5.5.2013

Hráči kategórie 4.

V sezóne 2013/2014 budú kategóriu 4 tvoriť títo hráči: Apalovič O., Kozinets O., Kočiš M., Gregor M., Hajossy T., Berčík M., Hergott T., Bilik M., Korec J., Krčmár S., Janoštiak F., Černák M., Dziak D., Molnár M., Guderna S., Saňa S., Slabej P., Klečka L., Krnčok J., Líška M., Marušinec J., Šimko F., Sisík S., Trenčansky I., Valovič G., Sokolík M., Bruynseels G., Bruynseels R., Sharpes H., Špaček P., Kožányi O., Lenč T., Jakšík A., Javor M., Valo M.

30.4.2013

Posun do vyšších kategórií.

S kategóriou 5 od 6.5.2013 budú trénovať títo hráči: Lobodáš D., Hájek M., Knopp M., Meliš J., Zeman A., Gašpar S., Šteis D., Norek A., Hamer Š., zmena a doplnenie hráčov vyhradené.

24.4.2013

Majstrovstvá Sveta Hobákov Prvákov 2013!

Sviatok práce budeme oslavovať hokejom! V stredu 1.mája sa na našom zimnom štadióne uskutočnia naše malé Majstrovstvá Sveta. Na náš turnaj sme pozvali aj kamarátov z moravského Uničova, susedov z Ružinova a jedno družstvo z Hamuliakova. Nomináciu nájdete v podsekcii Nominácia na akcie (sekcia Najbližšie akcie). Nominovaní sú hráči z kategórie 0-1-2 a 2005 z kategórie 3-4. Turnaja sa zúčastní 8 družstiev, z toho my Hobáci vytvoríme štyri. Zraz všetkých hráčov na štadióne bude o 8:15. Upozorňujem, že môže byť problém s parkovaním. Všetky deti budú mať zabezpečený obed i ľahké občerstvenie počas turnaja. Ukončenie turnaja je o 15:30. Pred rokom (vyhrali naše Majstrovstvá Slováci, Rusi sa turnaja nezúčastnili...) i pred dvoma rokmi (vyhrali Fíni) naše Majstrovstvá predpovedali skutočné výsledky na MS v ľadovom hokeji, bude tomu aj tento rok? Mamičky napečte koláče, ockovia chystajte rapkáče, oblečme sa do slovenských farieb a vytvorme spolu skutočne neskutočnú pravú hokejovú atmosféru! laugh Zraz Hobáčikov je o 11:00! smiley

23.4.2013

Nestali sme sa Ružinovským šampiónom, skončili sme na veľmi peknom druhom mieste!

V nedeľu sa naši druháci zúčastnili minihokejového turnaja v Ružinove. Po víťazstvách v skupine s Hamuliakovom, Ružinov II a Hodonínom sme nastúpili vo finále proti "áčku" Ružinova. V dramatickom finále sme prehrali o dva góly a skončili aj tak na veľmi peknom druhom mieste z ôsmich zúčastnených družstiev. Túto sezónu sme zvyknutý na turnajové víťazstvá, a chceme vyhrávať aj naďalej, vždy sa nám to nemusí podariť, no v konečnom dôsledku nám takáto prehra môže dať viac ako výhra. Nepochybujem, že poctivým tréningom sa dopracujeme opäť do ďalších finálových zápasov, v ktorích už budeme úspešní... wink

19.4.2013

Termíny zápasov Rodičia - Deti:

Zaradenie jednotlivých hráčov v skupinách nájdete v sekcii súpiska 0-1-2 resp. súpiska 3-4:

Rodičia 4A-4B - Deti 4A-4B v stredu o 16:15

Rodičia 3A-3B - Deti 3A-3B vo štvtrok o 17:30

Rodičia 0-1 - Deti 0-1 v piatok o 17:00

Rodičia 2A-2B - Deti 2A-2B v pondelok 29.4. o 17:15

Prvý zápas 2006iek!

Na svoj prvý zápas 2006ky vycestovali do Hamuliakova. Od začiatku predvádzali rýchly a dravý minihokej. Boli sme od začiatku lepší či už po korčuliarskej stránke i v dôraze pred bránou. Vysokým víťazstvom sme odplatili Hamuliakovu prehru našich starších spoluhráčov zo soboty. Zápas plný detského hokejového nadšenia si môžete vychutnať vďaka nádherným fotkám od pani Hájkovej. Ďakujeme.

15.4.2013

Ružinovský šampión 2013. 

