22.4.2009

Odchádzajúci hráči do MLŽ.

Do kategórie mladší žiaci odchádzajú títo hráči: Viest Martin, Kristl Kristián, Pavlove Filip, Bobál Filip, Pinček Patrik, Krnčok Martin, Matulík David, Šípoš Peter, Koštial Maxo, Škopec Patrik, Čalfa Šimon, Valentín Dominik a Ivovič Tomo. Ostatní hráči zostávajú v 4-5. Prvý tréning majú mladší žiaci v pondelok 4.5.2009 za zimným štadiónom pri hokejbalovom ihrisku. Hráči, ktorí sú nominovaní na zápasy s HTA môžu so 4-5 trénovať ešte v utorok a stredu (28. a 29.4.). Šípoš, Matulík, Valentín a Koštial budú v mesiaci máj trénovať na ľade so 4-5, mimo ľadu s MLŽ, od júna už iba s MLŽ.

21.4.2009

Vyhodnotenie sezóny 2008/2009.

Sezónu sme začali 5.5.2008. Po prípravnom období nasledovali dovolenky a koncom júla sústredenie v Spišskej Starej Vsi. V druhom augustovom týždni sme vykorčuľovali na ľad. Po sérii prípravných zápasov a turnaji v Znojme nám začala neoficiálna ligová súťaž Považský pohár. Po vianočných sviatkoch sme odcestovali na turnaj do Milevska, kde sme skončili štvrtý. V Novom roku sme pokračovali sme v súbojoch o Považský pohár. V neoficiálnej tabuľke sme skončili na 7. mieste (opäť najlepšie z bratislavských klubov). Sezónu sme ukončili turnajom v Prostejove, kde sme skončili ôsmy. Počas súťažného obdobia sme mávali za jeden týždeň štyri tréningy na ľade, 1 tréning v telocvični, 1 tréning v bazéne, okrem toho sme mávali trikrát do týždňa pred tréningom na ľade rozcvičky ktorých súčasťou boli aj rýchlostné, silové a koordinačné cvičenia. Na začiatku sezóny nás bolo 28 z toho 9 odišli (niektorí do MLŽ iný skončili s hokejom) a tak sme doplnili družstvo spolu 11 štvrtákmi a tretiakmi z 1-2-3. Zažili sme počas sezóny veľa zábavy, súťažili sme kto bude Albertom i o najlepšieho dribléra. O zábavu nebola núdza ani v bazéne. Je škoda, že nám na začiatku odišlo 5 šikovných hráčov (do MLŽ) mali by sme silnejšie družstvo a nepochybne by chlapcom tréningy v 4-5 dali viac ako tréningy v MLŽ (niečo iné trénujú piataci a niečo iné siedmaci). Spolupráca medzi družstvami v jednom klube by mala byť na vyššej úrovni. Na turnaje sme nemohli využiť náš hobácky potenciál a družstvo sme doplnili aj o hráčov z iných klubov. V sezóne hráčov obchádzali zranenia či vážnejšie choroby. Hráči vytvorili výbornú partiu, nadviazali priateľstvá možno aj na celý život. Počas sezóny sme odohrali 42 zápasov: 14 vyhrali, 4 remizovali a 24 prehrali. Celkové skóre 204:274. V priemere 9 piatakov hrávalo za šiestakov (šiestaci skončili po základnej časti na peknom 6. mieste). V priemere na zápasy piatakov nastupovalo takmer 16 hráčov plus brankári. Momentálne máme v klube 24 piatakov čo je v dnešnej dobe úctihodné číslo. Aj keď sú to zatiaľ hráči rôznej výkonnosti, v budúcnosti v priebehu dvoch-troch rokov by mohol ročník 1997 a 1998 vytvoriť silný tím. Medzi najvydarenejšie zápasy v sezóne môžeme zaradiť domáce zápasy s Viedňou (4:2) a so Senicou (8:1).

15.4.2009

Oznam.

Stále nie je určený termín prestupu hráčov zo 4-5 do MLŽ (i z 1-2-3 do 4-5). Takže zatiaľ pokračujeme v tréningovom procese v nezmenenej zostave.

V Prostejove ôsmy.

Na kvalitne obsadenom turnaji v Prostejove sme skončili na ôsmom mieste. Hneď v úvode zápasu s Opavou sme mali takmer dvojminútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, no nevyužili sme ju. Fyzicky zdatnejší súper na ľade jasne dominoval. S Porubou to bol vyrovnanejší zápas, no z hľadiska obrannej fázy hry sme zlyhali. Neobsadili sme si súpera v našom obrannom pásme, neboli sme dôrazny pred našou bránou. V poslednom zápase našej skupiny nás čakalo Uherské Hradište. Bol to zaujímavý a dramatický zápas od začiatku do konca, remíza znamenala posledné miesto v skupine a to že sme hrali hneď nasledujúci zápas o 7. miesto s Dolným Kubínom. V nohách sme mali náročný zápas a na našom výkone to bolo cítiť. Je škoda, že nám chýbali niektorí piataci ...

10.4.2009

Testy.

V priebehu tohto a minulého týždňa sme vykonávali výstupné testy špeciálno-motorickej výkonnosti. Tu sú najrýchlejší hráči v jednotlivých ročníkoch:

36m vpred - Bobál (5. ročník), Ivovič (4. ročník), Mojžiš (3. ročník), Sadloň (brankár)

36m vzad - Pavlove (5.), Ivovič (4.), Tóth (3.), Škopec (brankár)

6 x 9m -  Viest (5.), Ivovič (4.), Fiala (3.), Škopec (brankár)

slalom bez puku - Viest (5.), Durmis (4.), Tóth (3.), Pinček (brankár)

7.4.2009

Bodku za sezónou dáme v Prostejove.

V sobotu ráno približne okolo 7:00 (ešte to upresníme) odchádzame na turnaj do Prostejova. Ako naši tretiaci posledný víkend tak aj piataci si zmerajú sily s Porubou a Opavou plus v skupine majú ešte Uherské Hradište. Krátke rodičovské združenie ohľadom turnaja bude vo štvrtok po tréningu, približne okolo 16:10.

27.3.2009

Rodičia vs Deti!

V prestížnom zápase o výsledok nešlo, no každý sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle. Zo začiatku bolo cítiť nervozitu na hokejkách oboch družstiev. Po odvážnych prienikoch Kristla si rodičia vytvorili niekoľko gólový náskok. Keď už deti vyzerali na uterák, rozhodca  odpískal diskutabilné trestné strieľanie... Boby ho premenil a naštartoval ním celý mančaft. No i rodičia pokračovali  vo výbornom výkone. Čalfová hrala skvele pozične, Matulík ukázal značný progres oproti minulej sezóne, Škopec ukázal že je tvrdý chlapík, Rišov dedo nechal takmer na ľade srdce, krstný Pinčo si neraz zuby vylámal na mladom, tvrdými súbojmi sa predviedli Valentínovci, útoky sa striedali z jednej strany na druhú.... Hokejová zápletka vyvrcholila samostatnými nájazdami, kde mali jednoznačne navrch deti. Koľko to skončilo nikto nevie, dôležité je že padlo veľa gólov, veru toľko gólov ešte Hoba nedala...

    

26.3.2009

Mr. Driblér

Minulý týždeň vyvrcholila súťaž o najlepšieho dribléra s hokejkou a hokejbalovou loptičkou. Do superfinále sa dostali Boby, Šimon, Maťo, Pinčo a Marek. Rozhodovanie bolo ťažké a dlhé... napokon tréneri spolu s hráčmi rozhodli, že najlepšie hokejku s loptičkou ovláda Maťo Tóth.

    

25.3.2009

Rodičia proti deťom!

Zajtra (vo štvrtok) o 16:15 nastúpia piataci a štvrtáci proti svojim rodičom a rodinným príslušníkom (dedkom, babkám, krstným otcom, bratom, sestrám,...). Účasť rodičov povinná! Nech si rodičia vyskúšajú aké je to hrať hokej, nie je to také jednoduché aké sa to spoza mantinela niekedy zdá. Pri akejkoľvek chybe rodiča, deti majú dovolené na nich zakričať.   Tretiaci a mladší odohrajú zápas proti rodičom začiatkom mája. Doneste si modré aj biele dresy!!

23.3.2009

Na koniec víťazne.

V poslednom zápase o Považský pohár sme cestovali do Piešťan. Tentokrát nám chýbali posily z MLŽ a tak to vôbec nebolo také jednoduché ako doma (11:0). No napokon sme to zvládli a zvíťazili sme 5:4. Ešte nás čaká túto sezónu turnaj v Prostejove, pred tým týždeň možno ešte jeden prípravný zápas. Posledný tréning v 4-5 absovujú (niektorí) piataci vo štvrtok 16.4.2009, od pondelka 20.4. sa z nich stanú mladší žiaci.

   

16.3.2009

Posledný domáci zápas v sezóne.

