29.4.2010

Vyhodnotenie sezóny 2009/2010.

Kostru družstva 4-5 v sezóne 2009/2010 tvorilo 7 piatakov (z toho 4 netrénovali na ľade ani rok, 4 piataci trénovali u mladších žiakov), 14 štvrtákov a 4 tretiaci. Počas sezóny trénovalo v 4-5 spolu 38 detí, z toho 9 hráčov prešlo počas sezóny k mladším žiakom, 3 s hokejom skončili. Každý hráč posunul svoju výkonnosť nahor, niektorí viac, niektorí menej. Súsme si zaspomínať, kde boli niektorí hráči pred rokom a kde sú teraz... Veľký progres sme zaznamenali u týchto hráčov: Kantor, Tóth, Mojžiš, Šablica, Špaček, Valovič, Vorčák, Smrek, Fitoš a Habala, ktorí svojimi výkonmi vo svojich vekových kategóriach patrili medzi najlepších v našom družstve, niektorí aj medzi najlepších v porovnaní s ostatními hráčmi na jednotlivých turnajoch. V súťažnom období sme trénovali počas týždňa 4x na ľade, 1x v telocvični, 1x v bazéne. Okrem toho brankári sa pravideľne zúčastňovali pondelňajšich brankárskych tréningov. Piataci pravidelne dostávali šancu zahrať si aj za šiestakov. Absolvovali sme letné sústredenie v Spišskej Starej Vsi, zúčastnili sme sa turnajov v Ostrave, Senici, Partizánskom a v Košiciach. Zorganizovali sme minihokejovú súťaž EuroMiniHokejLigu, ktorú sa nám podarilo vyhrať (v obidvoch kategóriach). Hráči nášho družstva (ročník 1999 a starší) mali možnosť zúčastniť sa hokejového zájazdu vo Švédsku. Ďalšou veľmi príjemnou akciou bolo predvianočné posedenie v reštaurácii Luvra, kde sa rozdávali darčeky. Dochádzka v prípravnom a predsúťažnom období (máj, jún, august) bola veľmi slabá, pod 50%. V súťažnom období to už bolo o poznanie lepšie, aj keď na tak veľmi potrebné, tréningy v telocvični, chodilo v priemere iba 12 hráčov. V zápasoch piatakov i štvrtákov sme vždy nastupovali len s hráčmi nášho klubu. Odohrali sme počas sezóny 38 zápasov, v ktorích sme 7-krát vyhrali, 1-krát remizovali a 30-krát prehrali. Štvrtáci odohrali na veľké ihrisko spolu 14 zápasov s veľmi kvalitnými súpermi, s bilanciou 4 výhry a 10 prehier. Hráči ročníka 2000 odohrali 17 minihokejových zápasov, s bilanciou 14 výhier, 2 remízy a 1 prehra. Piataci na zápasy nastupovali vždy na tri päťky (priemerne 16 hráčov na každý zápas) a s dvoma brankármi. Vedeniu klubu a trénerom sa podarilo pre družstvo 4-5 vytvoriť opäť výborné podmienky, čo každý klub na Slovensku či vo svete nemá (4x ľad, atletická a gymnastická príprava, bazén, sústredenie, brankárske tréningy a brankársky kemp, turnaje, miniliga, od marca vlastná šatňa) na výkonnostný i osobnostný rast malých Hobákov, je len škoda, že niektorím sa ich nepodarilo naplno využiť (slabá dochádzka na tréningy..)  Za zmienku určite stojí aj fakt, že na tréningoch či zápasoch sa nikto nezranil. Ďakujeme rodičom za podporu. Veríme, že v ďalšej sezóne sa nám spoločne podarí urobiť ďalší veľký krok vpred, že hráči po tréningoch i po zápasoch budú chodiť domov spokojní a šťastní.  

Ľubomír Líška a Martin Fabian

24.4.2010

Piataci do MLŽ.

Všetci piataci budú od 3.5. trénovať v kategórii MLŽ. Posledný tréning v 4-5 absolvujú v piatok 30.4.2010.

18.4.2010

38! Zoznam hráčov 4-5 v sezóne 2009/2010.