V nedeľu 21.4. sa 2005ky doplnené o 4 hráčov ročníka 2004 zúčatsnia minihokejového turnaja v Ružinove. V skupine nastúpime proti Hamuliakovu (9:00), Ružinovu (10:45) a Hodonínu (12:40), potom budú následovať zápasy o celkové umiestnenie. Zraz na zimáku V. Dzurillu bude o 8:00. Vyhlásenie výsledkov o 16:00. Predpokladané náklady na turnaj sú 13,- Euro na hráča (štartovné + obed). Malé občerstvenie a obed bude zabezpečený. 

Najmenší do Hamuliakova!

V stredu o 17:15 vybraní hráči ročníka 2006 a mladší nastúpia v Hamuliakove na svoj prvý životný zápas. Zraz na štadióne v Hamuliakove bude o 16:40, nepodceňte poobedňajšie zápchy (cesta v týchto hodinách trvá 2krát dlhšie). Nezabudnite kompletnú hokejovú výstroj a zápasové dresy, kto nemá kontaktujte hlavného trénera.

8.4.2013

Dvojzápas s Hamuliakovom.

V sobotu v rámci minihokejového turnaja našich štvrtákov dostanú zápasovú príležitosť aj naše 2002, 2003 či 2004, ktoré začali s hokejovým tréningom počas tejto sezóny. Zápasovo ich preveria chlapci z Hamuliakova. Prvý zápas začína o 10:00, druhý o 11:00, zraz na zimáku je o 9:30.

Vo Viedni prvý a tretí!

Na minihokejovom turnaji vo Viedni pre ročník 2005 a mladších sme náš počtovo silný ročník 2005 rozdelili na dve družstvá podľa abecedy na Biele Žraloky a Modré Rakety. Turnaja sa spolu zúčastnilo deväť družstiev, každé z nich odohralo osem zápasov. Hneď v prvom zápase bolo na programe derby Žraloky - Rakety. Hlavnými hrdinami boli v ňom obaja brankári Janko a David, ktorí nepustili za svoj chrbát žiadnu strelu a tak sa zrodil konečný atypický výsledok 0:0. Postupne sa darilo aj jedným aj druhým pričom veľkými ťahúňmi svojich družtiev boli kapitáni Lukáš a Sisko. Vyrovnaný turnaj, v ktorom nebolo družstva, ktoré by neprehralo vyhrali napokon naše Žraloky tesne pred Záhrebom a Raketami, na ďalších miestach skončili postupne Viedeň Tigers, Slovan Bratislava, HC Capitals Viedeň, Junior Capitals Viedeň, W-EV Viedeň a UEC Modling. Zápasový program bol poriadne hustý, organizácia nie zrovna najdokonalejšia ale medaile na krku - tie hriali ako keby boli zo samotných majstrovstiev sveta. Ďakujem Hobákom i rodičom za ďalší príjemný hokejový zážitok. smiley Fotky z Viedne od pána Šelenga nájdete TU.

1.4.2013

Do Viedne 2005ky s dvoma družstvami!

V nedeľu sa naše 2005ky zúčastnia medzinárodného minihokejového turnaja vo viedenskej Albert Schultz Halle. Turnaja sa zúčastní deväť družstiev a to: HC Capitals Viedeň, Junior Capitals Viedeň, W-EV Viedeň, Slovan Bratislava, Viedeň Tigers, UEC Modling, HC Břeclav a naše Modré Rakety a Biele Žraloky. Hrá sa systémom každý s každým. Kto nastúpi za Žraloky a kto za Rakety sa hráči dozvedia hodinu pred prvým zápasom. Ako to už na minihokejových turnajoch býva, celkové víťazstvo nebude pre nás ani tentokrát tým hlavným cieľom. Zahrať si z chuti minihokej, byť súčasťou hobáckej partie, spoločne sa zabaviť sa a tešiť sa z každej našej vydarenej akcie to sú naše hlavné ciele vždy. Na turnaj pôjdu všetci hráči spoločne autobusom. Zraz pred zimákom v Dúbravke je o 7:00. Predpokladaný návrat návrat z turnaja do Bratislavy je o 19:45. Stravu počas dňa budú mať deti zabezpečenú. Predpokladané náklady na turnaj sú do 15,- Euro (doprava, strava, bez štartovného). Verím, že opäť spoločne prežijeme nádhernú a príjemne nezabudnuteľnú minihokejovú sobotu a že počas celého turnaja bude z tribún spoločne znieť: HOBA DO TOHO!!! wink

20.3.2013

Na Veľkonočnú nedeľu na Veľkonočný turnaj do Brumova!

