúnu na náš zimný štadión (a ďalšie zimné štadióny na Slovensku), veľa chute do jedla (aby  boli veľkí a mocní), nech sú šťastní (juchuchu) a nech sa máme ako blchy v kožuchu!  

šéftréner Mgr. Ľubomír Líška

21.12.2008

V Dunaujvároši piaty.

Na CHRISTMAS CUPe v maďarskom Dunaujvároši skončilo naše A i B družstvo na 5. mieste. Áčko vo všetkých sobotňajších zápasov bolo naoko lepšie, no hokej sa hrá na góly, a tích sme strelili menej ako súper. V každom zápase sme viedli, no napokon nám ani trikrát powerplay (hra bez brankára) nepomohla streliť vyrovnávajúci gól. V nedeľu sme v prvom zápase dostali nakladačku od rumunov a až v poslednom zápase sa nám podarilo zvíťaziť. Béčko začalo suverénou výhrou s Trnavou po ktorom nás čakali o poznanie ťažší súperi, ktorí boli nad naše sily. Na turnaji sa hralo systémom 3 na 3, pričom striedalo sa počas hry. Faktom je, že priemerný vek nášho hráča v Áčku nebol ani 9 rokov, ostatné družstvá boli v priemere o viac ako polroka starší, v Béčku sme mali štyri 2001 a ďalší dvaja čo začali s hokejom v septembri tohto roku. Okrem zakončenia sú tréneri s hrou i snahou hráčov spokojní. Hokejový svet sa rozrastá. Turnaj Áčok vyhrala rumunská Csiksereda, turnaj Béčok poľská Warsawa. Výsledky v sekcii zápasy - minihokej.

   

18.12.2008

Dunaujvároš.

Zostava je jasná, zraz 5:50 pred zimným štadiónom v Dúbravke, o 6:00 odchod! Nezabudnúť európsky preukaz poistenca, cestovný pas, veľkú desiatu, kompletnú výstroj, dresy, štucne, hobácku súpravu, čiapku, tričká, športovú formu a hlad po góloch . Po dvoch štvrtých miestach na turnajoch v St. Poltene a Trenčíne je na čase získať už ozajstné medaile...

16.12.2008

Súpravy.

Kto má záujem o hobácku súpravu, nech sa zastaví po tréningu v šatni trénerov. Máme ešte veľkosti 134 a 140. Pôvodná cena súpravy s potlačou je 1460,- Sk, vďaka našim sponzorom súprava stojí 700,- Sk. Ďalšie súpravy sa už túto sezónu nebudú objednávať.

14.12.2008

Najbližšie akcie a spoza mantinelu.

Máme ďalšie dve nové sekcie. V sekcii najbližšie akcie (1-2-3) nájdete súpisku hráčov na najbližšie zápasy a turnaje. Poprosím rodičov, aby rešpektovali termíny a aby potvrdili účasť svojho dieťaťa na najbližšej akcii včas. V sekcii spoza mantinelu nájdete články zo zákulisia ľadového hokeja, okrem iného sa tam budem snažiť aj poukázať na problémy, ktoré sa priamo či nepriamo týkajú aj nás (detí, rodičov, trénerov a fanúšikov malých Hobákov) a zároveň hľadať riešenia. Sú to názory a postrehy s ktorými sa môžte i nemusíte stotožniť, môžte (i nemusíte) na ne reagovať v sekcii odkazy, prípadne ak máte niečo s čím sa chcete s nami podeliť zamailujte mi. Ako píše Pán Tréner z Letňan Mirek Heš, prevádzkovateľ premakanej stránky www.goool.cz,"ber nebo nech být", odporúčam si ju poprezerať.   hlavný tréner 1-2-3 a 4-5 Ľubomír Líška 

13.12.2008

Boli sme v cirkuse!

K vytvoreniu tej správnej klímy v družstve patria aj mimohokejové akcie. Ďalšou našou spoločnou akciou bolo cirkusové vystúpenie na Mikuláša! Videli sme okrem iného a aj hypermobilnú princeznú Máriu, bláznivé opičky, afrických tanečníkov, lietajúcich artistov, šašu Pepa, žongléra Artura i cvičiteľku mačiek Anitu. Ďakujeme agentúre 212 a tešíme sa na ďalšie zaujímavé akcie.

   

12.12.2008

Štvrtáci proti Topoľčanom.

V sobotu nastúpia naši štvrtáci doma proti Topoľčanom. Hráčov zo 4-5 doplnia títo hráči z 1-2-3: Sebastian Šimovič, Lukáš Habala, Jakub Valovič, Jojo Just, Miki Konček, Oliver Čermák, Marek Király, Patrik Jordan, Števo Mašán, Lukáš Farkaš, Viťo Vraštil, Filip Apalovič a Adam Kašička. Zraz je o 12:30!

7.12.2008

Nominácia na turnaj v Nových Zámkoch a na JM ligu medzi sviatkami.

27.12. sa naši štvrtáci zúčastnia medzinárodného turnaja v Nových Zámkoch. Nominovaní sú títo hráči: Sebastian Šimovič, Lukáš Farkaš, Viťo Vraštil, Števo Mašán, Patrik Jordan, Rišo Mišek, Samo Machala, Jurko Trgiňa, Samo Gurský, Martin Durmis, Marek Király, Oliver Čermák, Samo Mojžiš, Miki Konček, Jojo Just, Marek Fiala, Maťo Tóth, Janko Špaček, Dominik Kovačovský, Bára Koyšová, Jakub Valovič,  Adam Tisončík, Adam Kašička, Janko Granec, Filip Apalovič, Peťo Hergot, Rišo Mišek, Lukáš Habala. Náklady na hráča (štartovné, autobus, obed) do 750,- Sk. Svoju účasť (so zálohou 500,- Sk) potvrďte vedúcim družstva do 15.12.2008. Turnaja sa zúčastnia tieto tímy: Nové Zámky, Viedeň Young Tigers, FTC Budapešť a HOBA Bratislava.

Posledné zápasy (JM liga) v tomto roku, odohrajú naši najmenší hokejisti 29.12.2008 vo Vyškove a v Brne. Za A tím sú nominovaní títo hráči: Samo Machala, Maťo Tóth, Marek Fiala, Janko Špaček, Bára Koyšová, Dominik Kovačovský, Miki Konček, Jojo Just, Nicolas Ondrovič, Roman Hodoň, Adam Tisončík, Jakub Valovič, Aďo Turian, Lukáš Habala, Peťo Hergot, Adam Kašička. Za B tím: Tomáš Černák, Tomi Marton, David Valovič, Matúš Sedlák, Marco Tomkovič, Roman Beko, Matej Pisarovič, Andrej Škultéty, Kevin Juhasz, Laura Vargová, Patrk Učeň, Matúš Klečka a Martinko Paďour. Účasť / neúčasť potvrďte do 15.12.2008. Bližšie informácie budú včas na webe.

Zápasy JM ligy B vzácne vyrovnané.