Tu je zoznam hráčov, ktorí trénovali v kategórii 4-5 v sezóne 2009/2010 (minimálne mesiac): F. Apalovič, Dan. Bartek, M. Durmis, L. Farkaš, M. Fiala, M. Fitoš, S. Gombár, J. Granec, J. Grauzel, L. Habala, P. Hergott, P. Jordan, J. Just, M. Kantor, A. Kašička, M. Király, D. Kovačovský, B. Koyšová, T. Letko, S. Machala, Š. Mašán, S. Mojžiš, R. Mišek, R. Páll, Š. Rajecký, O. Smrek, L. Sadloň, M. Šablica, Seb. Šimovič, Sim. Šimovič, J. Špaček, M. Tóth, J. Trgiňa, A. Turian, P. Učeň, J. Valovič, V. Vraštil, M. Vorčák. Tréneri: Ľubomír Líška a Martin Fabian.

Deti vyhrali!

V zápase Rodičia - Deti zvíťazili Deti 11:5! Tu je zopár fotiek zo zápasu.

    

16.4.2010

Špecialita pre brankárov.

Budúci týždeň brankári nášho klubu absolvujú pod taktovkou našich klubových brankárskych trénerov p. Stanislava Kendru a p. Marcela Sakáča brankársky kemp. Nebudú to iba tréningy na ľade, ale i všeobecná a teoretická príprava. Viac informácií o kempe nájdete na našej klubovej stránke.

9.4.2010

Rodičovské združenie a zápas Rodičia - Deti.

Rodičovské združenie, na ktorom tréneri vyhodnotia sezónu 2009/2010, bude v utorok 13.4.2010 o 15:30 v šatni č.5, pár vetami načrtneme aj plánovaný program na sezónu 2010/2011. V piatok 16.4. o 16:00 nastúpia Hobáci proti svojim rodičom a rodinným príslušníkom a ukážu im čo všetko sa v tejto sezóne naučili.

3.4.2010

Hobáci vicemajstri ČR.

V stredu v Prahe vyvrcholil turnaj o majstra Českej republiky 7. a 8. tried a mladšieho dorastu v ľadovom hokeji. Marek Sloboda, Dominik Štefko a Martin Besedič získali vo farbách siedmakov z Hodonína strieborné medaile, keď vo finále podľahli Pardubiciam, ktoré mimochodom v skupine dokázali poraziť. Spomínaní hráči vyrastali v našom klube (dokonca šiestaci Marek a Martin do polovice tejto sezóny ešte u nás hrávali) a tak kúsoček medaile patrí aj Hobe. Gratuľujeme a držíme palce aj naďalej!

29.3.2010

Program na apríl.

Po Veľkej noci by sme radi odohrali ešte jeden možno aj dva prípravné zápasy. Vyhodnotíme sezónu v družstve i na rodičovskom združení, v zápase Rodičia - Deti porazíme rodičov. V druhej polovici apríla si doprajeme oddych, nebude chýbať bazén, možno aj kúpalisko. Od 3.5. začne príprava na sezónu 2010/2011. Kde, ako, s kým, kedy sa dozviete na vyhodnotení sezóny v polovici apríla.

24.3.2010

V Košiciach štvrtáci štvrtí.

Na kvalitne obsadenom turnaji v Košiciach, za účasti desiatich družstiev z Česka a Slovenska, naši štvrtáci obsadili pekné štvrté miesto. Na turnaj aj z turnaja sme cestovali veľmi pohodlne a rýchlo vlakom. Turnaj sa nám vydaril po každej stránke. Radosť po tesných víťazstvách či sklamanie po rovnako tesných prehrách sa ťažko dá opísať. Aj keď sa vraví, že je lepšie prehrať o päť gólov ako o jeden, myslím že to nie je celkom tak. Práve prehry o gól, keď nám po zápase vypadne aj nejaká tá slzička nám môžu veľa dať. Môžu nám dodať energiu do ďalších tréningov a zápasov aby nabudúce sme sa tešili z tesného víťazstva práve my. Z chuti sme si zahrali ozajstný veľký hokej. Okrem dramatických zápasov sme sa boli pozrieť aj v meste, porozprávali sme sa s najlepším strelcom slovenskej extraligy Marekom Bartánusom a určite jedným z veľkých zážitkov bola aj návšteva Steel Arény, ktorú sme si pozreli nielen zo všetkých tribún, ale prezreli sme si aj Skyboxy, sieň slávy košického hokeja a dokonca i áčkarskú šatňu. Prvý deň mala takmer polovica hráčov zdravotné problémy, ale našťastie sme ich rýchlo odohnali a turnaj mohli dohrať všetci hráči. V prvom zápase proti košickému béčku (8:0) sme rozhodli už v úvodných minútach. V druhom zápase nám evidentne chýbali hráči so zdravotnými problémami, no zabojovali sme a za výsledok 2:3 so Zvolenom sa nemuseli hanbiť. Ďalší deň nás najprv čakali Topoľčany. Ešte sme si dobre pamätali zápas proti nim na vianočnom turnaji v Porube, ktorí sme prehrali o gól. Vo výbornom zápase kde sa prelievali z jednej strany na druhú, rozhodli Topoľčany o svojom víťazstve v poslednej minúte zápasu. Ak sme chceli pomýšľať na medailu museli sme s Opavou ďalší zápas vyhrať. Z našej strany v nie príliš vydarenom zápase sa nám to podarilo (4:3). Do semifinále viedla cesta cez Vítkovice. Vítkovice, ktoré deň pred tým dokázali poraziť aj košické "áčko" (celkového víťaza turnaja) 2:1 boli viac ako vyrovnaným súperom. Bojovnosťou a snahou sme mali navrch a to rozhodlo, nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas sme dokázali otočiť a zvíťaziť nad favoritom turnaja 3:2. V súboji o finále opäť Topoľčany a opäť prehra o gól... 3:4. V zápase o tretie miesto nám už veľa síl nezostalo, Zvolenu sme podľahli 2:5. No napriek dvom prehrám na záver môžeme považovať turnaj za úspešne zvládnutý. Chlapci vytvorili veľmi dobrú partiu, nemožno niekoho výnimočne vyzdvihnúť, lebo všetci sa snažili a hrali na hranici svojich možností. Všetky výsledky i kanadské bodovanie turnaja Antic Cup nájdete TU.