Na Veľkonočnú nedeľu sa naše 2004ky a vybrané 2005ky zúčastnia minihokejového turnaja v Brumove. Na turnaji sa stretneme o 11:30 so Zlínom, o 13:30 s Dubnicou a s jedným z trojice Púchov, Brumov, Frýdek-Mýstek v zápase o umiestnenie. Na turnaj pôjdeme individuálne autami, predpokladané náklady na hráča sú 8,- Euro (obed, štartovné). Vyhlásenie výsledkov je naplánované o 17:00. Podobne ako pred rokom výsledky družstiev A+B sa spočítavajú, C družstvo hrá svoj turnaj samostatne. Bude to posledný turnaj v tejto sezóne pre ročník 2004. Účasť resp. neúčasť potvrďte sms-kou alebo emailom hlavnému trénerovi do najbližšej nedele. Predturnajové rodičko bude v stredu 27.3. o 17:05 v šatni č.7. Zraz na zimnom štadióne v Brumove-Bylnici je o 10:00, ktorý sa nachádza na ulici Družba č.1223.

19.3.2013

Tretiaci vyhrali turnaj v Leviciach!

Tretiackeho minihokejového v Leviciach sa zúčastnilo šesť družstiev. Na turnaj sme nešli v najsilnejšom zložení, keďže pár tretiakov doplnilo 2003ky na turnaji v českom Kolíne. Napriek tomu sa nám darilo a ukázali sme, že nielen štvrtáci ale i tretiaci patria na Slovensku medzi TOP tímy. Postupne sme porazili Brezno 4:2, Levice 7:1, Partizánske 5:0, Ružomberok 11:2 a Prievidzu 6:2 a tak nám organizátori zavesili na krk zlaté medaile. Paráda! yes Pekné fotky od pani Vedúcej nájdete TU!

15.3.2013

Čo nás čaká a neminie?

Do konca sezóny nás čaká ešte pár turnajov. Na Veľkonočnú nedeľu 31.marca sa 2004 zúčastnia turnaja v Brumove, 6.apríla naše 2005ky pôjdu do Viedne. V polovici apríla si to Detičky-Hobáikovia rozdajú proti Rodičom-Hobákom, mierne sa upraví rozpis tréningov a na konci apríla by sa mali niektoré deti posunúť do vyššej kategórie resp. sa vytvoria nové kategórie. V tréningoch na ľade by sme mali pokračovať aj v máji. V júni budeme pokračovať v letnej príprave na suchu. Kto koho bude trénovať v sezóne 2013/2014 by sa malo rozhodnúť v najbližších dvoch týždňoch. Aj tento rok pripravujeme Majstrovstvá Hobákov Prvákov, ktoré by sa mali uskutočniť na našom zimnom štadióne 1.mája. V lete kto bude mať málo hokeja, príp. kto chce zažiť malú zmenu má možnosť sa prihlásiť na niektorí z letných hokejových kempov. Doporučujeme L2hockey kemp v Gajaroch. wink No a opäť aj toto leto v auguste by sme mali organizovať denné Hobaminikempy, kde si okrem tréningov na ľade (vrátane Elite Hoba Kempu pre 2002 a 2003), užijeme aj veľa voľnočasových aktivít, ale o tom viac v apríli... cool

14.3.2013

Druháci v Uničove dvakrát druhý.

V sobotu sa naši druháčikovia doplnení prvákmi zúčastnili minihokejového turnaja v Uničove. V zostave poznačenej prázdninami (chýbala nám približne tretina pôvodne nominovaních) dostali niektorí deti šancu odohrať svoj prvý ozajstný turnaj vo svojej kariére. Turnaja sa zúčastnilo po 5 družstiev v staršej i mladšej kategórie. Aj starší aj mladší Hobáci skončili zhodne na druhom mieste, čo je veľmi pekný úspech. Ešte nás túto sezónu čaká pár turnajov, veríme, že sa nám pekné umiestnenie podarí zopakovať príp. aj vylepšiť, ale hlavne aby sme vytvorili na ľade i mimo ľadu dobrú partiu, v ktorej sa budeme všetci príjemne cítiť, potom šanca na úspech je ešte väčšia. wink

12.3.2013

Tretiaci tento víkend do Levíc!