Od úvodu stretnutia diktovali tempo domáci. Nám sa podarilo vyrovnať hru v druhej tretine, zatlačili sme súpera a vyrovnali na 3:3. Víťazný gól Bíteš strelila tri minúty pred koncom zápasu, na ktorý sme ani pri power play nedokázali odpovedať a po dramatickom závere sme prehrali 3:4. Druhý zápas s množstvom šancí na oboch stranách skončil šťastnejšie pre nás. Chlapci a Laura bojovali, podali obetavý výkon a viťazstvo 4:3 si určite zaslúžili. Zatiaľ sme odohrali veľmi vyrovnané zápasy v JM lige B, z ôsmich zápasov, šesť skončilo o gól!  JD

4.12.2008

Skutočne chcieť!

Mrzí ma, že záujem o turnaj v Maďarsku je taký malý. Z 24 hráčov potvrdilo účasť 14 a až 8 (zatiaľ) na turnaj z rôznych dôvodov nepôjde. Vidno kto skutočne chce hrávať hokej a kto tu len tak trávi voľný čas. Korčuľovanie, prihrávanie, streľba sa dá naučiť, rýchlosť, sila, vytrvalosť sa dá rozvíjať, ale herné myslenie, herná inteligencia sa dá získať iba pri odohraní nespočetného množstva zápasov. Na zápasoch má každý možnosť ukázať ako poctivo trénuje. Som šťastný, že v družstve máme také deti, ktoré pre hokej dokážu obetovať oslavy, dlhší spánok, víkend na chate či rodinnú lyžovačku. Pre tích sa na turnaj skutočne oplatí ísť. Nepochybujem, že nám bude ako zatiaľ na každom turnaji super a opäť si donesieme množstvo skvelých zážitkov a snáď aj medaile.

3.12.2008

Ďalšia hokejová nedeľa.

Aj najbližšia nedeľa bude hokejová! Po zápase piatakov v Skalici, hrajú štvrtáci! Z 1-2-3 sú nominovaní títo hráči: Oliver Čermák, Jojo Just, Marek Király, Lukáš Farkaš, Števko Mašán, Miki Konček (ak si opraví známky v škole!), Patrik Jordan, Viťo Vraštil, Jakub Valovič a Sebastian Šimovič. Zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je 7:10, odchod 7:15. Zoberte si veľkú desiatu, obed nebude. Zápas začína o 12:00, predpokladaný návrat do Bratislavy je o 15:15.

To však nie je všetko, druháci pokračujú vo svojej ligovej súťaži dvojzápasom vo Veľkej Bíteši. Nominovaní sú títo hráči: Patrik Učeň, Kevin Juhasz, Tomáš Černák, Matej Pisarovič, Roman Beko, Lukáš Habala, Matúš Sedlák, Peťo Madaj, Laura Vargová, Marco Tomkovič, Adam Kašička, Adam Turian, Andrej Škultéty. Zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je o 7:40, odchod 7:50, začiatok zápasu je o 11:00, predpokladaný príchod je o 15:00. Všetci nominovaní pôjdu na zápas autobusom, rodičia a ďalší fanúšikovia využite možnosť cestovať autobusom spolu s hráčmi, zahláste sa u vedúceho družstva najneskôr v sobotu počas tréningu 1-2-3. Nezabudnúť si zápasové dresy a štucne. Kiež by sme mali nasledujúcu nedeľu rovnako úspešnú ako tú minulú!

212.2008

Na Mikuláša do cirkusu!

Na sobotu 6.12.2008 dostali najmenší Hobáci pozvánku do cirkusu! V stredu po tréningu 1-2-3 budú tréneri rozdávať vstupenky na veľkolepé cirkusové predstavenie. Stretávame sa v sobotu o 13:15 pred veľkou reklamnou obrazovkou pri športovej hale Pasienky. Oblečte si hobácke tričká a bundy. Že vraj príde aj Mikuláš a možno príde aj Čo nám donesie? Cibuľu alebo jabĺčko?

30.11.2008

Z hráčmi v bráne síce zdolali sme Rosice!

Kým sme sa spamätali, že už nie sme v autobuse, ale na ľade prehrávali sme 0:2. Postupne sme prebrali iniciatívu a už v druhej tretine sa nám podarilo otočiť zápas. Nechýbalo veľa a zápas mohol skončiť aj dvojciferným výsledkom. V druhom zápase sme hrali zodpovednejšie ako v prvom. Súper sa vďaka našej dobrej obrannej hre dostal k strelám iba sporadicky a tak Matej Pisarovič zaznamenal vo svojom prvom zápase v bráne hneď víťazstvo. Prvý hetrik v kariére zaznamenal Janko Špaček, ktorý si tým dal pekný darček k tohtotýždňovým narodeninám.  JD a RJ

27.11.2008

V nedeľu do Rosíc!

V nedeľu nás čaká ďalší zápas JM ligy prípraviek A. Opäť cestujeme von, tentokrát do Rosíc. Nominovaní sú títo hráči: Tóth, Špaček, Mojžiš, Fiala, Valovič, Koyšová, Turian, Kašička, Ondrovič, Just, Lackovič, Machala, Hergot, Juhasz, Konček. Zraz pred štadiónom je o 6:20, odchod o 6:30. Všetci hráči idú na zápas spoločne autobusom v súpravách, ktoré dostanú v sobotu resp. v piatok po tréningu.. Predpokladaný návrat do Bratislavy je o 14:15. Obed v Rosiciach nie je zabezpečený.

25.11.2008

... MINICUP 2009.

Začiatkom apríla 2009 budeme organizovať tretiacky turnaj MINICUP 2009. Pôvodný plán je osem družstiev, dve skupiny po štyroch, pričom my budeme mať na turnaji dve družstvá HOBA biely a HOBA modrý. Skúsenosti z organizovania turnaja z minulej sezóny máme. Ak má niekto nápady ako zorganizovať ešte lepší turnaj, dajte vedieť trénerom alebo vedúcim družstva (prípadne využite sekciu odkazy) do konca budúceho týždňa. Ešte do konca kalendárneho roka by sme chceli osloviť potencionálnych (aj zahraničných) súperov. Radi by sme privítali aj nejakých sponzorov, nielen na MINICUPe, ale aj na blížiace sa zahraničné turnaje. 

23.11.2008

Prípravné zápasy so Senicou.

V sobotu sme odohrali kvalitné zápasy so štvrtákmi zo Senice (A: 2-5 a 2:2, B: 2:3 a 6:3). Zdá sa, že 4 na 4 nám viac vyhovuje ako 5 na 5. Napriek tomu, že súper bol fyzicky vyspelejší nemali sme problém s ním držať krok. Aj keď sa naša hra očividne zlepšuje, ešte stále zbytočne strácame puky či prihrávame naslepo. V druhých zápasoch sme boli lepší, no chýbal nám ešte posledný krok, streliť viac gólov. Do turnaja v Dunaújvárosi sú ešte štyri týždne, máme načom pracovať, aby sme v Maďarsku trhali siete!   Máme tu nový rekord v počte gólov jedného strelca v jednom zápase, Samo konečne chytil streleckú slinu a strelil šesť gólov v jednom zápase (dokonca všetky v druhej tretine! ) Kedy chytia steleckú slinu ostatní hráči?

20.11.2008

V sobotu so Senicou.