Súboje o Považský pohár sa blížia ku koncu. V poslednom domácom vystúpení v tejto sezóne sme nastúpili proti Skalici. Nebyť z našej strany hluchej desaťminútovky v druhej tretine, kde hostia strelili štyri góly a pridali aj nejaké tyčky mohol vyzerať výsledok inak. Niektorí hráči hrajú bez záujmu, skrývajú sa za súpera len aby sa k nim nedostal puk a keď k nim náhodou príde tak ho bez rozmýšľania odstrelia pred seba  a podobne to bolo aj v niektorích prípadoch v minihokeji. Môžu takí hráči prežívať radosť z hry? Aký je ich prínos pre družstvo? Hokej nie je iba o kazení súperovych akcií a odstrelovaní pukov, ale hlavne o aktivite, snahe, kreativite a hernom myslení ako nám to v zápase neraz predviedli tí v našom družstve najmladší...

      

12.3.2009

Na Veľkú Noc do Prostejova.

Sezónu 2008/2009 ukončíme na turnaji v Prostejove. Turnaja sa zúčastní 10 družstiev zo 4 až 5 krajín. Bližšie informácie o turnaji nájdete v sekcii Turnaj v Prostejove. Po turnaji nasleduje 2 až 3 týždne prechodné obdobie (voľnejšie tréningy, regenerácia, žiadne zápasy).

1.3.2009

Odplata sa nám vydarila.

Zápas ukázal, že ak nás podržia brankári tak dokážeme porážať aj silných súperov, ktorým piataci zo Senice určite sú. Celé družstvo podalo veľmi dobrý výkon  a po dlhých šiestich týždňoch bez výhry sme opäť dokázali zvíťaziť. Svoje prvé góly v hokejovej kariére zaznamenali Peťo i Rišo, nechajme sa prekvapiť čo nám v utorok na tréning prinesú  a určite sa nedá zahanbiť ani Paťo za prvý shotout v kariére! Víťazstvom 8:1 sme odplatili Senici prehru z ich ľadu (2:8)!

   

26.2.2009

Brankári tešte sa!

Náš klub v spolupráci s pánom trénerom, bývalým reprezentačným brankárom Československa, Marcelom Sakáčom bude od 9.3.2009 organizovať na ľade i v telocvični špeciálne individuálne tréningy pre všetkých brankárov nášho klubu. Viac informácií na www.hoba.sk.

24.2.2009

Na Slovane sme prehrali 3:6.

Keby sme v prvej tretine využili vyložené šance priebeh zápasu i výsledok by vyzeral úplne inak. Keby, keby ...

      

16.2.2009

Verejné korčuľovanie počas jarných prázdnin.

Vieš perfektne korčuľovať? Naozaj si myslíš, že vieš? Nezabudni, či si lepší alebo horší korčuliar stále je čo zlepšovať, využi hodiny verejného korčuľovania a zdokonaluj svoje korčuľovanie!

Pondelok

16:00 - 17:30

Utorok

16:00 - 17:30

Streda

10:00 - 11:30

Štvrtok

10:00 - 11:30

Piatok

10:00 - 11:30

Sobota

16:15 - 17:45 a 18:30 - 20:00

Nedeľa

15:00 - 16:30 a 17:30 - 19:00

Vo Zvolene i doma s Novými Zámkami prehra o 6 gólov.

Vo Zvolene naši štvrtáci doplnený o niekoľkích piatakov, tretiakov a štvtákov z Trnavy prehrali s domácimi štvrtákmi 5:11. Dve tretiny sme so súperom držali krok (po 2. tretine bolo 4:3 pre Zvolen). Chýbalo nám viacero hráčov a tým bola poznačená naša hra. V nedeľu v ďalšom kole Považského pohára sme podľahli doma Novým Zámkom 0:6. Mali sme v nohách sobotňajšie náročné zápasy a aj to sa určite premietlo pod náš výkon. Opäť bola naša zostava poznačená aj chorobami, opäť sme sa trápili s koncovkou, mali sme minimálne sedem vyložených šancí, niektorí hráči stále korčuliarsky nestíhajú preto im doporučujem individuálne docvičovanie na hodinách verejného korčuľovania a nielen im, všetkým!

13.2.2009

Turnaj v Prostejove.

Cez Veľkú Noc, v dňoch 11. a 12. 4., sa naši piataci zúčastnia turnaja O pohár města Prostějova. Turnaja sa zúčastní 8 družstiev z minimálne 3 krajín. Viac informácií bude na webe približne o 2 týždne.

9.2.2009

Orange Minihokej Tour.

Na štvrtáckom turnaji v Topoľčanoch v rámci základného kola celoslovenského turnaja Orange Minihokej Tour sme skončili na piatom mieste. V prvom zápase sme podľahli fyzicky zdatnejšiemu súperovi Partizánskemu 1:7. V druhom zápase s favoritom turnaja s Piešťanmi sme na A strane dokázali zvíťaziť 3:2, žiaľ Béčko utrpelo debakel 1:10 (celkove 4:12). V poslednom zápase po pomalšom začiatku, keď ešte v polovici prvého polčasu (hralo sa 2x15 minút, na malé brány) bol stav 0:0, sme si poľahky poradili so Zlatými Moravcami 15:3. Keď si zoberieme, že v našom družstve zo 16 hráčov bolo 6 tretiakov a 5 hráčov začalo s hokejom iba túto sezónu, môžeme vyjadriť s hrou i umiestnením spokojnosť. Ostatné výsledky nájdete TU.

Prehra v Ružinove 4:9

Na rozdiel od Ružinovčanov, ktorím chýbali štyria najlepší piataci, nám chýbalo 13 piatakov (hrali za šiestakov a siedmakov proti Leviciam) a tak svoju prvú príležitosť zahrať si veľký hokej dostali ďalší piati hráči. Svojim výkonom a snahou nesklamali, dokonca Marek Fiala a Maťo Tóth hneď vo svojom prvom zápase na veľké ihrisko zaznamenali po góle a prihrávke! Na ich prvú päťku, ktorá nám strelila 8 gólov sme evidentne nestačili, inak to bol vyrovnaný zápas.

    

6.2.2009

V spoločných súpravách.

Na každý zápas či turnaj, doma či vonku budú hráči chodiť v spoločných hobáckych súpravách, nech každý vie ku komu patríš!

3.2.2009

Upozornenie.

Upozorňujem hráčov (piatakov zo 4-5) a rodičov, že za šiestakov môžu nastúpiť len v prípade keď im to oznámia tréneri zo 4-5!!

29.1.2009

O (ne)zrušenom turnaji v Detve.

Neuveriteľné. A ja som si myslel, že ma už tak ľahko nemôže nič prekvapiť... Myslím si, že každý kto číta tieto riadky má právo vedieť ako to vlastne je o (ne)zrušenom turnaji v Detve. Koncom novembra som našiel na stránke www.mladyhokej.cz v burze zápasov informácie o turnaji v Detve, okamžite som zavolal pánovi J.B. že či je to aktuálne, že by sme sa (HOBA Bratislava, 5. ročník) radi turnaja zúčastnili. 1.12.2008 mi poslal predbežné informácie o spomínanom turnaji. 8.1.2009 mi poslal propozície a rozpis zápasov, dňa 12.1.2009 mi napísal do mailu toto "Velmi ma to mrzi a ospravedlnujem sa, ale z technickych pricin sa turnaj neuskutocni v danom termine nakolko niekolko klubov na poslednu chvilu odrieklo svoju ucast, preto chceme turnaj posunut o cca 1 mesiac. Ešte raz prepacte a ospravedlnujem sa vam i rodicom." OK stane sa. No pred pár dňami som sa dozvedel, že turnaj bude v pôvodnom termíne a dokonca, že budú na ňom hrať aj piataci z Hoby Bratislava. Áno, ale iba piataci z Hoby, ktorí trénujú u MLŽ, doplnený o ďalších hráčov z iných klubov a ktovie o koho ešte... Niektorí ľudia sa budú brániť, že turnaj bol zrušený a o pár dní opäť zorganizovaný. Pôvodne nahlásené dve družstvá Trnavu a Zbraslav nahradí Ružinov a Hvězda Praha. Piatakov z Hoby nahradia iný hráči. Urobte si sami o tom svoj názor... Ja si myslím, že piataci (zo 4-5) boli nechutne oklamaní...

Ľubomír Líška, tréner 5. ročníka (?) HOBA Bratislava

27.1.2009

Polročné vysvedčenia.

Vo štvrtok sa rozdávajú polročné vysvedčenia. Aj my tréneri sme veľmi zvedaví ako sa Vám darí v škole/. Obzvlášť sme zvedaví ako Vám ide angličtina, pretože training in english version sa nezadržateľne blíži...

26.1.2009

Podľahli sme Nitre 6:12.

Ťažko hodntiť takýto zápas, keď niektorí hráči podali výborný a niektorí slabučký výkon. Keby sme odohrali zápas na tri päťky alebo na 13 hráčov a jedného brankára, pravdepodobne by bol výsledok lepší, snáď by nám ich štvrtá päťka nedala päť gólov, snáď by sme sa dokázali presadiť aj proti ich tretej či štvrtej päťke. Dali sme šancu všetkým hráčom zo 4-5, hrali sme na štyri päťky, pretože v súťaži nehráme o titul majstra sveta ani o peniaze, lebo víťazstvo nie je prvoradým cieľom, lebo každý má právo dostať šancu odohrať zápas. No na druhej strane šancu si musí zaslúžiť, a potom v zápase dokázať, že na to má, inak tích šancí bude ubúdať a raz nastane čas, keď už tú šancu nikdy nedostane. Veľkosť športovca nespočíva iba v tom, koľko strelí gólov, ale hlavne v tom, že dokáže pomôcť a povzbudiť spoluhráčov, zabojovať o výsledok za každého stavu, vedieť v zápase i po zápase ovládať svoje emócie a nakoniec uznať kvality súpera, po zápase si s ním podať ruky. Ak sa súper správa nevhodne, nemusíme sa správať nevhodne i my, nie je to jednoduché, ale ak sa to naučíš, vyrastie z Teba veľký športovec!