Tento víkend sa naši tretiaci zúčastnia minihokejového turnaja v Leviciach. Postupne by sme mali nastúpiť v sobotu proti Breznu o 9:45, Leviciam o 11:00 a Partizánskemu o 15:15. V nedeľu potom proti Ružomberku o 8:00 a Prievidzi o 10:30. Vyhlásenie výsledkov by malo byť o 13:00. Ubytovaní budeme neďaleko zimného štadióna. Obed máme naplánovaný v sobotu na 12:00 a v nedeľu o 11:30. Na turnaj pôjdeme individuálne autami. Zraz na zimnom štadióne v Leviciach je v sobotu o 8:30. Predpokladané náklady hráča na turnaj sú 26,- Euro (štartovné, ubytovanie, strava). Každý hráč musí mať obidva zápasové dresy a kartičku poistenca. Záujem rodičov o ubytovanie nahláste hlavnému trénerovi najneskôr v stredu do 18:00. Nie je nevyhnutné, aby rodičia spali v Leviciach tiež. Predturnajové rodičko bude v stredu o 16:55 v šatni č.7.

2.3.2013

Zväzový minihokej štvrtákov v Trnave.

V nedeľu 10.3.2013 sa naši štvrtáci doplnení tretiakmi zúčastnia zväzového minihokejového turnaja v Trnave. Na turnaj pôjdeme individuálne autami. Zraz na zimnom štadióne v Trnave bude o 7:45. Postupne si zmeriame sily s Trnavou (o 8:45),  s Topoľčanmi (o 11:30) a s Piešťanmi (o 12:35). Obed nebude zabepečený, malé občerstvenie (ovocie, keks) áno. Ukončenie turnaja je naplánované na 14:15.

Druháci a prváci v sobotu na turnaj do Uničova!

V sobotu 9.3.2013 sa naše 2005 a 2006 zúčastnia minihokejového turnaja v Uničove. Postupne nastúpime proti Vsetínu (9:45), Orlovej (12:10), Rožňovu (13:45) a domácemu Uničovu (15:20). Na turnaj pôjdeme spoločne autobusom, zraz pred zimákom v Dúbravke je o 5:55, odchod o 6:10. Predpokladaný návrat o 20:00. Obed (o 11:00) a občerstvenie bude pre hráčov zabezpečené. Predpokladané náklady na hráča sú 24,- Euro (autobus, štartovné, obed). Minulý rok sa nám podarilo v Uničove zvíťaziť, verím, že aj túto sobotu sa nám podarí dať dokopy víťazný tím! wink

21.2.2013

Na Záverečnom turnaji zápasy Hobákov i Hobáčikov.

V sobotu na Záverečnom turnaji nastúpia hneď na začiatku aj Hobáčikovia v zápase Modrých proti Bielym. Zápas začína o 8:00, je potrebné, aby deti boli nachystané vo výstroji o 7:45. Bude sa hrať tak ako aj ostatné zápasy 3x12 minút. Hobáci, ktorí nehrali EMHL nastúpia poobede na 2 zápasy proti Hamuliakovu a tí starší aj proti HŠ Zdena Cígera. Zraz pre Hobákov je o 11:30, začiatok zápasu o 12:00, koniec druhého zápasu o 13:30. V rozpise na stránke emhl.eu je chyba, zápas Hobáčikov U6 nie je.

19.2.2013

Sú tu Záverečné turnaje EuroMinihokejLigy sezóny 2012/2013.