Na štvrtácky prípravný zápas v minihokeji so Senicou, ktorý sa odohrá u nás, na zimnom štadióne v Dúbravke, sú z 1-2-3 nominovaní títo hráči: Lukáš Farkaš, Marek Király, Števo Mašán, Lukáš Habala, Peťo Hergot, Adam Tisončík, Miki Konček, Oliver Čermák, Jojo Just, Adam Kašička. Zraz je o 12:45, začiatok zápasu o 14:00. Ostatní hráči budú donominovaný zo 4-5 po piatkovom tréningu.

18.11.2008

Z Vyškova sme doniesli (iba) šesť bodov.

Prvýkrát sme vycestovali na zápasy JM ligy mimo Bratislavu. Tretiaci po priemernom až podpriemernom výkone svoje zápasy prehrali o gól  (3:4 a 0:1) a nenadviazalo tak na výborné výkony z Trenčína. Naopak druháci o gól zaslúžene zvíťazili v oboch zápasoch (5:4 a 3:2), za odmenu niektorí hráči si tak nabudúce zahrajú za tretiakov a možno budú nominovaní aj na predvianočný turnaj v maďarskom Dunajvároši. (Bližšie informácie o turnaji aj s nomináciou v pondelok!)

  

13.11.2008

V pondelok do Vyškova.

V pondelok odohráme ďalšie dvojzápasy JM ligy. Prvýkrát cestujeme vonku, do Vyškova. Nominovaní sú títo hráči: Tóth, Špaček, Fiala, Koyšová, Kovačovský, Mojžiš, Valovič, Turian, Ondrovič, Kašička, Just, Hodoň, Lackovič, Machala, Tisončík, Beko, Černák T., Habala, Juhasz, Madaj, Pisarovič, Marton, Tomkovič, Učeň, Škultéty. Na zápas idú hráči spoločne autobusom, ak má niekto z rodičov záujem tiež ísť autobusom nech sa nahlási vedúcemu / vedúcej družstva, prednosť majú rodičia najmenších Hobákov. Odchod z parkoviska pred našim štadiónom je okolo 12:15, začiatok zápasu je o 16:00, predpokladaný návrat o 20:15. Ak niekto sa nemôže zápasov zúčastniť, nech sa vopred ospravedlní. V prípade neospravedlnenej neúčasti hráč nebude na ďalší zápas nominovaný!

10.11.2008

Na OKKARTY CUPe štvrtý!

Na veľkom tretiackom minihokejovom turnaji v Trenčíne OKKARTY CUP 2008 sme skončili na výbornom štvrtom mieste! Do turnaja sme vstúpili famózne, keď na úvod sme zdolali Žilinu 12:6. Hneď v úvode zápasu sme si zabezpečili bezpečné vedenie, keď prvú tretinu sme vyhrali 6:0! Zápas s Lipt. Mikulášom mal vynikajúcu úroveň. Takmer počas celého zápasu sme viedli a minimálne remízu sme si určite zaslúžili, no liptákom vyšiel koniec zápasu, kedy nám strelili tri góly a otočili výsledok v ich prospech. V treťom zápase po ďalšom nadpriemernom výkone s o niečo staršími chlapcami zo Szekeszfehervaru sme prehrali 3:6. V poslednom zápase proti "švábkam" z Nového Targu už bolo cítiť na našom tíme únavu. Utrpeli sme víťazstvo o gól 5:4. V prvom nedeľnom zápase sme nastúpili proti silnému Vsetínu. Ak sme chceli bojovať o bronzové medaile museli sme zvíťaziť. Fantastický výkon podal v bráne Jakub ale i vsetínska brankárka. Veľmi dobre sme korčulovali a bojovali a tým sme si vypýtali až šesť trestných strieľaní, z ktorých sa nám podarili premeniť dve, na druhej strane súper mal tri a ani jedno nepremenil. Víťazný gól sme strelili v poslednej sekunde zápasu... V súboji o tretie miesto nás čakala domáca Dukla Trenčín. Počas celého zápasu sme s nimi držali krok, no v tíme mali dve výrazné individuality, ktoré rozhodli zápas. V Trenčíne sme zanechali veľmi dobrý dojem, dokázali sme, že aj s najlepšími tretiackymi družstvami vieme odohrať vyrovnané zápasy. Chýbalo veľmi málo a mohli sme sa tešiť z medailí. Nabudúce!!

3.11.2008

Info o turnaji v Trečíne.

Zraz hráčov je v piatok o 16:45 pred zimným štadiónom v Dúbravke, kde každý hráč odovzdá výstroj a dostane športovú súpravu, potom rodičia deti odvezú na Hlavnú stanicu, odkiaľ nám 17:47 odchádza vlak do Trenčína. Večera v piatok nie je zabezpečená, nezabudnite si kompletnú výstroj minimálne dve ribaná, vešiaky na rozvešanie výstroje. V prípade nejasností kontaktujte trénera alebo vedúcu družstva.

1.11.2008

V riadnom hracom čase prehra, na nájazdy výhra!

Áčko (3:10) v zostave s piatimi tretiakmi a s piatimi hráčmi, ktorí začali s hokejom iba minulú sezónu to proti fyzicky vyspelejším štvrtákom z Ružinova nemali vôbec ľahké. Škoda druhej polovice tretej tretiny a niekoľkých nepremenených vyložených šancí a mohla byť kľudne remíza. Na druhej B-strane (1:13) bol súper rovnako o niečo starší, ale aj herne o čosi lepší. Keď je niekto mladší a menší neznamená to, že musí prehrať, o to viac musí byť šikovnejší, rýchlejší a hlavne musí túžiť vyhrať, využiť každú šancu a nedovoliť súperovi dostať sa do šance a to práve u viacerých hráčoch chýbalo... Je chválihodné, že na samostatné nájazdy sme vyhrali na obidvoch stranách. Verím, že zajtra piataci "pomstia štvrtákov" a doma s Ružinovom zvíťazia!!

30.10.2008

Prípravný zápas v minihokeji s Ružinovom.

V sobotu tretiaci a štvrtáci nastúpia v Ružinove na prípravný zápas v minihokeji. Z 1-2-3 sú nominovaní títo hráči: Marek Fiala, Peťo Hergot, Samo Mojžiš, Matej Tóth, Barbora Koyšová, Janko Špaček, Dominik Kovačovský, Miki Konček, Jakub Valovič, Tisončík Adam, Nicolas Ondrovič, Jozef Just, Černák Tomáš, Habala Lukáš, Juhasz Kevin, Kašička Adam, Turian Adam, Jurko Trgiňa, Lukáš Farkaš, Patrik Jordan, Marek Király. Ďalších hráčov doplníme zo 4-5. Zraz o 12:40! Začiatok zápasu o 14:00! Nezabudnite si zápasové dresy a zápasové štucne!

29.10.2008

V utorok na tréning 4-5.

Miki Konček, Patrik Jordan, Jojo Just, Jurko Trgiňa, Adam Tisončík a Jakub Valovič budú trénovať do konca sezóny utorky so 4-5. Poprosím rodičov menovaných hráčov, aby sa po najbližšom tréningu zastavili v šatni trénerov po bližšie informácie. 

Pozvánky na turnaje pribúdajú.

Za posledných pár dní nám prišlo viacero zaujímavých ponúk na turnaje. Dunajvaros, Vyškov, Letňany, Podebrady, Viedeň, Nové Zámky organizujú turnaje na ktorých by radi uvítali aj nás. Budeme aj my organizovať na konci sezóny turnaj? Aj to bude jednou z tém na stredajšom rodičovskom združení.