19.1.2009

Porazili sme Viedeň Capitals 4:2!

Peťova obdivuhodná bojovnosť, Kitkove presné bekendové prihrávky, Adamove famózne strely, Tomove nádherné kľučky, Pinčov shotout, Bobyho prehľad v hre, ... takto by sme mohli pokračovať a spomenúť najsvetlejšie momenty každého hráča, čo je však najdôležitejšie dali sme si pozor na súperove kolmé prihrávky a aj napriek niekoľkým chybám v obrane sme sa dokázali zastúpiť a tak sme zaslúžene zvíťazili! 

   

13.1.2009

Turnaj v Detve zrušený a jarné prázdniny.

Žiaľ práve som volal s organizátorom turnaja v Detve, ktorý mi oznámil, že turnaj z dôvodu zrušenia účasti viacerích družstiev nebude (možno bude v marci). To znamená, že cez víkend 31.1.-1.2.09 nebudeme hrať žiadne zápasy (ani piataci ani mladší). Zápasy počas jarných prádnin 15. a 22.2.2009 nie je možné preložiť, tréneri budú výnimočne rešpektovať ak si niekto bude chcieť ísť zalyžovať na hory, kto však neabsolvuje aspoň tréning v piatok 20.2. nech nepočíta s nomináciou na zápas (22.2.2009 hráme na Slovane!)!

12.1.2009

Krutá prehra doma s Trenčínom.

V ďalšom zápase o Považský pohár sme podľahli doposiaľ neporazenému tímu - Dukle Trenčín 3:14. Súpera sme pustili poľahky k našej bráne, čo dokázal dokonale využiť. Bohužiaľ Pinčovi tento zápas nevyšiel a nenadviazal na výborné výkony koncom minulého roka. Musíme zlepšiť prechody z jazdy vpred do jazdy vzad i situácie 1 na 1. Zápas je zrkadlom tréningu, 10-11 hráčov dokáže s najlepšími držať krok, ostatní budú musieť ešte zvýšiť aktivitu na i mimo tréningov, tri roky náskok v tréningoch na ľade nie je také jednoduché dobehnúť.

   

6.1.2008

Topoľčany - HOBA  7:3

V prvom tohtoročnom zápase sme podľahli Topoľčanom, napriek tomu, že sme boli 50 minút lepší a aj v streľbe aktívnejší (35:29, v tretej tretine 16:7!). Začali sme vlažne a už v 7. minúte sme prehrávali 0:3! Postupne sme prebrali iniciatívu, škoda nepremenenných šancí, zápas mohol kľudne skončiť 7:3 pre nás...

   

1.1.2009

Do Topoľčian na autách.

Na ďalší zápas Považského pohára, ktorý odohráme v nedeľu 4.1.2009 pôjdeme výnimočne na autách. Zápas začína o 10:30, stretávame sa pred TOPVAR Arénou o 9:00. Buďte dochvílny! Pripomínam, že 4-5 má tréning aj v sobotu ráno spolu s 1-2-3 o 7:00!

31.12.2008

Doterajšia bilancia a zopár naj.

V doterajšom priebehu sezóny piataci odohrali 26 zápasov z toho 11 vyhrali, 2 remizovali a 13 prehrali. Tu je zopár naj z roku 2008:

 • najlepšia dochádzka: Janko Špaček (98% účasť)
 • najväčší výkonnostný vzostup: Patrik Pinček, Tomo Ivovič, Filip Bobál, Maxo Koštial, Adam Benedek, Lukáš Habala, Oliver Čermák
 • najviac gólov v jednom zápase: Alex Maček (9 gólov proti Technike Brno na turnaji v Znojme)
 • najvyššia výhra v minihokeji: 17:4 proti Novým Zámkom (27.12.)
 • najviac prihrávok na gól v minihokeji: Marek Fiala
 • najlepšie bodyčekujúci hráč: Filip Bobál
 • najväčšia návštevnosť našej stránky za jeden deň: 154 (24.11.)
 • najdôležitejší gól: Matej Tóth (v poslednej sekunde z trestného strieľania dal víťazný gól proti Vsetínu na turnaji v Trenčíne)
 • najviac shotoutov: Samo Machala
 • najrýchlejší hetrik: Samo Mojžiš (v priebehu 3 minút a 51 sekúnd v zápase proti Senici))
 • najkrajší hráč: Barborka Koyšová
 • najväčší zabávač: Dominik Kovačovský

30.12.2008

Vianočný turnaj v Milevsku.

Na vianočnom turnaji v Milevsku sme zo šiestich družstiev skončili na peknom štvrtom mieste. V prvom zápase po náročnej takmer päťhodinovej ceste sme nastúpili proti Výberu dievčat zo Severných Čiech. Niektoré fyzicky nadmieru vyspelé dievčatá nás poriadne potrápili. Po slabšom výkone sme o víťazstve rozhodli až v samostatných nájazdoch (3:2 po sam. nájazdoch). V druhom zápase proti domácemu Milevsku (0:6) sme už hrali očividne lepšie. Keby sme boli využili vyložené šance výsledok mohol vyzerať úplne inak. O suverénnom víťazstve rozhodli domáci v poslednej päťminútovke, keď nám strelili tri góly. Vo večernom zápase sme Sparte podľahli 0:10 (minulú sezónu sa Sparta stala majstrom Českej republiky 4.tried!), no napriek tomu z našej strany to nebolo až také zlé, škoda, že sa nám aspoň jeden krát nepodarilo prekonať sparťanského brankára, považovaného nielen v Sparte ale i v celom Česku za jeden z najväčších talentov. Druhý deň sme nastúpili na slovenské derby proti Michalovciam. Východniari začali veľmi dobre a už v šiestej minúte vyhrávali 3:0, hlavne vďaka vychádzajúcej hviezde slovenského hokeja, najlepšiemu hráčovi turnaja Samuelovi Solenskému. Z našej strany po najlepšom výkone na turnaji sme prehrali 2:6. V poslednom zápase sme porazili výborne hrajúce družstvo Letci Letňany (ročník 1998 a mladší) 6:4. S celkovým výkonom môžeme byť spokojný, tak ako sme mohli skončiť tretí sme mohli skončiť aj šiesty. Ozdobou tohto kvalitne obsadeného turnaja bol zápas Sparta Praha - Michalovce (3:4 po sam. nájazdoch, Solenský - 4 góly!). Celkové poradie: 1. Michalovce, 2. Sparta Praha, 3. Výber dievčat Severných Čiech, 4. Hoba Bratislava, 5. Letci Letňany, 6. Milevsko

         

23.12.2008

Proti Leviciam ďalšie dvojciferné víťazstvo.

V odvetnom zápase sme vrátili Leviciam prehru z úvodu sezóny aj s úrokami (10:1). Darilo sa hlavne piatakom z MLŽ, aj keď druhá i tretia päťka si dokázala vytvoriť tiež množstvo šancí opäť nás trápila koncovka. V sobotňajšom zápase šiestakov (s polovicou piatakov) proti Senici, Hobáci vyhrali 10:5.

    

21.12.2008

Info o turnajch po Vianociach.

Do Nových Zámkov (3. a 4. ročník) odchádzame o 6:00, zraz 5:45 pred zimným štadiónom. Zoberte si veľkú desiatu. Obed je zabezpečený. Na turnaj ako aj na všetky zápasy pôjdu hráči v súpravách. Predpokladaný návrat do Bratislavy je okolo 17:30. Do Milevska (5. ročník) odchádzame 5:50, zraz 5:40 pred zimným štadiónom. Okrem výstroje a hobáckeho oblečenia si nezabudni zobrať európsky preukaz poistenca, cestovný pas, hygienické potreby, desiatu. Predpokladaný príchod z Milevska je v nedeľu o 21:00.

16.12.2008

Za nami je polovica súťaže.

Zápasom proti Piešťanom sme ukončili prvú polovicu neoficiálnej ligovej súťaže 5. ročníka - Považský pohár. Z 12 zápasov sme 4-krát vyhrali a 8-krát prehrali, naše skóre je 54:81. Môžu nás mrzieť tesné prehry s Levicami, Topoľčanami i Novými Zámkami. S Viedňou i so Skalicou sme po 11 gólov nemuseli dostať. Odohrali sme niekoľko vynikajúcich tretín (2.tretina v Trenčíne, v Skalici a doma s Topoľčanami, prvá tretina s Piešťanami, prvé dve s Trnavou). Zachovali sme si bratislavskú neporaziteľnosť v zápasoch so Slovanom i Ružinovom. V druhej polovici Považského pohára nás určite čakajú náročné zápasy. Do každého zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť a verím že výhier bude viac ako v prvej polovici. Urobme preto na tréningoch všetko! Z hľadiska obrannej fázy hry, medzi najlepších hráčov patrili Patrik Pinček, Maťo Besedič, Filip Bobál, Maco Viest, Adam Benedek.