     

14.3.2010 - aktualizované 24.3.2010

Turnaj v Partizánskom.

V dňoch 27. a 28. marca sa zúčastníme (5. ročník + 1999) turnaja v Partizánskom. Na turnaji by mali hrať okrem nás aj družstvá: Partizánske, Trnava, Nové Zámky a Nové Mesto nad Váhom. Prvý zápas hráme proti Partizánskemu v sobotu o 11:00. Posledný zápas proti Trnave v nedeľu o 17:00. Na turnaj pôjdu všetci hráči autobusom. Strava (začíname v sobotu obedom, končíme v nedeľu olovrantom) a ubytovanie zabezpečené. Zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je v sobotu o 7:15, predpokladaný návrat v nedeľu o 20:15. Skladáme sa po 15,- Euro (zvyšné náklady na turnaj platí klub a sponzor). Strava a ubytovanie pre rodičov nie je zabezpečené.

8.3.2010 - aktualizované 16.3.2010

Budúci víkend na turnaj do Košíc.

Budúci týždeň sa naši štvrtáci zúčastnia turnaja v Košiciach. Desať zvučných družstiev zaisťuje kvalitné zápasy. V skupine postupne nastúpime proti Košiciam, Zvolenu, Topoľčanom a Opave. V nedeľu nás čakajú dva až tri zápasy o umiestnenie. Každý zápas by mal trvať 2x 15 minút so striedaním počas hry. Predpokladané náklady na turnaj sú 110,- až 150,- Euro (ubytovanie, doprava, strava). Účasť na turnaji so zálohou 70,- Euro potvrďte v utorok na predturnajovom rodičovskom združení počas tréningu 4-5, ktoré začne o 15:20 v šatni 4-5. Rovnako tak potvrďte aj záujem rodičov o ubytovanie, stravu, spoločnú dopravu. Do Košíc pôjdeme vlakom. Autobus v Košiciach nám zabezpečí organizátor. Ubytovaní by sme mali byť v penzióne u Leva. Bližšie informácie o turnaji na rodičovskom združení. 14.3.: Lístky zakúpené, odchod z Hlavnej stanici o 13:16 vlakom IC 511 Gorenje, zraz o 12:50 pred Hlavnou stanicou. Hokejky a dresy nakladáme v stredu ráno po tréningu. Predpokladaný návrat do Bratislavy 18:55 alebo 22:40 vlakom IC (závisí od nášho umiestnenia v skupine). Ospravedlnenky od klubu do školy, dostali hráči v stredu po tréningu. 16.3.: Naša šatňa bude otvorená vo štvrtok od 11:45 do 12:15. Hokejky sa nakladajú do auta vo štvrtok pred odchodom na Hlavnej stanici. Deti budú sedieť vo vlaku podľa zasadacieho poriadku, ktorý sa dozvedia pri nástupe do vlaku. Kde budeme večerať rozhodneme vo vlaku.