27.10.2008

Príď na tréning a zavolaj aj kamarátov!

Príď na tréning a zavolaj k nám aj kamarátov - bude znieť heslo mesiaca november. Zavolaj k nám do Hoby kamarátov / kamarátky zo sídliska, bratrancov, susedov alebo spolužiakov či spolužiačky zo školy. Porozprávaj mu o nás a o najkrajšej hre na svete o hokeji! Na toho, kto k nám prinesie najviac kamošov čaká zaujímavá odmena...

19.10.2008

Turnaj v St. Poltene. (doplnené)

Dňa 25.10.2008 (sobota) sa zúčastníme turnaja v St. Poltene. V A skupine nastúpime postupne s Viedeň Young Tigers, Viedeň Junior Capitals, Gmunden Sharks a Technikou Brno, potom nasledujú zápasy o konečné umiestnenie. Hrá sa 3 na 3. Hrať môžu hráči narodený v roku 1999 a mladší. Nominovaní sú títo hráči: Jozef Just, Matej Tóth, Miki Konček, Bára Koyšová, Janko Špaček, Samo Mojžiš, Adam Tisončík, Samo Machala, Rišo Mišek, Martin Durmis, Marek Fiala, Jakub Valovič a Peťo Hergot. Účasť zo zálohou 1000,- Sk (zbiera pani Mojžišová) potvrďte do pondelka 20.10.2008! Každého hráča pripoistíme. Obed a pitný režim je pre hráčov zabezpečený. Nezabudnite si zápasové dresy, zápasové štucne, modré hobácke tričká, európsky preukaz poistenca. Všetci hráči pôjdu na zápas spoločne autobusom, zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je o 5:55, odchod o 6:00!! V autobuse je pár miest voľných, ak chce ísť niekto z rodičov autobusom tak nech sa nahlási u vedúcej. ...ako sme v St. Poltene dopadli sa dočítate v sekcii 4-5

 

JM liga pokračovala ďalšími zápasmi. - doplnené 21.10.

V sobotu sme odohrali ďalšie štyri zápasy JM ligy. Tretiaci pokračujú vo výborných výkonoch a zvíťazili so "svišťami z Rosíc" 12:3 a 5:2. Strácajú na prvý Vyškov jeden bod, ale majú štyri zápasy k dobru. Druháci odohrali zaujímavý a dramatický dvojzápas s Veľkou Bítešou, v jednom boli úspešnejší Hobáci 4:3, v druhom zaslúžene vyhrali hostia 3:6. Zatiaľ majú druháci dve výhry a dve prehry, JM miniliga B je vzácne vyrovnaná. Či odohráme ďalšie zápasy JM ligy najbližiu nedeľu sa rozhodne do utorka. Najbližšie zápasy JM ligy odohráme v druhej polovici novembra.

      

18.10.2008

OKHOKEJ KARTY CUP 2008.

V dňoch 8. a 9. novembra 2008 sa naši tretiaci zúčastnia turnaja v Trenčíne. V skupine A sa postupne stretneme so Žilinou, Lipt. Mikulášom, Székesféhervárom, Nowym Targom a Vsetínom. Na turnaj sú nominovaní títo hráči: Matej Tóth, Janko Špaček, Lukáš Habala, Peťo Hergot, Marek Fiala, Samo Mojžiš, Jakub Valovič, Samo Machala, Jakub Lackovič, Adam Tisončík, Dominik Kovačovský, Adam Turian, Barbora Koyšová a Adam Kašička. V prípade neúčasti niektorého hráča sú náhradníkmi Kevin Juhasz a Tomáš Černák. Účasť prípadne neúčasť plus kto si chce z rodičov rezervovať ubytovanie (ale na inom poschodí ako Hobáci ) nahláste u vedúcej resp. vedúceho družstva do pondelka 20.10.2008 (súpisku potrebujeme poslať ešte ten večer, záloha 1000,- Sk). Bližšie informácie o turnaji nájdete na kartycup/okcup. Na turnaj pôjdeme spoločne pravdepodobne už v piatok večer. Ďalšie informácie týždeň pred turnajom.

15.10.2008

Veľká Bíteš a Rosice.

V sobotu pokračujeme ďalšími zápasmi JM ligy. Druhákov čaká neľahký súper Veľká Bíteš, tretiakov nevyspitateľný protivník Rosice. Zápasy začínajú o 14:00, zraz v šatni je o 12:40!!! Na súpisku JM ligy sme doplnili ďalšieho tretiaka Joja Justa. Takto vyzerá aktuálna súpiska A tímu: Marek Fiala, Peťo Hergot*, Samo Mojžiš, Matej Tóth, Barbora Koyšová, Janko Špaček, Dominik Kovačovský, Miki Konček, Jakub Valovič, Roman Hodoň, Samo Machala*, Jakub Lackovič*, Tisončík Adam*, Nicolas Ondrovič, Jozef Just a takto B tím: Beko Roman, Bortlík Tomáš, Černák Tomáš*, Habala Lukáš*, Juhasz Kevin*, Kašička Adam*, Madaj Peťko, Marton Tomáš, Pisarovič Matej, Turian Adam*, Tomkovič Marko, Učeň Patrik, Škultéty Andrej (hráč označený * je na súpiske A i B tímu). Doneste si modré i biele zápasové dresy a zápasové štucne!

12.10.2008

Namiesto dievčat prišiel Slovan!

Výber dievčat sa kvôli klubovým povinnostiam na poslednú chvílu ospravedlnil a tak sme si zavolali na dva minihokejové prípravné zápasy tretiakov zo Slovana. Boli sme nielen zohratejší a korčuliarsky lepší, ale konečne sme boli aj efektivny v streľbe. Zvíťazili sme 15:4 a 10:5, takmer všetci podali výkon na jednotku, strelili sme nádherné góly, no určite stále je čo zlepšovať. Verím, že potvrdíme stúpajúcu formu aj o týždeň proti Rosiciam a Veľkej Bíteši! Odmenou za doterajšie výkony bude tretiacky jednodňový turnaj v Rakúsku 25.10.2008. Bližšie informácie v priebehu týždňa na webe.

    

10.10.2008

Rok od založenia našej internetovej stránky, malá rekapitulácia.