Kanadské bodovanie (5 najproduktívnejších hráčov): Sloboda 16 bodov (7 zápasov), Pavlove 11 b (12 z), Benedek 11 b (7 z), Ivovič 10 b (10 z), Besedič 9 b (6 z)

Najlepší strelci: Sloboda 10 gólov (7 z), Ivovič 9 g (10 z), Pavlove 7 g (12 z), Benedek 6 g (7 z), Bobál 6 g (9 z)

14.12.2008

Tentokrát 11 gólov v súperovej sieti.

V poslednom kole prvej časti Považského pohára sme rozdrvili Piešťany 11:0. Rozdrvili vlastne iba v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 8:0 a hrali sme v nej naozaj veľmi dobre, nechýbalo aktívne korčuľovanie, prihrávka ani presné zakončenie. Aj keď v druhej i tretej tretine sme jasne dominovali, strelecky sme už neboli taký efektívny. Všetci sa tešíme čo nám Boby za hetrik a Pinčo za shotout na najbližší tréning donesú...

      

Súboj Dávida s Goliášom.

V sobotu štvrtáci odohrali prípravný minihokejový zápas s Topoľčanami. V priemere o viac ako 10 cm vyšší súper bol nad naše sily. Áčko po vcelku vyrovnaných zápasoch podľahlo 1:6 a 3:6, Béčko z ktorého väčšina hráčov začalo chodiť na hokej práve v prebiehajúcej sezóne prehralo 0:5 a 0:7. Za bojovnosť si chlapci zaslúžia pochvalu. Po Samovi a Dominikovi si hokejku-strelku požičal Marek. Verím, že získané skúsenosti zo zápasu využijeme už najbližší víkend na turnaji v Maďarsku!

  

  

8.12.2008

Skalica - HOBA 11:5

Na strely sme v zápase vyhrali 37:34  na vyložené šance sme vyhrali tiež, mikrozápasy jednotlivých pätiek dopadli nasledovne: Prvá päťka (5:0) si dokázala vytvoriť šance nie na päť ale na minimálne 10 gólov. To, že druhá päťka prehrala svoj mikrozápas (0:5) rozhodol dôraz pred bránou, dorážky súperových hráčov a neschopnosť našich útočníkov premieňať vyložené šance. Z tretej päťky (0:6) väčšina hráčov zbiera prvé zápasové skúsenosti z veľkého hokeja, no napriek tomu to chcelo ešte dôkladnejšie plnenie taktických úloh. "Štvrtáci" prehrali 7:22, svoje prvé góly v kariére strelili Oliver, Maxo a Jojo. Dominik si zobral na zápas hokejku-strelku, s ktorou strelil 4 góly!

    

2.12.2008

HOBA - Trnava 5:3

Doteraz sme na zápasy nastupovali s 12 až 14 hráčmi, tentokrát sme nastúpili s 18 (a to sme nechali ďalších troch doma "oddychovať")! Je veľmi dobré, že konkurencia rastie a že sa nám vyhýbajú choroby a zranenia. Zo začiatku to bolo z našej strany nervózne, no po strelení prvých dvoch gólov sme my udávali tempo hry. Každý z hráčov podal slušný výkon. V polovici tretej tretiny sme si sami hrubými chybami  skomplikovali zápas, nechýbalo veľa a súper mohol vyrovnať. Je najvyšší čas zvíťaziť aj vonku, najbližšiu nedeľu cestujeme do Skalice...

      

24.11.2008

Senica - HOBA 8:2

Útočná hra nášho tímu v tomto zápase bola málo výrazná a to nielen z hľadiska premárnených vyložených šancí, ale i presnej rozohrávky zo strany obrancov bolo pramálo. Senický piataci majú vyrovnaný kvalitný káder, ktorý dokázal odohrať vyrovnané zápasy s Trenčínom i s Viedňou. Zaslúžene zvíťazili, aj keď v polovici zápasu sme ich dokázali na dlhší čas zatlačiť do ich obranného pásma, škoda, že sme vtedy nezlomili zápas v náš prospech.

   

20.11.2008

Albert

Od budúceho týždňa začíname súťaž o najväčšiu nešiku (dreváčika) v družstve. Počas celého týždňa bude dotyčný hráč nosiť krásny oranžový dres s veľkým nápisom ALBERT. Súťaž netreba brať veľmi vážne, jedenkrát za sezónu sa môže stať Albertom aj niekto "zo šikovnejších". Napriek tomu doporučujem všetkým hráčom zvýšiť tréningové nasadenie a pohrať sa s hokejkou aj vo svojom voľnom čase, pretože nosiť oranžový dres nie je žiadna sláva.  

18.11.2008

Vianočný či novoročný?

O mesiac je tu čas Vianoc, čas vianočných a novoročných turnajov. Na rozdiel od tretiakov, ktorým pozvánky na turnaje pribúdajú ako huby po daždi, piatakom zatiaľ nič neprichádza a tak sme rozhodili siete. Keďže tesne pred Vianocami 21.12. i hneď začiatkom Nového roku (4.1.) sa hrá liga, vyzerá to na termín tesne po Vianočných sviatkoch (27.-28.12.). Hneď po potvrdení účasti na turnaji Vás budeme informovať.

HOBA - Slovan 8:3

Víťazstvá v derby zápasoch sa cenia, no máme zďaleka naviac, výsledok mal byť dvojciferný. Efektivita streľby a korčuľovanie bez puku bolo slabé, s takým nasadením v ďalších zápasoch neuspejeme. Tréningy dokážeme odmakať naplno (väčšina z hráčov), no do zápasov sa nám to nedarí preniesť. Snáď sa to najbližší víkend podarí!

12.11.2008

Verejné korčuľovanie.

Od minulej soboty na našom zimnom štadióne začalo verejné korčuľovanie. Verejné korčuľovanie bude bývať v utorok od 16:00 do 17:30, v sobotu od 16:00 do 17:30 a od 18:30 do 20:00, v nedeľu od 15:00 do 16:30 a od 17:30 do 19:00. V utorok budeme mávať (4-5) tréning o 15 minút skôr od 14:45 do 15:45! 

7.11.2008

Učte sa po anglicky!

Tréning v angličtine nás čaká niekedy začiatkom Nového roka, to znamená, že počas celého tréningu budú tréneri rozprávať iba po anglicky. Slovná zásoba je základ, tak si zopakujte / naučte sa slovká korčuľovanie, prihrávka, vedenie puku, poloobrat, stojan, brzda, dorážka, kotúľ a mnoho ďalších. Prvá lekcia hokejovej angličtiny už budúci týždeň!

3.11.2008

Nad Ružinovom sme zvíťazili 6:3.

To je neuveriteľné, aké šance sme dokázali zahodiť . Rozdiel gólov mohol byť podstatne vyšší. V prvých dvoch tretinách s nami Ružinov ešte držal krok, v dôležitých momentoch nás podržal brankár. V tretej tretine to bola hra na jednu bránu, napriek tomu sme ju vyhrali iba o gól . Zo súperovho brankára (tretiaka!) sme urobili 1. hviezdu zápasu. Aj keď nám dôraz pred bránou nechýbal, chýbalo nám jednoduché chladnokrvné zakončenie. Nabudúce musíme byť efektívnejší. Obrancovia si odviedli kvalitnú prácu v obrane (až na dve veľké individuálne chyby) a párkrát dokázali aj nebezpečne pohroziť strelami od modrej čiary. Verím, že týmto zápasom sme naštartovali víťaznú sériu!

  

31.10.2008

Hráč mesiaca október.

Rozhodovanie bolo veľmi veľmi ťažké a dlhé... Niektorí hráči (Martin Krnčo, Maxo, Matej, Pinčo, Samo a ďalši) tento mesiac poriadne zabrali, čo sa premietlo a určite sa ešte premietne v najbližších zápasoch. Napokon sa tréneri rozhodli, že hráčom mesiaca október je Filip Pavlove, ktorý si to zaslúžil dobrou hrou v zápasoch, slušným správaním, aktívnym prístupom a 100% účasťou na tréningoch. Len tak ďalej Filip, máš ešte na viac!

26.10.2008

Zo St. Poltenu sme si doniesli zemiakové medaily.

Aj keď turnaj v St. Poltene nebol dokonale zorganizovaný, aj tak v nás zanechá veľa pekných spomienok. Začali sme vysokou výhrou nad Béčkom "viedenských mladých tigrov" 10:0, potom nás ale schladili "juniori" z Viedne (3:8). Napriek prehre ešte stále sme mali šancu dostať sa do finále, no museli sme v najbližších troch zápasoch vyhrať. V prvých dvoch sme zvíťazili (s Gmundenom 4:2 a Technikou Brno 5:2) , no v treťom, v semifinále po zbabranom úvode nás maďari z Budapešti porazili o dva góly 2:4. V dramatickom zápase o 3. mieste sme podľahli Áčku "mladých tigrov" z Viedne až na samostatné nájazdy... , nemusíme byť vôbec smutný , v St. Poltene sme nechali dobrý dojem, myslím, že v Budapešti či vo Viedni si družstvo HOBA Bratislava veľmi dobre zapamätajú a pred ďalšími zápasmi budú mať z nás veľký rešpekt. Výborne do tímu zapadli Oliver a Jojo, ukázali veľkú chuť do hokeja, ak budú takto v tréningoch aj naďalej pokračovať, môžu to s hokejom ešte ďaleko dotiahnuť! Medzi najlepších hráčov nielen v našom mužstve ale i na celom turnaji patrili Janko Špaček (okrem perfektného výkonu počas celého turnaja, zvíťazil aj v súťaži o najrýchlejšieho korčuliara na turnaji) a Matej Tóth (kapitán družstva, príkladne bojoval, dobre bránil a pokračoval v skvelej streleckej efektivite, v šesťnástich zápasoch v rade dokázal streliť aspoň jeden gól!!!).