14.2.2010

Na Orangei štvrtý!

V Senici sme skončili na štvrtom mieste. V prvom zápase Senica nemala proti nám veľa šancí, výsledok 24:4. V druhom zápase proti Slovanu (3:5) na A strane sme mali mierne navrch, no na druhej strane si dokázal vypracovať viac šancí Slovan. K remíze chýbalo veľmi málo.. Súboj o tretie miesto už nemal takú úroveň ako predchádzajúci duel, bolo cítiť na niektorích hráčoch únavu z náročného dňa (+ štyria hráči nastúpili po chorobe), Ružinovu sme podľahli 4:12. Na turnaj sme nastúpili s 19 hráčmi z toho bolo 9 tretiakov. Verím, že štvrtáci, ktorí začali na hokej chodiť neskôr a nezúčastnili sa tohto turnaja ešte zvýšia tréningové obrátky i svoju účasť na tréningoch, že využijú každú šancu zahrať si zápas a spolu s ďalšími štvrtákmi vytvoria skvelé družstvo. Do Košíc na finálový turnaj putuje Trenčín, no (možno) do Košíc pôjdeme aj my!  Viac informácií v utorok na tréningu!!

   

9.2.2010

Orange Minihokej Tour.

Na Valentína  v nedeľu 14.2.2010 sa zúčastníme v Senici minihokejového turnaja Orange Minihokej Tour. V našej skupine nastúpime proti Senici (o 8:00) a Slovanu Bratislava (o 9:35), podľa umiestnenia v skupine nastúpime buď proti Skalici, Ružinovu alebo Trenčínu. Nominácia je v sekcii najbližšie akcie. Potvrďte svoju turnajovú účasť na štvrtkovom tréningu. Víťaz turnaja postupuje do finálového turnaja do košickej Steel Arény, ktorý sa bude konať 27. marca 2010. Hráči idú na turnaj aj z turnaja spoločne autobusom, zraz pred štadiónom v Dúbravke je o 5:40, odchod o 5:45, príďte prosím včas!

17.1.2010

Odchádzajúci, prichádzajúci.

V stredu odišli do MLŽ piati hráči: Sebastian Gombár, Viťo Vraštil, Šimon Rajecký, Janko Grauzel a Lukáš Sadloň, zároveň do 4-5 prišli: Patrik Učeň, Filip Apalovič, Ondrej Smrek a Martin Vorčák.

5.1.2010

V Ostrave piaty!

V dňoch 26. a 27.12.2009 sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného vianočného turnaja v Ostrave. Postupne sme odohrali zápasy proti fyzicky zdatným chlapcom z Topoľčian (3:4), prvému družstvu severomoravskej štvrtáckej ligy Opave (1:13), prvému družstvu juhomoravskej štvrtáckej súťaže Svište Vyškov (3:6), domácej Porube (2:6) a družstvu zloženého z hráčov z Techniky Brno a Dívčí hokej CZ (3:2). Na našej hre bola vidno neskúsenosť s hrou na veľké ihrisko či s klasickým striedaním (polovica družstva nastúpila na svoj druhý zápas vo veľkom hokeji). Trápili sme sa aj v koncovke, no napriek tomu sme na turnaji zanechali dobrý dojem. Z chýb sa treba poučiť, pekné zážitky zachovať. Posledný zápas v roku 2009 ako i prvý zápas roku 2010 sme vyhrali - to je znamenie, že tento rok bude mimoriadne úspešný...

  

   

19.12.2009

Vianočný turnaj v Ostrave.

Na Štefana ráno o 5:00 vyrazíme na turnaj do Ostravy - Poruby. Čaká nás náročný deň, kedy okrem cesty na nás čakajú tri zápasy, postupne sa stretneme s Topoľčanami (o 11:00), s Opavou (o 15:30) a so Svišťami (aj) z Vyškova (o 20:00). Na ďalší deň nastúpime s domácou Porubou (o 11:00) a s Technikou Brno (o 14:00), ktorá bude mať v zostave aj niekoľko dievčat. Slávnostné ukončenie turnaja je naplánované na 17:00. Predpokladaný návrat do Bratislavy je o 22:00. Ubytovanie pre deti i rodičov (rodičia budú spať v inej ubytovni ako deti a realizačný tím), autobus i kompletná strava pre deti je zabezpečená (začíname Štefanským obedom, končíme 27.12. večerou). Približné náklady na hráča sú 70,- Euro, peniaze vložte na spoločný účet. Pripoistenie sa vybavuje. Na turnaj pôjdeme jednotne oblečený v hobáckych zimných bundách a čiapkach. V prípade nejasností kontaktujte hlavného trénera.