Dnes oslavuje naša stránka prvé narodeniny. Kliknite na archív 2007/08 a zaspomínajte si ako sme minulú sezónu začínali, možno si niekto spomenie aj na to, aké to bolo v sezónach predchádzajúcich. V minulej sezóne sme začali hrávať minihokejové zápasy, nech to nie je iba o tréningoch, nech sa deti hrajú, veď zápas je pre nich odmenou za tréning. Aj keď zo začiatku výsledky neboli oslnivé, postupne sú tie zápasy vyrovnanejšie. Škoda, že podmienky na Slovensku sú také aké sú. My tréneri sa snažíme robiť pre deti maximum. Malí Hobáci majú tri tréningy na ľade za týždeň v nie najhoršom čase, jeden tréning v telocvični a pribudne aj plaváreň, hrávajú miniligu, zúčastňujú sa domácich i zahraničných turnajov. Väčšina malých hokejistov z iných slovenských klubov nám môže len závidieť. Latku staviame vyššie a vyššie, verím, že sa v budúcnosti podarí nájsť viac priestoru na tréning a aj vhodnejšie časy tréningov na ľade, pretože bez širokej základne ťažko môžeme držať krok s nielen ostatnými známejšími hokejovými klubmi, ale vôbec celkove Slovensko so svetovou hokejovou špičkou. Malá rekapitulácia minihokejových zápasov za posledné štyri sezóny v našom klube:

 • sezóna 2005/2006 - klub zakúpil drevené minihokejové mantinely, prvé minihokejové zápasy (za sezónu ich bolo približne 8)
 • sezóna 2006/2007 - ďalších približne osem minihokejových zápasov
 • sezóna 2007/2008 - odohrali sme 54 minihokejových zápasov (vrátane 37 turnajových), zúčastnili sme sa 9 minihokejových turnajov (z toho troch zahraničných), usporiadali sme medzinárodný minihokejový turnaj
 • 2008/2009 - začali sme hrávať súťaž - Juhomoravskú ligu prípraviek, ďalšie minihokejové zápasy a turnaje... 

hlavný tréner Ľubomír Líška

9.10.2008

Zostava na dievčatá.

V nedeľu nastúpime v dvojzápase proti dievčatám z Južnej Moravy. V prvom zápase nastúpime v tejto zostave: Machala, Tóth, Kovačovský, Mojžiš, Koyšová, Špaček, Fiala, Hergot, Tisončík, Konček, Habala a Valovič. V druhom zápase nastúpime takto: Machala, Kovačovský, Tóth, Špaček, Mojžiš, Tisončík, Kašička, Černák, Fiala, Hergot, Turian, Ondrovič, Koyšová, Juhasz, Hodoň a Valovič. Ostatní hráči, ktorí sú na súpiske JM ligy plus tí čo hrali aj minulý týždeň na druhej strane (Oliver, Bača, Patrik, Filip, Jurko a Jojo) si zahrajú v zápase Modrý proti Bielym. Zraz hráčov, ktorí nastúpia na prvý zápas je o 10:10. Ostatní stačí keď prídu o 11:00 tak aby boli oblečený vo výstroji o 11:15, upozorňujem, že kto bude meškať nebude hrať! Prosím rodičov, aby počas zápasu neboli na striedačke (A tím). Pred zápasom v šatni bude krátke rodičovské združenie. Nehrajme sa v nedeľu na gentlmanov a nedajme babám počas zápasu vydýchnuť!

6.10.2008

V piatok začíname s tréningami v telocvični!

Od 10.10.2008 do 24.4.2009 bude mávať 1-2-3 tréningy v telocvični každý piatok od 17:00 do 18:00 (okrem sviatkov). Približne od 24.10.2008 bude po tréningu v telocvični aj bazén od 18:00 do 19:00. Z dôvodu bezpečnosti telocvičňa a plaváreň je len pred deti narodené v roku 2001 a staršie. Poprosím rodičov, aby v priebehu týždňa na tréningu 1-2-3 zaplatili poplatok 1 000,- Sk vedúcemu družstva pánovi Juhaszovi. Ďakujem. Tréner Líška

5.10.2008

Boskovice nám ukradli bod.

V domácom zápase proti Boskoviciam okrem pár pekných individuálnych akcií to nebola veľká sláva. Hostia bojovali a vybojovali bod. Tentokrát sme tak dobre nekorčuľovali ako proti Vyškovu. Všetko začalo už prístupom pred zápasom, keď v čase zrazu sme boli v šatni štyria...  Na druhej strane si zahrali Modrý proti Bielym, na zápasy to skončilo 1:1, gólovo sa presadili Jurko, Patrik, Roman B., Adam i Oliver, niektorí si svojou snahou vypýtali miestenku do ďalších zápasov.

    

1.10.2008 - dopnené 2.10.2008

V sobotu tretiaci proti Boskoviciam.

V sobotu naši tretiaci nastúpia v ďalšom dvojzápase JMligy proti Boskoviciam. Družstvo Áčka bude doplnené aj o pár šikovných hráčov z Béčka. Prvý zápas si zahrajú Lukáš Habala, Adam Kašička a Adam Turian. V druhom zápase Tomáš Černák a Kevin Juhasz. Na druhej strane si hráči Béčka zahrajú proti sebe plus sa k nim ešte pridajú Sebastian Šimovič, Patrik Jordan, Jurko Trgiňa, Oliver Čermák a Jojo Just. Doneste si modré aj biele zápasové dresy. Nadviažme na výborný výkon s Vyškovom a nedajme Boskoviciam šancu. (Súpiska A a B tímu a  je o pár riadkov nižšie v článku z 18.9.)  Zraz hráčov, ktorí nastúpia proti Boskoviciam je o 12:40, ostatní hráči stačí, keď prídu na štadión už v hokejovej výstroji o 13:30.

26.9.2008

Pitný režim mladých športovcov.

Čo pijú malí hokejisti počas tréningov? Čaj, čistú vodu, vodu so sirupom, ľadový čaj, džús alebo colu? Ktorý z uvedených nápojov je pre deti najvhodnejší? Na internete som objavil niekoľko stránok, ktoré sa zaoberajú zdravou výživou detí a konkrétne aj pitným režimom (odkaz na jednu zo stránok). U nás na Slovensku som sa zatiaľ nestretol s prípravkom, ktorý by bol vhodný pre mladých športovcov. No vďaka účasti na jednom zo zahraničných turnajov som sa stretol zo zástupcami firmy, ktorá sa zaoberá touto problematikou. Po konzultáciách s detskými lekármi, s Fakultou telesnej výchovy a sportu v Prahe sa firme Issports podarilo vyvinúť nápoj pre mladých športovcov od 6 do 15 rokov obsahujúci vitamíny a látky, ktoré je potrebné pri zvýšenej fyzickej námahe doplniť. 800g tohto prípravku stojí 300,- Sk a dá sa z neho vyrobiť 20-25l nápoja (0,5l vychádza približne na 7,- Sk). Ak má niekto o uvedený prípravok záujem nech sa informuje v šatni trénerov. Len zdravý športovec može byť úspešný športovec!

23.9.2008

Súpravy aj pre 1-2-3.

V piatok budeme objednávať spoločné súpravy pre hráčov 1-2-3. Poprosím rodičov, aby v stredu počas tréningu nahlásili vedúcemu družstva (pán Juhasz) veľkosť súpravy resp. výšku postavy. Skladáme sa po 700,- Sk zvyšok zaplatí sponzor. Ak by mal ešte niekto záujem zasponzorovať malých Hobákov nech sa ozve vedúcemu, manažérovi prípadne trénerom 1-2-3. (kontakt)

22.9.2008

Boli sme na Dúbravských hodoch.

Aj naši najmenší Hobáci sa zúčastnili Dúbravských hodov. Pán Semančík - riaditeľ klubu predstavil naše družstvá, spomenul najväčšie naše turnajové úspechy a spolu s pánom Sandtnerom - starostom Dúbravky ocenil najlepších hráčov 1-2-3. Nechýbala ani tombola, pokrik či básnička o nás Hobákoch. A potom hurá na kolotoče!