  

Šiestakom sa darí!

Našim šiestakom, za ktorých nastupujú pravidelne aj "naši" siedmy piataci sú vo svojej súťaži, v 1.lige mladších žiakov B, zatiaľ na vynikajúcom druhom mieste iba o skóre za Trenčínom. V sobotu opäť dokázali zvíťaziť, porazili Piešťany 5:4! 

20.10.2008

Nitra - HOBA 18:1

Nastúpili sme s 13 hráčmi vrátane dvoch brankárov z toho šiesti chodia na hokej iba druhú sezónu, chýbalo nám desať hráčov... Snahu nemožno uprieť, dúfam, že sa opäť poučíme z chýb a že túto prehru si každý z nás zapamätá ako najvyššiu prehru v živote.

      

13.10.2008

Najbližší zápasový program piatakov.

Najbližšiu nedeľu nastúpia naši piataci v Nitre. Ďalšiu nedeľu t.j. 26.10. budú mať piataci voľno, keďže Považský pohár má nepárny počet (13) účastníkov. V čase jesenných prázdnin 2.11. nás čaká bratislavské derby s Ružinovom, takže ak chcete odcestovať na chatu alebo na hroby niekam na východ a nechcete vynechať prestížne derby, využite na to víkend pred jesennými prázdninami (25.-26.10.).

12.10.2008

Viedeň bola nad naše sily.

Podobný aj keď o niečo vyrovnanejší zápas ako pred týždňom v Trenčíne. Súper bol lepší hlavne po fyzickej stránke, mal silnejšie strely, prihrávky, vyhrával osobné súboje hlavne pred našou bránou a to je hlavný dôvod posledných nelichotivých výsledkov. Pred našou bránou sa správame k súperovi veľmi kamarátsky...

5.10.2008

Hráč mesiaca.

Na našu stránku pribudla nová sekcia. Vždy na konci mesiaca tréneri určia jedného hráča, ktorý sa stane hráčom mesiaca. Toto individuálne ocenenie, získa hráč, ktorý bude najužitočnejší pre kolektív. Mal by byť prospešný pre družstvo v obrane i v útoku, mal by ísť príkladom pre ostatných v správaní i v trénovaní. Za mesiac september sme ocenili Filipa Bobála (v zápase s Trenčínom skóroval už šiesty zápas v rade), no nedá nám nepochváliť aj ďalších, za posledné týždne veľký výkonnostný vzostup zaznamenali aj Maxo Koštial, Tomo Ivovič, Filip Pavlove, Adam Benedek, Maco Viest. Veríme, že o mesiac spomenieme aj ďalších.   tréneri 4-5

Trenčania si z chuti zastrieľali.

Napriek debaklu (1:15) sme podali dobrý výkon. S dvanástimi hráčmi sme mali proti štyrom vyrovnaným päťkám malú šancu na zázrak. Paradoxne, aj keď sme dostali päťnásť, brankári podali zatiaľ najlepší výkon v sezóne. Po súperových strelách sa naši brániaci hráči pozerali ako nám súperovi útočníci dorážajú puky do brány. Hokej sa nedá oklamať, keď niekto trénuje iba jeden rok nemôže byť tak dobrý ako ten, ktorý poctivo trénuje päť rokov. Iba šiesti-siedmi hráči držali so súperom krok. Aj v minihokeji sme dostali poriadnu latu (6:42). Každý zápas je pre nás dobrým tréningom, poučme sa z chýb a nabudúce to bude opäť lepšie.

  

   

2.10.2008

V nedeľu do Trenčína, v pondelok do telocvične!

Najbližší zápas odohráme v nedeľu v Trenčíne. Na zápas aj zo zápasu ideme ako vždy všetci spoločne autobusom. O program vo voľnom čase sa postará realizačný tím. Nomináciu, kto za piatakov kto za štvrtákov, sa dozvedia hráči v piatok po tréningu. Zoberte si veľkú desiatu, obed nebude a samozrejme nezabudnite ani na pitný režim. Zraz na štadióne je o 5:45, odchod o 5:55, predpokladaný príchod okolo 15:30. V pondelok začíname s tréningami v telocvični. Tréning začína o 17:00 končí o 18:00. Približne od 20.10. do apríla 2009 bude po tréningu v telocvični aj "plavecký tréning" v bazéne. 

1.10.2008

Tampa Bay v Bratislave!

Včera sa v Bratislave blýskalo... Prišlo k nám družstvo z NHL Tampa Bay Lighting! Bol to veľký hokejový zážitok - vidieť hviezdy z NHL naživo v akcii... St. Louisov dynamit v nohách, Lecavaleirova palicová technika, ťah na bránu i hru telom Andreja Meszároša či rozohrávky brankára Smytha... pre tích, čo pri tom neboli asoň zopár fotiek...

      

28.9.2008

S Topoľčanami sme prehrali 5:6.

V druhom kole Považského pohára na nás čakal kvalitný súper - Topoľčany. Napriek prehre sme podali solídny výkon, hlavne v druhej tretine mal s nami súper obrovské problémy. Bohužiaľ chvíľková strata koncentrácie hneď na začiatku zápasu, chyby v obrane keď sme nedokázali odstreliť puk spred vlastnej brány a nepremenené šance nás stáli víťazstvo.

     

23.9.2008

Súpravy, telocvičňa a plaváreň.

Koncom tohto týždňa budeme objednávať spoločné súpravy pre naše družstvo a pre hráčov z 1-2-3. Jedna súprava stojí približne 900,-. Skladáme sa po 700,- Sk, zvyšok zaplatí sponzor. Ak by chcel ešte niekto sponzorsky prispieť nech sa ozve vedúcemu (pán Viest) alebo trénerom. Na telocvičňu a plaváreň sa budeme skladať po 900,- Sk (približne 27 tréningov, od októbra do apríla 2009). Prvý tréning v telocvični a plavárni bude v pondelok 6.10.2008.

22.9.2008

V Leviciach sme prehrali.

V úvodnom zápase Považského pohára (neoficiálnej ligy piatakov) sme prehrali v Leviciach 6:8. Dve hlavné príčiny prehry boli v množstve nevyužitých 100% šancí a vo veľkých individuálnych chybách v obrane (týka sa to nielen obrancov, ale aj útočníkov a brankárov). Aj keď rozhodcovia nám neuznali dva regulárne góly a odpískali veľa faulov/nefaulov, nemôžeme sa na to vyhovárať, hru a výsledok sme mali vo svojich rukách.

   

19.9.2008

Dúbravské hody.

V nedeľu poobede sa hráči nášho klubu zúčastnia Dúbravských hodov. V rámci programu budú ocenený aj najlepší hráči 4-5, nebude chýbať ani tombola. Doneste si modré i biele zápasové dresy. Stretneme sa za pódiom pri miestnom úrade v Dúbravke o 15:30! 

16.9.2008

Piataci porazili Skalicu aj doma.

V poslednom domácom zápase pred začiatkom ligovej súťaže sme privítali u nás Skalicu. Zo začiatku nám chýbala iskra, no v druhej a tretej tretine sme predviedli perfektný kolektívny výkon s niekoľkými nádhernými akciami a s famóznou gólovou bodkou na záver (7:6). Tretiaci a štvrtáci opäť so Skalicou prehrali (4:20), no viacerí hráči predviedli slušný výkon na hranici svojich možností, naše reálne schopnosti (tretiaci proti tretiakom, druháci proti druhákom) v prvom dvojkole JM ligy preverí Vyškov už túto sobotu!

     

10.9.2008

V pondelok doma so Skalicou.

V pondelok 15.9.2008 o 14:00 odohráme posledný prípravný zápas pred ligovou súťažou doma so Skalicou. Kto bude hrať za piatakov a kto za štvrtákov oznámi tréner po sobotňajšom tréningu.

Od októbra každý pondelok bude telocvičňa a plaváreň.

Od októbra až do apríla budú bývať tréninngy v pondelok od 16:30 do 17:30 v telocvični, potom od 17:30 do 18:30 v plavárni na Kramároch (základná škola pre nepočujúce deti na Hrdličkovej ulici). Stretávame sa o 16:20 pred školou!

Ďalší dvaja do MLŽ, niekoľkí tretiaci v 4-5!

Tóno Tisončík a Adam Benedek trénujú od dnes u mladších žiakov. Naše družstvo 4-5 by sme chceli doplniť o pár šikovných tretiakov (Samo Mojžiš, Maťo Tóth, Marek Fiala, Janči Špaček, Barbora Koyšová, Dominik Kovačovský, Peťo Šípoš) zatiaľ sú v 4-5 iba na skúšku, ak presvedčia trénerov, že na to majú, zostanú v 4-5 dokonca sezóny.