14.12.2009

Predvianočné posedenie.

Predvianočné posedenie hráčov a realizačného tímu 4-5 bude v pondelok 21.12.2009 v reštaurácii Luvra. Na stretnutie treba prísť slušne oblečený, s predvianočnou náladou a prázdnym bruchom. V rámci predvianočného posedenia nás čaká večera, zhodnetenie prvej polovice sezóny, voľný program - "ukáž čo vieš" a (možno) budú aj darčeky..

10.12.2009

Pred Vianocami do Hodonína.

V utorok 22.12.2009 nastúpia naši tretiaci a štvrtáci (nominácia v sekcii zápasy - najbližšie akcie) proti 2000 a 2001 z Hodonína. Približný odchod od štadióna v Dúbravke je o 11:15 (upresníme do 18.12.), približný príchod do Bratislavy je o 17:30.

25.11.2009

Do Švédska aj šiestaci!

Keďže záujem o hokejový zájazd do Švédska je o niečo menší ako sme predpokladali, šancu zúčastniť sa hokejového zájazdu majú aj šiestaci z nášho klubu narodení v roku 1997. Informácie dostanete na najbližšom tréningu, prvé predzájazdové stretnutie bude 4.12.2009 16:30 v šatni MLŽ (šatňa č.2).

13.11.2009

Vianoce.

Do Vianoc nám zostáva ešte šesť týždňov, s predstihom Vás informujem o programe 4-5 tesne po Vianociach a na začiatku roka 2010:
23.12.2009 - posledný tréning pred Vianocami
24. a 25.12.2009 - Vianoce (voľno)
26. a 27.12.2009 - Vianočný turnaj štvrtákov v Ostrave (nominácia v sekcii najbližšie akcie, bližšie informácie o turnaji po obdržaní propozícií, viac o turnaji tu), šiestaci možno turnaj, dáme Vám do konca novembra vedieť, ak nie turnaj tak tréning s MLŽ
28.12.2009 - posledný tréning 4-5 v roku 2009
29.12.2009 až 1.1.2010 - prázdniny
2.1.2010 - tréning 4-5
3.1.2010 - zápas piatakov doma s Levicami
4. a 6.1.2010 - ligové zápasy šiestakov

11.11.2009

Švédsko 2010.

Informácie o pripravovanom hokejovom pobyte vo Švédsku dostanú hráči (ročník 1998 a 1999) v piatok po tréningu.

7.11.2009

Objednávame zimné bundy!

Kto má záujem o zimnú bundu značky Kappa s našim klubovým logom, môže si ju objednať u trénerov 4-5 do pondelka 9.11.2009. Bundy doporučujeme objednať všetkým hráčom, aby sme na zápasy chodili všetci v rovnakých farbách. Cena je 25,- Euro, vhodná veľkosť pre hráča výšky 128 je YM, pre výšku 140 je YL a pre hráča výšky 152 cm je YXL. Rovnaké bundy majú aj starší i mladší žiaci v našom klube.

2.11.2009

V utorok proti Slovanu!

V utorok 3.11.2009 o 18:00 na Ružinovskom zimnom štadióne na vedľajšej ploche si zahráme (štvrtáci a vybraní tretiaci) prípravný minihokejový zápas proti Slovanu. Zraz je o 17:20 vo vestibule zimného štadióna v Ružinove. Na zápas nastúpia štvrtáci a tretiaci zo 4-5, ktorí sa zúčastnia pondeľnajšieho tréningu. Ďalších hráčov donominujeme z 1-2-3. Buďte dochvílny, počítajte s dopravnými zápchami. Pre hráčov, ktorí sa zúčastnia zápasu je utorkový tréning dobrovoľný.

28.10.2009

Kontrola žiackych knižiek.

Správny mladý hokejista musí pristupovať zodpovedne nielen ku svojim tréningovým povinnostiam ale rovnako zodpovedne aj ku školským. K nominácii na zápasy, ktoré budeme hrať budúci víkend budeme pristupovať podľa známok a poznámok  v žiackej knižke. Kto doteraz trénerom neukázal žiacku knižku nech ju donesie na najbližší tréning!

21.10.2009 - doplnené 22.10.2009

V sobotu do Zvolena.