    

20.9.2008

Máme za sebou 1. dvojkolo JM ligy.

A máme za sebou v celku úspešnú premiéru v Juhomorovskej lige prípraviek. Tretiaci zvíťazili v oboch zápasoch (6:1 a 6:2) a potvrdili podľa oficiálnej internetovej stránky ligy úlohu favorita. Boli sme po všetkých stránkach o niečo lepší, no odveta vo Vyškove určite nebude taká "jednoduchá". Druháci a prváci prvý zápas prehrali 3:4, po druhom sa však tešili z víťazstva 6:3. Teší ma, že sme si dokázali poradiť s húževnatým súperom posilneného o niekoľkých hráčov zo susedného klubu, ale k tomu sa vyjadrím neskôr v inom článku. O týždeň máme voľno (zápas s Výberom dievčat južnej Moravy odohráme iný termín) o dva týždne tretiakov, ktorích doplníme niekoľkými druhákmi, čakajú Boskovice. Keďže Boskovice odhlásili svoje družstvo z mladšej prípravky, ostatní druháci a prváci si zahrajú zápas medzi sebou. Verím, že sa s jedným či dvoma víťazstvami neuspokojíme a naďalej budeme pokračovať v poctivom tréningu, nech víťazstvá na naše konto pribúdajú!   hlavný tréner Lubo Líška

19.9.2008

Dúbravské hody.

V nedeľu poobede sa hráči nášho klubu zúčastnia Dúbravských hodov. V rámci programu budú ocenený najlepší hráči 1-2-3, nebude chýbať ani tombola. Doneste si modré zápasové dresy. Stretneme sa za pódiom pri miestnom úrade v Dúbravke o 15:30! Verím, že nás príde čo najviac a že budeme mať po sobote víťaznú náladu.  Pripomínam, že v nedeľu ráno o 9:00 máme tréning na ľade. 

18.9.2008

V prvom zápase nás čaká minuloročný víťaz.

V prvom zápase JM ligy nastúpime proti Vyškovu, obhajcovi titulu, už túto sobotu o 14:00, zraz je o 12:30 na zimnom štadióne v Dúbravke. Nastúpime v bielych dresoch. Kto ešte nemá dres, doporučujem si ho čo najrýchlejšie kúpiť v bufete na našom zimnom štadióne. Zápasové štucne si môžte zakúpiť v šatni trénerov. Pred každým zápasom bude rozcvička mimo ľadu, potom sa hráči prezlečú do hokejovej výstroje. V deň zápasu ráno o 7:30 máme tréning resp. rozkorčuľovanie ako skutoční profesionáli!

Nominácia na prvú časť JM ligy. - doplnené 20.9.2008

Na prvých päť dvojzápasov JM ligy sme napísali na súpisku týchto hráčov: A TÍM: Marek Fiala, Peťo Hergot, Samo Mojžiš, Matej Tóth, Barbora Koyšová, Janko Špaček, Dominik Kovačovský, Miki Konček*, Jakub Valovič, Patrik Jordan*, Roman Hodoň, Samo Machala, Jakub Lackovič, Sebastian Šimovič*, Tisončík Adam, Nicolas Ondrovič (* štvrtáci na zápas môžu nastúpiť len po súhlase súpera a maximálne dvaja!). B TÍM: Beko Roman, Bortlík Tomáš, Černák Tomáš, Habala Lukáš, Juhasz Kevin, Kašička Adam, Madaj Peťko, Marton Tomáš, Pisarovič Matej, Turian Adam, Tomkovič Marko, Učeň Patrik, Škultéty Andrej. Poprosím rodičov, aby ešte pred prvým zápasom uhradili 1300,- Sk, ktoré sa použijú na zabezpečenie domácich zápasov (ľadová plocha, časomiera, zdravotná služba, rozhodcovia) počas základnej časti JM ligy. Na druhú časť JM ligy donominujeme ďalších hráčov, ktorí budú chodiť poctivo na tréningy, budú sa snažiť a v neposlednom rade budú dodržiavať diciplínu! Hráčom, ktorím sa bude dariť v Béčku samozrejme dostanú šancu počas ligy v Áčku. Verím, že nás čakajú výborné zápasy, v ktorých Hobáci ukážu všetkým svoje šikovné ruky, rýchle nohy a hokejový plameň vo svojich srdciach!!!   tréneri 1-2-3

Organizačný výbor JM ligy neschválil na našej súpiske štvrtákov narodených v roku 1998 (Patrika a Sebastiana), preto nebudú môcť nastúpiť na zápasy JM ligy.

3.9.2008

Tréningy 1-2-3 počas sezóny. - doplnené (10.9.2008)

Tréningy 1-2-3 počas sezóny 2008/2009 budú prebiehať v pondelok a stredu od 14:15 do 15:15, zatiaľ vo štvrtok bude bývať tréning mimo ľadu na hokejbalovom ihrisku, neskôr od októbra / novembra bude bývať telocvičňa - deň a čas ešte upresníme. V sobotu ráno bude bývať tréning na ľade o 7:30. Radi by sme vybavili ešte jeden tréning pre 2-3 v nedeľu od 7:30 aspoň 2x do mesiaca. Viem, že tréningy pre väčšinu rodičov nie sú v ideálnom čase, ale klub robí čo sa dá, pri účasti ôsmich klubových družstvách v súťažiach sa lepšie riešenie nepodarilo nájsť. Snažíme sa presunúť pondenajší tréning na nedeľu ráno.

1.9.2008

V Ostrave sme skončili jedenásty.

Na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji KARTY CUP 2008 vo Vítkoviciach sme obsadili 11. miesto. Opäť je veľká škoda, že z pôvodnej nominácie vypadlo až osem hráčov a tak sme povolali dve posili z Piešťan a z Liptovského Mikuláša. Nepochybne v najsilnejšej skupine (Třinec vyhral celý turnaj, Opava skončila piata) sme odohrali vyrovnané zápasy, lepšie skóre rozhodlo, že sme bojovali o konečné 11. miesto. Bolo vidieť, že tréningov za sebou veľa nemáme a častokrát sme museli nahradiť hokejové umenie snahou a bojovnosťou. Skúsenosti z tak veľkého turnaja v pravej hokejovej atmosfére určite počas sezóny zužitkujeme.

29.8.2008

V pondelok ideme do Skalice.

V pondelok odohráme prípravný zápas v minihokeji v Skalici. Z 1-2-3 sú nominovaní títo hráči: Marek Fiala, Barbora Koyšová, Jakub Lackovič, Janči Špaček, Adam Tisončík, Patrik Jordan, Maťo Tóth, Samo Mojžiš, Andrej Škultéty, Dominik Kovačovský, Jakub Valovič. Zraz na štadióne je o 10:15, všetci nominovaní idú na aj zo zápasu spoločne s piatakmi na autobuse.

26.8.2008

KARTY CUP 2008 sa blíži...