2.9.2008

Tréningy 4-5 počas sezóny.

Počas sezóny budeme mať tréningy pondelok až piatok, v sobotu bude voľno, v nedeľu zápas. Pondelky budú bývať tréningy približne okolo 16:30, pokúšame sa vybaviť telocvičňu a plaváreň, budúci týždeň by to malo byť definitívne upresnené, utorok od 15:00 do 16:00 ľad (zraz 14:10, rozcvička mimo ľadu: 14:20-14:35, obliekanie 20 min), v stredu ráno od 6:00 do 7:00 ľad, vo štvrtok od 15:00 do 16:00 ľad (zraz 14:10), v piatok od 13:55 do 14:30 tréning mimo ľadu po ňom od 15:00 do 16:00 tréning na ľade (zraz 13:45), v sobotu voľno (niektorí hráči možno dostanú šancu hrať za šiestakov), v nedeľu piataci zápas väčšinou o 9:00, štvrtáci 1-2x za mesiac minihokej väčšinou po piatackom zápase. Pri predohrávke či dohrávke žiackej, dorasteneckej alebo juniorskej ligy sa tréning môže posunúť prípadne zrušiť, preto sledujte aktuálny rozpis tréningov.

Edo a Tomáš v MLŽ.

Tréneri a vedenie klubu rozhodli, že od 2.9.2008 budú Edo Bohunský a Tomáš Sitárik trénovať u mladších žiakov. Hlavným dôvodom bolo, že v 4-5 už majú odtrénované dve sezóny a ich výkonnosť je na požadovanej úrovni.

1.9.2008

Prehra s Novými Zámkami, výhra so Skalicou.

V nedeľu sme nastúpili na prvý domáci zápas v tejto sezóne proti Novým Zámkom. Štyria hráči mali v nohách predchádzajúci zápas za šiestakov (porazili Senicu 14:0), ďalší chýbali pre zranenie či odcestovanie, výsledok 5:13 nie je moc lichotivý, no opäť sme bohatší o zápasovú skúsenosť, čo sa nám podarilo využiť ďalší deň v Skalici. Opäť v oklieštenej zostave sme pred zápasom nemali veľké oči, no veľká chuť podať čo najlepší výkon nám nechýbala. Od začiatku sme boli lepší, dodržiavali sme taktické pokyny, vytvorili sme si veľa šancí a rozdiel gólov mohol byť aj podstatne vyšší ako 9:5 v náš prospech. Určite nás se Skalicou v tejto sezóne čakajú ešte veľmi zaujímavé a vôbec nie jednoduché súboje...

    

29.8.2008

V nedeľu doma proti Novým Zámkom, v pondelok v Skalici!

V nedeľu odohráme ďalšie prípavné stretnutie (prvýkrát doma!) proti Novým Zámkom, nomináciu sa hráči dozvedeli v piatok po tréningu, zraz je o 12:30 v šatni. V pondelok odohráme dva zápasy v Skalici, najprv hrajú piataci po nich štvrtáci a tretiaci minihokej. Zraz je o 10:15 pred našim zimákom.

V Znojme bronzový.

Na letnom turnaji v Znojme sme skončili na treťom mieste. Ťažko hodnotiť celý kolektívny výkon, pretože niektorí chlapci ukázali svoje kvality, na druhej strane niektorí hlavne v prvých dvoch zápasoch sklamali. S výsledkami by sme aj mohli byť spokojný no po hernej stránke to bolo slabšie. Je začiatok sezóny, chvíľu pravdepodobne potrvá kým sa do toho dostaneme, keďže väčšina hráčov má zatiaľ odohratých veľmi málo stretnutí na celé ihrisko, no napriek tomu od hráčov očakávame, že po viacnásobnom upozornení na chyby sa tých istých chýb vyvarujú... Pekný turnaj s tromi kvalitnými súpermi sme začali výhrou proti Prostejovu, ktorý sme ako jediný na turnaji porazili (Prostejov napokon vyhral celý turnaj). V druhom veľmi dramatickom zápase sme remizovali so Znojmom 5:5 aj keď sme počas celého zápasu viedli. V treťom zápase s Hodonínom sme podali najlepší výkon, no chýbal nám väčší dôraz pred našou i súperovou bránou. Proti prevažne štvrtákom z Techniky sme si z chuti zastrieľali, už v 15 sekunde sme viedli 2:0, gólov sme mohli dať aj oveľa viac... Na turnaji sme získali aj niekoľko individuálnych ocenení, Adam patril medzi najlepších hráčov na turnaji, Tomáš s Tónom si to rozdali vo finále súťaže o nejrychlejšího bruslaře!

Fotky z turnaja dáme na web budúci týždeň!

25.8.2008

Info o turnaji v Znojme.

Tu sú ďalšie informácie o turnaji v Znojme: zraz pred zimným štadiónom v Dúbravke je v stredu o 7:30, odchod autobusom je o 7:45. V Znojme je zabezpečený počas obidvoch dní obed aj večera, nocľah v hoteli aj s raňajkami, prípadne olovrant. Všetkých nominovaných hráčov sme pripoistili. Nezabudnite si cestovný pas, európsky preukaz poistenca, zápasové dresy, nové tričká HOBA. Štucne dostane každý nové. Ak chce ísť s nami niekto z rodičov, kontaktujte hlavného trénera. Približný príchod je vo štvrtok o 18:45. Ak bude dostupný internet prinesieme Vám online informácie zo Znojma v stredu večer.

24.8.2008

Úspešný vstup do sezóny.

V prvom zápase sezóny sme porazili Nové Zámky na ich ľade 6:5!  V náročnom, zaujímavom a veľmi vyrovnanom dueli, v ktorom si svoju zápasovú premiéru na veľkom ihrisku odkrútili až štyria hráči z nášho družstva (netrénujú ešte ani rok!), rozhodla väčšia túžba po víťazstve. Pochvalu si zaslúži celý tím , aj keď sme sa nevyvarovali niekoľkým individuálnym chybám, vo väčšine prípadov sme sa dokázali zastúpiť. V druhom zápase v minihokeji na A strane už viacerím chýbali sily, Béčko síce na šance vyhralo, no na góly hlavne vďaka skvelému (o niečo staršiemu...) brankárovi už nie, no možno sme sa šetrili na Ostravu...

      

20.8.2008

Turnaj v Znojme.

Budúci týždeň 27. a 28.8. (streda a štvrtok) sa zúčastníme turnaja v Znojme. Účasť okrem nás a domácich prisľúbili aj ďalšie tri české tímy. Bude sa hrať systémom každý s každým, dva zápasy v stredu dva vo štvrtok. Predbežná nominácia: Bohunský, Bobál, Benedek, Čalfa, Ivovič, Koštial, Kristl, Krnčok, Maček, Mišek, Pavlove, Pinček, Sitárik, Tisončík, Viest, Pál, Wingell. Približné náklady na hráča (ubytovanie, autobus, štartovné, strava, pripoistenie) budú 2000,- Sk. Nominovaní hráči potvrdia svoju účasť do piatka. Zálohu 1000,- Sk vyberá pani Čalfová. Po obdržaní propozícií poskytneme bližšie informácie (čas odchodu, čas zápasov, ubytovanie, atď)

19.8.2008

Prvý zápas v sezóne 2008/09. - doplnené

Prvý prípravný zápas odohráme už túto nedeľu v Nových Zámkoch. Pôjdu všetci hráči, niektorí si zahrajú za piatakov, niektorí za štvrtákov a tretiakov (niektorí možno obidva zápasy). Všetci hráči pôjdu na zápas spoločne autobusom. Okrem zápasových dresov a štucní si nezabudnite nabaliť aj veľkú desiatu, na obed v Nových Zámkoch nepôjdeme. Zraz na štadióne je o 5:45, odchod o 6:00. Odveta je na programe ďalšiu nedeľu 31.8.2008. Začnime sezónu víťazne!!! Predpokladaný príchod do Bratislavy je o 14:45.

15.8.2008

Kedy na chatu alebo za babkou na východ?!

Čaká nás náročná sezóna, voľných víkendov najbližších 7 mesiacov veľa nebude, ale kto hokej naozaj miluje určite sa už teší na zápasovú atmosféru a spolu s rodičmi si chaty, výlety a lyžovačky naplánuje tak, aby nevynechal ani jeden zápas! Prvý prípravný zápas odohráme v nedeľu 24.8.2008, liga (Považský pohár) nám začína 20.9.2008 a končí 22.3.2009! Viac v sekcii zápasy. Toto sú víkendy, kedy budeme mať (piataci a štvrtáci) zápasové voľno: 

 • 16. - 17.8.2008 (okrem niektorích piatakov, ktorí dostali šancu si zahrať za šiestakov)
 • 6. - 7.9.2008 (voľný víkend - bez prípravného zápasu, niektorí piataci možno nastúpia za šiestakov)
 • 23.12.2008 - 1.1.2009 (budeme síce v čase medzi sviatkami trénovať, no neplánujeme žiadny zápas či turnaj)

14.8.2008

Ďalšia sekcia - zápasy

Na našu internetovú stránku pribudla ďalšia sekcia a to zápasy. Nájdete v nej prehľad prípravných zápasov, ktoré by sme mali v sezóne 2008/2009 odohrať. V jej podsekciách, veľký hokej a minihokej, budeme postupne pridávať výsledky odohraných zápasov v tejto sezóne.