Zápas s Nitrou, ktorý sme mali odohrať túto nedeľu v Nitre sa neodohrá z dôvodu vyťaženosti ľadovej plochy.. Pripravili sme na víkend náhradný veľmi zaujímavý program. V sobotu pôjdeme (štvrtáci zo 4-5 + pár hráčov z 1-2-3) na dvojzápas do Zvolena, prvý zápas si zahráme minihokej, po hodinovej prestávke si zahráme proti rovnakému družstvu aj veľký hokej. Treba si nabaliť veľkú desiatu, občerstvenie po prvom zápase i večera po druhom zápase bude zabezpečená. Predpokladaný odchod, príchod, cena (doprava + strava) i presný čas zápasov bude na webe vo štvrtok večer. Nominovaních hráčov z 1-2-3 nájdete v sekcii najbližšie akcie. Šiestaci doplnený o niekoľkích piatakov hrajú v sobotu v Piešťanoch. Zraz pred štadiónom v Dúbravke je o 8:30, predpokladaný návrat do Bratislavy je o 21:15. Minihokejový zápas odohráme o 13:00, druhý zápas by mal začať o 16:30. Budeme sa skladať po 15,- Euro.

8.10.2009

Brankári v pondelok na ľade.

Od pondelka 13.10.2009 budú brankári namiesto tréningu v telocvični trénovať na ľade spolu s mladšími žiakmi. Na tréningu bude prítomný aj brankársky tréner, ktorý sa postará o špeciálny brankársky tréning. Zraz na štadióne je o 15:45, začiatok tréningu o 16:30!

5.10.2009

Na Vianoce do Ostravy.

V dňoch 26. a 27. decembra sa zúčastníme turnaja v Ostrave (Porube). Bližšie informácie o turnaji v polovici novembra.

18.9.2009

Od pondelka telocvičňa a bazén. - doplnené 24.9.2009

Od pondelka 21.9.2009 budú pondelňajšie tréningy prebiehať tak ako aj minulú sezónu na Kramároch (Škola pre nepočujúce deti, Hrdličkova ul.). Cesta z Patrónky na Kramáre je momentálne neprejazdná, ku škole sa dá dostať len od Hlavnej stanice, dopravné obmedzenie by malo trvať do konca septembra. Cesta na Kramáre je už prejazdná!

11.9.2009

Šiestaci.

Keďže ku hlavným klubovým cieľom v najbližšej sezóne patrí nastupovať v zápasoch 7., 6. a 5. ročníka s tromi kompletnými päťkami, šancu zahrať si za šiestakov dostanú aj hráči (šiestaci a piataci), ktorí začali s hokejovým tréningom len minulú sezónu. Nebude to jednoduché, ale pri poctivom tréningu a pravidelnej dochádzke to bude nepochybne od zápasu k zápasu lepšie.

4.9.2009

Na úvod so Zvolenom.

V nedeľu odohrajú štvrtáci svoj prvý prípravný zápas v minihokeji, privítame chlapcov zo Zvolena. Kto bude hrať sa hráči dozvedia vždy po poslednom tréningu pred zápasom. Ak by niekto z rodičov potreboval vedieť skôr či jeho syn/dcéra na plánovaný zápas nastúpi (potrebuje naplánovať rodinnú oslavu, chatu alebo výlet) môže sa spýtať trénerov aj skôr.

22.8.2009

Prehliadky, poplatky a registrácia.

Potvrdenie o lekárskej prehliadke pre sezónu 2009/2010 treba doniesť najneskôr do konca mesiaca (31.august 2009). Poplatky za tréningy treba uhradiť čo najskôr v bufete u pána Havránka. Pripomínam, že všetci budúci piataci a starší musia byť zaregistrovaní, preto poprosím aby mi rodičia budúcich piatakov príp. šiestakov doniesli do stredy 26.8.2009 potrebné náležitosti pre registráciu (vyplnenú prihlášku, fotku 2,5 x 3,5 cm, prefotený overený rodný list a 3 eurá 33 centov). Ďakujeme.  tréner Líška

10.8.2009

Program na štvrtok. (doplnené 18.8.2009)

Vo štvrtok takmer celý deň strávime na Hobe. Tu je presný program: 9:30 - rozcvička na suchu, 10:30 - tréning na ľade, 12:00 - spoločný obed, 12:45 - teoretická príprava, 14:00 tréning mimo ľadu (stickhandling, streľba a kompenzačné cvičenia). Predpokladaný koniec tréningového dňa je o 15:30. Podobný program absolvujeme aj najbližší štvrtok 20.8.2009.