Pridávame ďalšie dôležité informácie ohľadom turnaja: hrať sa bude na novom zimnom štadióne hneď vedľa ČEZ Arény (boli tam MS v hokeji, hrávajú tam Vítkovice), pred Ostravou by mali byť navigačné tabule ako sa tam dostať, prípadne sa treba spýtať miestnych, stretávame sa pri hlavnom vchode o 9:00, trasu Bratislava - Ostrava doporučujem ísť cez Brno, treba počítať 3,5 až 4 hodiny na cestu!, nezabudnite si európsky pas poistenca, cestovný pas, zápasové štucne a dresy, v piatok po tréningu dostane každý nominovaný hráč hobácke tričká, pripoistenie každého hráča je vybavené. Rodičia nezabudnite si bubny, rapkáče a trúby nech je Vás počuť!!

Informácie o turnaji, súpiska nášho tímu, hviezdy, rozlosovanie, časový program a iné nájdete TU! 

19.8.2008

Prvý prípravný zápas už túto nedeľu! - doplnené (21.8.2008)

Už túto nedeľu v Nových Zámkoch odohráme prvý prípravný zápas v minihokeji. Odchod je naplánovaný na 6:00, zraz o 5:45 pred zimným štadiónom. Všetci hráči idú spoločne s piatakmi autobusom. Začiatok zápasu je o 11:00 pred našim zápasom hrajú naši piataci. Nezabudnite si zápasové dresy! Obed nebude (nabaľte deťom veľkú desiatu). Na zápas počítame s tymito hráčmi: Tomáš Černák, Marek Fiala, Lukáš Habala, Roman Hodoň (ospravedlnený), Kevin Juhasz (ospravedlnený), Barbora Koyšová (ospravedlnená), Jakub Lackovič, Samo Machala, Janči Špaček, Adam Tisončík, Adam Turian (ospravedlnený), Andrej Škultéty a Patrik Jordan. Do štvrtka potvrďte svoju účasť. Predpokladaný príchod do Bratislavy je o 14:45.   LL

18.8.2008

KARTY CUP 2008 - upravené a doplnené (25.8.2008)

Poprosím rodičov nominovaných hráčov, aby do konca týždňa zaplatili zálohu na turnaj v Ostrave a to 1200,- Sk trénerovi Líškovi príp. trénerovi Jordanovi, približné náklady na turnaj na hráča sú 1400,- Sk (strava - 2x obed + 1x večera + olovranty, nocľah s raňajkami, pripoistenie proti úrazu či krádeži, štartovné). Na turnaj pôjdeme výnimočne autami. V stredu treba nahlásiť trénerovi Jordanovi kto s kým pôjde! Stále hľadáme sponzorov pre 1-2-3, ak má niekto záujem kontaktujte hlavného trénera prípadne vedúcu družstva. Pred turnajom budúci týždeň si spravíme krátke rodičovské združenie.

A je po prvom tréningu!

Máme za sebou prvý tréning. Myslím, že nás všetkých príjemne prekvapilo  koľko detí na tréning prišlo. Okrem stálic 1-2-3 prišli k nám aj nový Hobáci (Jakub, Oliver, Laura) a na stredu sa sľúbili ďalší. Dúfam, že sa všetkým bude u nás páčiť a opäť prežijeme nádhernú hokejovú sezónu!  

14.8.2008

Ďalšia sekcia - zápasy

Na našu internetovú stránku pribudla ďalšia sekcia a to zápasy. Nájdete v nej prehľad prípravných zápasov, ktoré by sme mali v sezóne 2008/2009 odohrať. V jej podsekciách, veľký hokej a minihokej, budeme postupne pridávať výsledky odohraných zápasov v tejto sezóne.

12.8.2008

Nominácia na turnaj do Ostravy!

Na turnaj s názvom KARTY CUP 2008, ktorý sa odohrá v sobotu 30. a nedeľu 31.8.2008 na zimnom štadióne v Ostrave sú nominovaní títo hráči: Tomáš Černák, Marek Fiala, Lukáš Habala, Peťo Hergot, Roman Hodoň, Kevin Juhasz, Adam Kašička, Dominik Kovačovský, Barbora Koyšová, Jakub Lackovič, Samo Machala, Samo Mojžiš, Janči Špaček, Adam Tisončík, Matej Tóth, Adam Turian a Jakub Valovič. Prosím rodičov nominovaních hráčov, aby do utorka budúceho týždňa (19.8.2008!) potvrdili trénerovi alebo vedúcej družstva (pani Mojžišovej) účasť či neúčasť svojho syna/dcéry na turnaji, prípadne ak niektorí rodičia majú záujem o ubytovanie, aby sme Vám ho mohli dopredu rezervovať. Na zápas pôjdeme autobusom a môžu ísť s nami aj vopred prihlásení rodičia. Podmienkou pre účasť na turnaji je dobrý zdravotný stav a účasť hráča minimálne na troch tréningoch pred turnajom!

11.8.2008

Medzinárodný turnaj v Ostrave!

Naši tretiaci sa posledný augustový víkend zúčastnia veľkého medzinárodného turnaja KARTY CUP 2008 v Ostrave. Okrem nášho družstva budú na turnaji aj ďalšie dva tímy zo Slovenska - Dukla Trenčín a MHC Martin, ďalej poľský tím JKH Czarne Jastrzebie a 12 českých hokejovo známych tímov. Naše družstvo HOBA Bratislava bolo vylosované do skupiny D, v ktorej sa stretneme postupne s HC Zlín, HCO Třinec a s HC Opava. Nepochybne nás čaká na nádhernom zimnom štadióne v Ostrave fantastická hokejová atmosféra a množstvo hokejových zážitkov!.

Nominácia na turnaj bude na webe v stredu!

7.8.2008

Tretiaci v 4-5.

Samo Mojžiš, Maťo Tóth, Bára Koyšová, Marek Fiala a Janko Špaček môžu do 18.8.2008 trénovať v 4-5. Je to pre nich odmena za poctivú dochádzku a snahu na tréningoch nielen počas letnej prípravy, ale aj za celú minulú sezónu. Ak nie sú odcestovaný na dovelenkách, bola by škoda túto šancu nevyužiť!

6.8.2008

Nový vzhľad stránky!

Po troch mesiacoch sme opäť zmenili štruktúru našej stránky. Informácie o našom družstve 1-2-3 nájdete v tejto sekcii resp. v jednotlivých podsekciách v pravom hornom rohu obrazovky (súpiska, tréningy, pridáme aj novú fotogalériu). Ak si chcete zaspomínať na minulú sezónu kliknite na archív 2007/2008, do fotogalérii postupne pridáme aj ďalšie fotky z minulej sezóny. Aktuálne informácie zo 4-5 nájdete v sekcii 4-5 a v jej jednotlivých podsekciách. Ak máte nejaké nápady či pripomienky napíšte ich do odkazov prípadne ma kontaktujte telefonicky či mailom. LL

17.7.2008

Rozlosovanie juhomoravskej ligy.

Predvčerom prebehlo rozlosovanie juhomoravskej ligy prípraviek, ktorej účastníkom budeme aj my HOBA Bratislava. Hneď v prvom zápase nastúpime doma proti obhajcom titulu z Vyškova. S kým sa stretneme v ďalších zápasoch nájdete na oficiálnej stránke ligy. Pripomínam, že termíny zápasov sú len orientačné, presné termíny zápasov budeme dopĺňať priebežne po dohode so súpermi a vedením klubu (pri dohadovaní domácich zápasov musíme zohladniť pevné termíny zápasov našich piatakov, dorastencov a juniorov).

30.6.2008

Juhomoravská liga prípraviek.