9.8.2008

V auguste budeme trénovať aj mimo ľadu.

Do konca augusta okrem tréningov na ľade budú prebiehať dvakrát do týždňa aj tréningy mimo ľadu. Väčšinou budú pred tréningom na ľade. Budú trvať približne 45 minút a zameriame sa v nich hlavne na výbušnosť dolných končatín, rýchlosť a koordináciu pohybov. Keďže u viacerích hráčov sme zistili poskracované svaly (hamstringy, prsné svaly), po každom tréningu na ľade bude ešte 15 minútový strečing. Rozpis tréningov nájdete v sekcii tréningy (4-5)! Pripomínam, aby hráči na tréningu mimo ľadu a na rozcvičke mali vhodné športové oblečenie (nie rifle) a športovú obuv (nie sandále)!  Od septembra by sme mali mať tréningy v podobnom čase ako v minulej sezóne 4-5. Všetko sa včas dozviete.

7.8.2008

Do Michaloviec sa nepôjde.

Na turnaj do Michaloviec budúci víkend nepôjdeme. Dovolenky a zranenia nám prekazili plány. Nemusíme však vôbec smútiť, zápasov počas sezóny bude dosť. Prvý prípravný zápas odohráme pravdepodobne proti Novým Zámkom približne o dva týždne, no ktovie či už budúci týždeň, tréneri z MLŽ nepozvú na zápas aj niekoho od nás zo 4-5 

6.8.2008

K sústredeniu.

Krátky komentár spolu s fotkami nájdete v podsekcii sústredenie - Sp. St. Ves. Teší ma, že sa chlapci pobili iba na žinenke v telocvični, že nič nerozbili ani nezlámali, že na nich neboli žiadne sťažnosti aj keď počas celého sústredenia boli mimoriadne živý a my tréneri a vedúci sme museli častokrát krotiť ich emócie. Pár korún zo sústredenia zvýšilo, vyúčtovanie bude na rodičovskom združení, ktoré by malo byť koncom augusta. Fotky a najlepšie videá zo sústredenia obdrží každý účastník na DVD budúci týždeň.

5.8.2008      

Ospravedlnenia!

V prípade neúčasti hráča na tréningu je každý hráč povinný ešte pred tréningom sa ospravedlniť. Stačí zavolať či napísať sms trénerovi, v ktorej by nemalo byť iba "nemôžem prísť na tréning", ale malo by tam byť aj kto, odkedy - dokedy a prečo nemôže prísť na tréning. My tréneri si vysoko vážime prístup niektorích detí a ich rodičov, že nám vždy dajú vedieť ak neprídu na tréning či už je to v 1-2-3 alebo v 4-5. Podobný prístup očakávame aj od ostatných.

Nový vzhľad stránky!

Po troch mesiacoch sme opäť obliekli našu stránku do nových šiat. Informácie o našom družstve 4-5 nájdete v tejto sekcii resp. v jednotlivých podsekciách v pravom hornom rohu obrazovky (súpiska, fotogaléria, sústredenie). Možno pridáme aj nejaké videá. Dúfam, že sa Vám naša "nová" stránka bude páčiť a že sem budete radi chodiť!

25.7.2008

Aké bude počasie?

Vyzerá to tak, že na sústredení by sme mali mať slnečné počasie . Dúfajme, že sa vypršalo aspoň na niekoľko dní a nič nenaruší náš tréningový program, ak náhodou áno samozrejme sme na to pripravený. Určite si treba do vaku pribaliť aj nepremokavú bundu a pevnú obuv. Všetkých rodičov môžem ubezpečiť, že záplav sa nemusia báť, v Spišskej Starej Vsi nehrozia.

1.7.2008

Sústredenie 4-5!!

Zraz na hlavnej stanici v Bratislave: 27.7.2008 nedeľa o 5:30
Odchod vlaku: 27.7.2008 nedeľa o 5:47
Príchod na vlakovú stanicu do Popradu: 10:32
(odtiaľ buď súkromným autobusovým spojom alebo prímestskou autobusovou dopravou do Spišskej Starej Vsi, upresníme na tréningu deň pred odchodom)
Odchod zo Spišskej Starej Vsi: autobusom 3.8.2008 nedeľa o 14:30 (alebo individuálnou dopravou)
Príchod do Bratislavy: 3.8.2008 o 20:40
Nezabudnúť si zobrať so sebou: športové oblečenie na von i do telocvične (vhodnú športovú obuv!!), hygienické potreby, pyžamo, aspoň 8 párov ponožiek, plávky, šľapky, švihadlo, obuv a oblečenie na turistiku, hokejku na ľad (dlhú po bradu!!!), kto má nech si donesie golfovú loptičku, veľkú desiatu na nedeľu, európsky preukaz poistenca, fľašu na pitie ... ak som na niečo zabudol doplním priebežne

Rodičom a našim fanúšikom sa bude snažiť realizačný tím priniesť každý večer online spravodajstvo priamo zo sústredenia!!!

Rodičov poprosím, aby mi najneskôr do konca budúceho týždňa (do 13.7.2008) najlepšie mailom (kontakt na môj mail je v sekcii kontakty) dali vedieť, či pôjde ich dieťa tam aj naspäť spoločne vlakom a autobusom alebo s rodičmi autom, ďakujem.   hlavný tréner Ľubomír Líška

27.6.2008

Vyhodnotenie letnej prípravy.

Včerajším tréningom sme zakončili prípravné obdobie (letnú prípravu). Prvé dva týždne sme trénovali na ľade i mimo ľadu, ďalšie týždne sme odtrénovali na ihrisku a v telocvični. Venovali sme sa hlavne koordinácii a rýchlosti, ale aj posilovaniu vlastnou váhou a športovým hrám. V priebehu ôsmich týždňov sme absolvovali 28 tréningových jednotiek. Vzhľadom na slabú dochádzku nemôžme byť s letnou prípravou spokojný. Iba 14 z 26 hráčov bolo aspoň na polovici tréningov. Naši piataci budú hrávať v súťaži s najlepšími slovenskými mužstvami západoslovenského kraja a s najlepšími tímami Maďarska a Rakúska (Budapešť, Viedeň Capitalals). Bez systematického tréningu nemôžme pomýšľať na úspech. No ešte dôležitejšia je skutočnosť, že chlapci sú práve v období "zlatého veku motoriky", najľahšie sa učia novým pohybom, čo zanedbajú v tomto veku, to sa už dá len ťažko dobehnúť. My tréneri sa im snažíme dať všetko zo svojich vedomostí a skúseností, veríme, že počas sezóny to s dochádzkou bude oveľa lepšie. Za poctivú dochádzku a aktivitu na tréningoch, čo sa odzrkadlilo aj vo výstupných testoch si zaslúžia pochvalu Martin Durmis (Železný muž leta 2008), Dominik Valentín, Jakub Haluza, Maxo Koštial, Filip Pavlove a Martin Viest. Informácie ohľadom sústredenia budú po uzavretí prihlášok približne do 9.7.2008.

22.6.2008

Čo po letnej príprave?

Onedlho nám začnú nielen školské prázdniny ale aj hokejové. Vo štvrtok bude posledný tréning, potom sa stretneme až v sobotu 26.7.2008 deň pred sústredením. Mesiac bez tréningu je veľmi dlhá doba, preto treba pokračovať aj doma či na dovolenke v individuálnom tréningu, stačí denne spraviť 5x20 klikov, drepov, brušákov (ak to zvládaš môžeš postupne aj viac) okrem toho zahrať si futbal, tenis alebo len tak si zahádzať na kôš či zaplávať si na kúpalisku alebo v mori - aj to je forma tréningu. Po sústredení, približne od 6.8.2008 by sme mali ísť na ľad.

7.6.2008

Slabá dochádzka, sústredenie.

S dochádzkou v 4-5 počas letnej prípravy nemôžeme byť spokojný. Aj keď je už po prímačkách, stále nás chodí na tréningy iba niečo cez 50% (v priemere 14). Hráč, ktorý odtrénuje z 24 tréningov počas letnej prípravy 5 či 7, od takého ťažko môžeme očakávať výraznejšie zlepšenie. Potom sa nečudujme cez sezónu, že niektorí hráči budú dostávať menej šancí v zápasoch... Sústredenie je riadnou súčasťou prípravy tímu na sezónu. Je to teambuildingová akcia, na ktorej by sme mali vytvoriť jeden silný kolektív, ktorý bude vždy, v dobrom i v zlom, držať spolu. Práve to chýbalo tímu 4-5 v minulej sezóne a túto sezónu to (zatiaľ) tiež nie je ideálne. Preto bol by som rád, aby sa ho zúčastnilo, čo najviac hráčov. Poprosím rodičov hráčov, ktorý sa ešte definitívne nevyjadrili či pôjdu na sústredenie, aby to trénerom dali vedieť do utorka (10.6.). Ostatných poprosím, aby zvyšnú čiastku (3600,-) zaplatili do 23.6.2008. Podrobné informácie o sústredení dostane každý hráč 23.6. (pondelok) po tréningu.   Ľubomír Líška, hlavný tréner 4-5

6.6.2008

Ostaršovanie hráčov.