4.8.2009

Nepriaznivé počasie.

Po letnom sústredení tento týždeň trénujeme ešte mimo ľadu. V prípade nepriaznivého počasia v utorok tréning nebude, ak ani v stredu a vo štvrtok nebude nám počasie priať, tréningy budú prebiehať v pohybovom štúdiu vo Fitnesscity , kde budeme trénovať na fitloptách. Stretávame sa pred zimným štadiónom v Dúbravke päť minút pred začiatkom tréningu, doneste si so sebou pohodlné športové oblečenie a čisté ponožky. Prvý tréning na ľade by mal byť v pondelok 10.8.2009.

15.7.2009

Sústredenie.

V sekcii sústredenie 2009 nájdete informácie o letnom sústredení v Spiskej Starej Vsi. Počas sústredenia Vám v sekcii sústredenie - foto budeme prinášať aktuálne fotky.

23.6.2009

Posledný tréning.

Dnes, utorok 23.6.2009, tréning nebude z dôvodu nepriaznivého počasia, tréning si nahradíme niekedy v auguste. Vo štvrtok bude posledný tréning letnej prípravy, tréning bude aj v prípade nepriaznivého počasia. Okrem iného vyhodnotíme aj súťaž Železného muža a navzájom si zaželáme Šťastné a Veselé prázdiny!

18.6.2009

Rodičovské združenie.

Rodičovské združenie bude v pondelok 22.6.2009 o 17:45 v priestoroch Školy pre nepočujúce deti na Kramároch na Hrdličkovej ulici (tam kde mávame telocvičňu a bazén), stretávame sa pred školou. Témy rodičovského združenia sú vyhodnotenie letnej prípravy, poznatky z Kanady, plány na ďalšie obdobie, lekárske prehliadky, komunikácia tréner - rodičia.

3.6.2009

Dochádzka a sústredenie.

Dochádzka na tréningy je momentálne veľmi slabá (30%). Nečudujme sa potom, že v sezóne budú od nás súperi rýchlejší, silnejší a šikovnejší . Čo je však ešte horšie polovica hráčov nepokladá za nutné sa ospravedlniť. Viac krát sme na tréningu spomínali, že povinnosťou každého kto nepríde na tréning je ospravedlniť sa (telefonicky alebo mailom). Snáď sa sa to v budúcnosti zlepší a snáď sa nikto neurazí, keď v auguste povieme niektorím hráčom, že svojim pasívnym prístupom k tréningovému procesu trénerov nepresvedčili, že v tréningoch budú pokračovať v 1-2-3 alebo sa dokonca s niektorími budeme musieť rozlúčiť. Na druhej strane momentálna dochádzka v 1-2-3 prevýšila očakávania a niektorí hráči majú veľkú šancu sa počas sezóny dostať do 4-5 plus sa im tréneri opäť budú venovať nadrámec svojich povinností. Prosíme rodičov (tí, ktorí tak ešte neurobili), aby potvrdili do pondelka účasť resp. neúčasť na sústredení aj s vysvetlením prečo sa sústredenia nezúčastnia. Viac krát sme na rodičovskom spomínali, že sústredenie bude na prelome júla a augusta. Keď dá niekto prednosť kempu pred sústredením, iným trénerom pred trénermi, ktorý ho budú viesť počas celej sezóny, cudzím hráčom pred vlastnými spoluhráčmi, je to na zamyslenie. Takýmto spôsobom tú správnu partiu nevytvoríme.

19.5.2009

Rodičia vs Deti.

V piatok o 15:00 nastúpia Deti proti Rodičom. Verím, že deti neponechajú nič na náhodu a ukážu rodičom (alebo naopak?) ako sa hrá hokej. Doneste si zápasové dresy a hokejky strelky! Za družstvo Rodičov môžu nastúpiť aj starí rodičia, strýkovia, tety či súrodenci.

18.5.2009

Testy.

Minulý týždeň sme absolvovali všeobecno-motorické testy. Nadpriemerné výsledky sme nezaznamenali. Hráči, s ktorími môžu byť tréneri ako tak spokojní je málo - Vraštil, Tóth, Mojžiš, Habala. Medzi priemerních patria Kovačovský, Just, Fiala, Špaček. U ostatních hráčov sme zaznamenali podpriemerné výsledky (brali sme do úvahy kalendárny vek). Skočiť z miesta do diaľky 126 cm, či 60 m zabehnúť za 13,62 tak to je na zaplakanie. Je to výsledok slabej dochádzky, neskorého zapojenia sa do tréningového procesu i nezodpovedného prístupu k tréningom. Ešte nie je neskoro, ale je najvyšší čas, aby sa niektorí hráči prebrali a prepli na najvyššie obrátky, inak im hokej veľa radosti neprinesie.