Naši druháci a tretiaci (a šikovný prváci) budú hrať v sezóne 2008/2009 juhomoravskú ligu prípraviek. Tretiaci budú hrať s Vyškovom, Technikou Brno, Boskovicami a buď s výberom dievčat Južnej Moravy alebo s Rosicami. Zápasy tretiakov sa budú hrať na šírku ihriska, ale až po červenú čiaru, 5 na 5.  Druháci sa stretnú tiež s Vyškovom, Technikou Brno, Boskovicami a Veľkou Bítešou, klasicky po modrú 4 na 4. V základnej časti odohrajú 16 dvojzapasov, potom bude nasledovať playoff. Začiatok súťaže je naplánovaný na 20.9.2008, koniec v marci 2009. Budeme hrávať približne každý druhý víkend, ak sa to podarí organizačne zabezpečiť budeme hrať aj dva dvojzápasy v jeden deň (napr. doobedu v Brne, poobede vo Vyškove), aby sme sa toľko nenacestovali. Nepochybujem, že súťaž bude prínosom pre našich malých Hobákov, v Čechách hrávajú tretiaci pravidelnú súťaž, u nás na Slovensku zatiaľ nikto. Bude to ďalšia motivácia do tréningu. Treba si teraz cez prázdniny dobre oddýchnuť  a 18.augusta hurá na ľad!  

27.6.2008

Letná príprava splnila svoj účel.

V stredu nám skončila letná príprava v 1-2-3. Účasťou aj disciplínou na tréningoch môžme byť spokojný. Súťaž o najlepšiu dochádzku Železný muž/dáma vyhrali až štyri deti, ktoré vynechali iba jeden tréning: Marek Fiala, Palko Durmis, Kevin Juhasz a Barborka Koyšová. Ďalších deväť detí vynechalo najviac tri tréningy. Takmer na každom tréningu nás bolo vyše dvadsať. Dúfame, že počas sezóny to bude ešte lepšie, aby v juhomoravskej lige sme neboli iba do počtu.

6.6.2008

Bude to železný muž alebo železná dáma?

V súťaži o najlepšiu dochádzku na tréningy počas letnej prípravy v 1-2-3 bez vynechaného tréningu zatiaľ vyhrávajú tieto deti: Matúš Sedlák, Slavko Schlosser a Bára Koyšová. Iba jeden tréning vynechali Maťo Tóth, Marek Fiala, Samo Mojžiš, Kevin Juhasz a Marco Tomkovič. Zatiaľ s dochádzkou na tréningy môžeme byť spokojný. Dúfam, že aj počas sezóny na ľade to bude podobne.

29.5.2008

Súboj o Stanley Cup.

Aj Vám chýbajú tréningy a zápasy na ľade , musíme ešte pár týždňov počkať, náplasťou na chýbajúci ľad nech je aspoň krátky záznam z tretieho finálového zápasu o Stanleyho pohár Pittsburgh - Detroit! Fantastická atmosféra - excelentí hráči - vynikajúci zápas! 

18.5.2008

Tréningy na suchu.

Skončili nám tréningy na ľade, pokračujeme tréningami mimo ľadu. V pondelok o 15:00 budú prebiehať tréningy na ihrisku pri ZŠ Beňovského (približne 200 m za zimným štadiónom), deti na tréning potrebujú vhodné športové oblečenie, športovú obuv (minulý rok sa nie raz stalo, že deti prišli na tréning v sandáloch..), fľašu s pitím (doporučujem čaj alebo riedený džús s minerálkou) a švihadlo. V stredu od 15:00 do 16:30 na Kramároch bude najprv tréning v telocvični po nej plaváreň, treba si doniesť vhodné športové oblečenie, športovú obuv do telocvične, uterák, plávky, plavecké okuliare. Stretávame sa o 14:45 pred ZŠ pre nepočujúce deti na Hrdličkovej ulici (dostanete sa tam z veľkej križovatky z Patrónky pôjdete približne 300 m smerom na Kramáre, potom odbočiť doľava pri lekárni, potom ešte asi 200 m). Tréneri budú v bazéne vyžadovať maximálnu disciplínu!

11.5.2008

Plány a ciele sezóny 2008/2009.

Tu sú niektoré ciele, ktoré sa budeme snažiť splniť v novej sezóne 2008/2009, latku postavíme opäť vyššie, aby o 15-20 rokov nebojovali Slováci na MS iba o udržanie sa :

 • do konca roku 2008 pribudne ďalších 50 pravidelne trénujúcich detí!!!
 • od septembra rozdelenie tréningov na 0-1 a 2-3
 • hrávať pravidelnú súťaž tretiakov (juhomoravská liga prípraviek, bratislavská liga...)
 • každý hráč, ktorý ovláda základné korčuliarske zručnosti odohrá v sezóne minimálne 25 zápasov (vrátane turnajových)
 • zlepšiť materiálne zabezpečenie družstva (malé brány, malé puky, tréningové dresy, spoločné súpravy)
 • tretiaci a starší sa budú obliekať sami, rodičia môžu len zatiahnuť korčule a zapnúť prilbu
 • odohrať minimálne 4 zahraničné turnaje (Česko, Rakúsko/Nemecko/Maďarsko)
 • v priebehu sezóny posilniť kategóriu 4-5 o ďalších hráčov
 • vyhľadať ďalších adeptov na brankársky post
 • každý z hráčov dostane na zápasoch šancu v obrane i v útoku
 • bude aj pár mimohokejových akcií (futbalové či hokejbalové turnaje, návšteva kúpaliska a pod.)

8.5.2008

Prekonali sme návštevnosť 10 000!

Dnes naša stránka prekonala návštevnosť 10 000. Za necelých 7 mesiacov je to celkom slušné. Kedy pribudne ďalšia nula?

Želený muž/dáma leta 2008 v 1-2-3!

Tréneri 1-2-3 vyhlasujú súťaž o Hobáka s najlepšou dochádzkou počas letnej prípravy 2008. Na toho kto nevynechá ani jeden tréning (prípadne bude mať najlepšiu dochádzku) v čase od 5.5. do 27.6.2008 čaká odmena. Stane sa železným mužom / železnou dámou leta 2008, dostane vecnú cenu a určite sa to prejaví aj na jeho kondícii.

4.5.2008

Vítaj sezóna 2008/2009!

Zajtra v pondelok 5.5.2008 oficiálne štartujeme novú sezónu 2008/2009! Trénerský kolektív zostáva nezmenený! Dva týždne ešte trénujeme na ľade (do 18.5.2008), potom pokračujeme v letnej príprave mimo ľadu. Od 19.5. do 26.6.2008 budú tréningy v pondelok od 15:00 do 16:00 na ihrisku pri ZŠ Beňovského (200m za zimným štadiónom) a v stredu na Kramároch bude najprv telocvičňa od 15:00 do 16:00, po nej plaváreň od 16:00 do 16:30 v tom istom objekte v ZŠ pre nepočujúce deti na Hrdličkovej ulici (Kramáre). Verím, že sa letnej prípravy zúčastní čo najviac detí, aby sme boli v auguste na ľade opäť silnejší, rýchlejší a šikovnejší!    
                                                                                                                                                            hlavný tréner 1-2-3 Lubo Líška