V 4-5  platia nasledovné pravidlá o ostaršovaní hráčov (mladší môžu hrať za starších):

 • hráči narodený po 1.9.1997 sú hráčmi 4-5 (výnimkou sú hráči, ktorí trénovali minulý rok u mladších žiakov, zostávajú trénovať u MLŽ)
 • hráči, ktorí na tréningy chodia pravidelne, svojimi výkonmi a správaním na tréningoch i v zápasoch budú patriť medzi najlepších za odmenu budú dostávať šancu hrať v zápasoch aj o kategóriu vyššie, prípadne môžu byť aj o kategóriu vyššie preradený
 • o prestupe do vyššej kategórie rozhoduje hlavný tréner a vedenie klubu so súhlasom rodiča
 • rovnaké pravidlá platia aj v 1-2-3 (hráči narodený po 1.9.1999)

5.6.2008

Lekárske prehliadky.

Potvrdenia na povinnú lekársku prehliadku na hokejovú sezónu 2008/2009 dostanú hráči od trénera v pondelok po tréningu. Lekárske prehliadky si zabezpečujú hráči celého klubu samostatne u lekára podľa vlastného výberu (detský, školský, obvodný, športový lekár). Po niekoľkoročnej spolupráci Vám môžeme doporučiť vyšetrenie u MUDr. Aleny Urvayovej (internista, športový lekár, ŠH Mladosť, Trnavská 39, tel.: 0903 707 995). Kompletné vyšetrenie stojí 550,-Sk, termín vyšetrenia si treba dohodnúť telefonicky. Na vyšetrenie si treba priniesť športové oblečenie, prípadne ostatné informácie sa spýtajte priamo pri objednávaní. Potvrdené lekárske prehliadky treba odovzdať  trénerom ešte počas letnej prípravy do 24.6.2008! Tréneri ich budú potrebovať na našom letnom sústredení!

4.6.2008

Futbalový turnaj 4-5.

Tento piatok (6.6.2008) si to na ihrisku s umelou trávou pri FTVŠ UK rozdáme vo futbale. Stretávame sa o 15:15 pred FTVŠ UK (zástavka Lafranconi, električky 1,4,5,9,12; autobusy 29,30,31,39; parkovať môžte pod mostom Lafranconi). O občerstvenie a symbolické ceny sa postará realizačný tím. K dispozícii budeme mať aj šatňu so sprchou na prezlečenie a osprchovanie. Upozorňujem, že v kopačkách sa na umelej tráve hrať nesmie, doporučujem napr. tenisovú obuv. Z hľadiska bezpečnosti si doneste radšej tepláky. Predpokladaný koniec turnaja je okolo 17:45.

27.5.2008

Vstupné všeobecné testy.

Na začiatku letnej prípravy sme sa otestovali všeobecnými testami (skok do diaľky z miesta, 6x9 m, 60 m). Najdlhší skok z miesta mal Jakub Haluza (184 cm). Najrýchlejší v teste na 6x9 m bol Tóno Tisončík a v teste na 60 m Jakub Haluza za ním Alex Maček. Ako dopadnú výstupné testy na konci júna? Kto najďalej doskočí, kto bude najrýchlejší a kto sa najviac zlepší???

26.5.2008

Železný muž leta 2008 - priebežné výsledky.

Pred nami je štvrtý týždeň letnej prípravy. S dochádzkou zatiaľ nemôžeme byť spokojný. Priemerne nás na tréning chodí 16, čo nie sú ani dve tretiny hráčov. Je síce obdobie, kedy deti sa zúčastňujú škôl v prírode, no napriek tomu tá dochádzka by mohla byť určite lepšia. Len systematický tréning môže prinášať svoje ovocie. V tomto veku je škola na prvom mieste, no napriek skúškam či písomkám by si mal každý nájsť miesto aj na pravidelný tréning. Zatiaľ nevynechali žiadny tréning a majú veľkú šancu stať sa Železným mužom leta 2008 v 4-5 Dominik Valentín, Michal Šimovič, Simon Šimovič a Filip Pavlove. Bez šancí nie sú ani Martin Durmis, Šimon Čalfa, Maxo Koštial. S prístupom na tréningoch sme zatiaľ s väčšinou hráčov spokojný. Vždy sa snaž spraviť radšej o dva kroky viac ako o jeden menej!

22.5.2008

Tričká, súpravy, sponzory.

Stále hľadáme sponzorov, ktorí by vedeli finančne prispieť na materiálne zabezpečenie Hobákov zo 4-5 či 1-2-3. Radi by sme v priebehu dvoch týždňov objednali spoločné športové súpravy i tričká, aby sme už na sústredenie išli v rovnakých farbách. Ak môže niekto pomôcť, nech sa ozve prostredníctvom mailu alebo telefonicky hlavnému trénerovi alebo vedúcim družstva. Ďakujeme

20.5.2008

Tréningy v prípade nepriaznivého počasia.

V prípade nepriaznivého počasia bude prostredníctvom tejto našej internetovej stránky oznámené (do 13:00), že tréning je zrušený. Preto ak prší stačí len kliknúť na našu stránku, prípadne ak niekto nemá k dispozícii internet, nech zavolá trénerom, prípadne vedúcim družstva. Nemusíte sa báť, ak nám počasie nebude priať tréning si nahradíme niektorý piatok prípadne sobotu.

12.5.2008

Sústredenie 4-5!

V dňoch 27.7.2008 - 3.8.2008 pôjde naše družstvo na letné hokejové sústredenie do Spišskej Starej Vsi. Na tréningoch sa okrem rozvoju pohybových schopností zameriame hlavne na palicovú techniku.Tréningy budú prebiehať dvojfázovo (2x za deň). Sústredenie nie je iba o tréningu, nemenej dôležitá bude aj taktická a teoretická príprava (osvojiť si základné vedomosti o ľadovom hokeji, pravidlá ĽH, životospráva hokejistu, videá zo zápasov, atď) a v neposlednom rade vytvoriť tú správnu klímu v družstve. Nádherné prírodné prostredie v oblasti Pienin nám ponúka viacero možností využitia voľného času aj mimo tréningov. Turistika, pltnícvo, návšteva hradu, kúpaliska to všetko by sme radi stihli v rámci voľna. Bližšie informácie (upresnený denný program, čas odchodu, príchodu) koncom júna. Poprosím rodičov o zaplatenie zálohy (3 600,- Sk) pani Čalfovej do 26.5.2008.

8.5.2008

Železný muž leta 2008.

Tak ako aj v 1-2-3 aj v 4-5 na konci júna bude vyhlásený Železný muž leta 2008. Hráč s najlepšou dochádzkou v období od 5.5. do 28.6.2008 dostane od trénerov odmenu! Najväčšou odmenou však pre každého hráča bude výkonnostný vzostup, čo sa bezpochyby prejaví aj na tréningoch v auguste na ľade.

6.5.2008

Odkladanie výstroje.

Chlapci zo 4-5 majú možnosť odkladania výstroje v trénerskej šatni. V šatni je miesto približne pre osem hokejových výstrojí. Výstroj musí byť riadne rozvešaná a nesmie zapáchať.

Letná príprava dôležitá súčasť prípravy budúceho hokejistu!

Prípravné obdobie (letná príprava) slúži k rozvoju všeobecných i špeciálnych pohybových schopností a zručností. Cieľom prípravného obdobia je vytvoriť dostatočnú zásobu kondície pre hlavné súťažné obdobie (september - marec). Korčuľovanie u väčšiny detí nie je ideálne. Krátky sklz, slabý odraz, nedostatočnú prácu v kolenách môžme vidieť u viacerých malých hokejistov. Jedným z hlavných dôvodov je nízka úroveň pohybových schopností (sila, rýchlosť, vytrvalosť). Okrem toho je korčuľovanie náročný pohyb z hľadiska koordinácie pohybov. Štarty, obraty, rýchle zmeny smeru, osobné súboje - to všetko musí hokejista zvládať počas každého striedania v zápase. Na ľade nie je možné všetko natrénovať. Práve počas letnej prípravy pravidelným systematickým tréningom je čas dobehnúť zameškané, odstrániť svoje slabiny a ešte vylepšiť svoje prednosti. Zúčastniť sa čo najviac tréningov a na každom z nich vydať zo seba maximum. To bude cesta k úspechu v tejto sezóne!

4.5.2008

Vítajte na nových stránkach pre Hobákov zo 4-5!

V pondelok 5.5.2008 štartujeme v našom klube novú sezónu. V trénerskom kolektíve v našom klube nastala len jedna zmena. Pán tréner Robo Somorovský odchádza do Trnavy, kde bude trénovať v miestnom klube ôsmakov a šiestakov. Hlavným trénerom 4-5 bude Lubo Líška, asistentom Martin Fabián, trénerom brankárov zostáva Stano Kendra, vedúcim družstva bude pán Maček. Určite to nebude ľahké, no verím, že spoločne vytvoríme super partiu, ktorá bude ťahať za jeden koniec lana, že sa z týždňa na týždeň budeme zlepšovať a že v novej sezóne 2008/2009 zažijeme veľa pekných hokejových zážitkov.      
                                                                                                        za realizačný tím hlavný tréner 4-5 Lubomír Líška