17.5.2009

Náš Hokej.

V časopise Náš Hokej nájdeš zaujímavé komentáre, rozhovory a fotky našich slovenských hráčov okrem iného aj profily slovenských hokejových hviezd Žiga Pálfyho a Pala Demitru, oslavu košického titulu či rubriku Okienko mladého hokejistu, kde nájdeš niekoľko cvičení ako zlepšíš svoju palicovú techniku. Neuspkoj sa so svojim výkonom! Neustále pracuj na sebe! Trénuj navyše!

10.5.2009

Letné sústredenie.

V dňoch 27.7. až 3.8.2009 pôjdeme na letné sústredenie do Spišskej Starej Vsi. Sústredenie je súčasťou prípravy na novú sezónu. Okrem rozvoja pohybových schopností budeme s hokejkou a špeciálnou stickhandlingovou loptičkou nacvičovať a zdokonaľovať palicovú techniku. Počas voľného času nás čaká zaujímavý program (minimálne tak zaujímavý ako pred rokom...), nebude chýbať ani teoretická príprava, opekačky či futbalový zápas proti miestnemu futbalovému družstvu. Hlavným cieľom bude vytvoriť správny team, ktorý počas sezóny bude ťahať za rovnaký koniec povrazu, spoločne prekonávať prekážky i spoločne sa tešiť z každého gólu či víťazstva. Bližšie informácie dostane každý hráč v pondelok po tréningu.

6.5.2009

Železný  a Slamený muž.

Pozor Pozor!! Máme tu súťaž o najpoctivejšiu dochádzku na tréningy počas mesiacov máj a jún. Hráč(i), ktorý sa zúčastní najviac tréningov  sa stane Železným mužom leta 2009, naopak ten hráč, ktorý bude mať najslabšiu dochádzku bude sa "pýšiť" titulom Slamený muž!

Výstroj.

V piatok po tréningu si všetci hráči, ktorí majú v trénerskej šatni výstroj, výstroj zoberú domov. Kto má záujem si môže opäť od utorka odkladať hokejovú výstroj v trénerskej šatni. Je tam približne ešte 5 voľných miest. Prednosť majú hráči, ktorí si sami viažu korčule. Výstroj musí byť ukážkovo rozvešená a nesmie zapáchať.

4.5.2009

Brankársky tréning.

V utorok 5.5.2009 bude o 16:15 brankársky tréning. Účasť brankárov povinná! Na tréning 4-5 nemusia prísť.

Zápasy s HTA.

V piatok a v sobotu sme odohrali po dva prípravné zápasy s HTA. Viac ako polovica hráčov hrala prvýkrát na veľké ihrisko. Zápasy naznačili, že blížiaca sa sezóna, čo sa budúcich piatakov týka bude veľmi náročná, na druhej strane (budúci) štvrtáci svoje bohaté skúsenosti z minihokeja z práve ukončenej sezóny určite vo veľkom hokeji už čoskoro využijú.

27.4.2009

Oznam pre hráčov odchádzajúcich do MLŽ.

Prvý tréning v novej sezóne 2009/2010 majú mladší žiaci už v stredu 29.4.2009 o 15:30, zraz už o 14:20! Prosím rodičov, aby na tréning doniesli aj doplatok za turnaj v Prostejove. Hráči, ktorí sú nominovaní na zápas s HTA (Krnčok, Škopec, Viest, Bobál, Pavlove, Ivovič) absolvujú ešte v utorok tréning so 4-5, v stredu už nie. Hráči: Matulík, Valentín, Šípoš a Koštial budú trénovať v mesiaci máj so 4-5, kde na tréningoch budú prevládať hlavne cvičenia na zdokonaľovanie techniky korčuľovania.

ZAČÍNAME!

Dnes začíname s prípravou na novú sezónu 2009/2010. Zoznam hráčov nájdete v sekcii súpiska. Dvere v našom družstve sú (zatiaľ) otvorené, možno sa nám ešte podarí doplniť družstvo o nejakého šikovného hráča či hráčov z iného klubu. Rodičovské združenie bude vo štvrtok po tréningu o 16:15!

Ľubomír Líška, hlavný tréner 4-5