Sezóna ešte zďaleka nie je na konci no už teraz ju môžeme považovať za mimoriadne úspešnú. Najbližší víkend nás čaká veľká udalosť - Záverečné turnaje EMHL. Štvrtý ročník medzinárodnej minihokejovej ligy pre deti do 10 rokov bol opäť po dvoch rokoch pre Hobákov dvojnásobne úspešný. Kategóriu U10 sa podarilo vyhrať Bielym Žralokom a ani mladšie Modré Rakety sa nedržali najhoršie, bojovali v strede tabuľky a napokon skončili šieste. V kategórii U9 nám tiež patrí prvé a šieste miesto, tentokrát sú však prvé Rakety a šieste Žraloky. Skúsenosti, ktoré veríme, že zúžitkujú v ďalších ročníkoch EMHL zbierali naše maličké Blesky. Určite sa Hobákom ujde aj pár individuálnych ocenení. Jeden zo Záverečných turnajov EMHL sa už tradične odohráva u nás, na zimnom štadióne v Dúbravke. Verím, že sa nám aj tento rok podarí opäť dôstojne EuroMiniHokejLigu zakončiť. Máme to vo vlastných rukách. Radi privítame pomoc zo strany rodičov - personálnu, materiálnu či finančnú. Bude potrebné zabezpečiť technickú čatu pri úprave ľadovej plochy zo strany oteckov. Fajnové koláčiky môžu napiecť maminy či babky. Potrebná je pomoc vo VIP priestoroch, ponúknuť všetkým našim rodičom i trénerom ostatných družstiev ľahké občerstvenie. Zabezpečiť ďalšie technické náležitosti (výsledková listina, zapisovatelia, rozhodcovia, časomeračský box, zdravotník). Postarať sa o jednotlivé družstvá, aby im nič nechýbalo, aby vedeli kam na obed a podobne. Zabezpečiť a pomôcť pripraviť ceny pre družstvá i najlepších jednotlivcov. Je toho dosť veľa, ale keď každý prispeje svojou troškou, nielenže zorganizujeme výborný turnaj, ale si ho aj všetci užijeme tak ako sa patrí. Určite na ňom všetci radi potleskom odmeníme umenie a snahu všetkých družstiev. Predturnajové rodičko pre rodičov kategórie U10 prípadne i pre rodičov z U9 (ktorí nám chcú v sobotu pomôcť) bude v stredu o 16:50 v šatni č.6. Rozpis zápasov nájdete na stránke EMHL. Začiatok U10 turnaja je o 8:00, ukončenie o 15:30. V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktujte hlavného trénera prípadne vedúcich družstiev. Obedy a občerstvenie budú mať deti počas obidvoch turnajov zabezpečené. Na Záverečný turnaj EMHL kategórie U9 pôjdu deti autobusom. Odchod autobusu je o 6:10, zraz o 5:55. Predpokladaný návrat o 20:15.

Ponuka telocvične pre 4B.

Od najbližšieho štvrtka t.j. od 21.2.2013 môžu tréning v telocvični na ZŠ Nejedlého s kategóriou 5 absolvovať aj hráči skupiny 4B. Keďže tento štvrtok tréning na ľade nie je, môžu prísť na tréning aj hráči skupiny 4A.

6.2.2013

Ďalšie turnajové skúsenosti (víťazstvo).

Uplynulý víkend som mal možnosť ako asistent hlavného trénera družstva Hokejovej Školy Zdena Cígera sa zúčastniť medzinárodného hokejové turnaja ročníka 1999 a mladších v nemeckom Mannheime. Na turnaji štartovalo osem družstiev,  z piatich krajín. Nášmu družstvu sa podarilo turnaj vyhrať doniesť domov zlaté medaile a veľký víťazný pohár. Družstvo, ktoré sa skladalo z hráčov z HŠ Zdena Cígera doplnené o veľmi šikovných hráčov z viacerích kútov Slovenska zaujalo všetkých súperov i prítomných divákov. Potvrdilo, že aj naďalej na Slovensku vyrastajú hokejové talenty, ktoré môžu raz do našej krajiny doniesť Stanley Cup či udržať našu reprezentáciu medzi svetovou špičkou, robiť ľuďom na Slovensku radosť a byť ďalšími hokejovými vzormi pre ďalších ich nasledovníkov. Výberov či selektov je v týchto kategóriách niekoľko. Hokejové turnaje v zahraničí nie sú však lacnou záležitosťou. Nie vždy to, za to stojí. Tento výber bol výnimočný tým, že na turnaj sa podarilo získať sponzorov, ktorí hradili všetky náklady spojené s turnajom, pretože nie každý si môže dovoliť viacdenný hokejový turnaj tisíc kilometrov od domova. Nie každý klub sa zúčastňuje zahraničných turnajov a tieto cenné skúsenosti môžu niektorím hráčom chýbať. Osobne som rád, že držíme so strednou európou krok a my Hobáci máme možnosť sa zúčastňovať kvalitne obsadených turnajov na Morave, v Čechách, Rakúsku či Maďarsku. Každá krajina hrá trochu odlišný hokej. Kvalitný hráč sa musí vedieť prispôsobiť každému súperovi a vedieť sa presadiť vlastnými silnými zbraňami. Napr. hráči z Moskvy výborne korčuľovali, Mannheim bol výborne pripravený fyzicky (silný v súbojoch 1 na 1) no dokázal i skvele zakombinovať, reprezentácia Rakúska hrala veľmi agresívne (niekedy na hranici pravidiel) a napokon skončila na peknom treťom mieste. Podobné turnaje chce výber HŠ Zdena Cígera ešte v tejto i v nasledujúcej sezóne zopakovať. Možno raz aj nejakému Hobákovi sa podarí do tohto výberu dostať a možno časom aj do niektorej z mládežníckych reprezentácií ako napr. našim starším Hobákom Julovi Achsovi, Marekovi Slobodovi či Maťovi Tomekovi.  -L2-

22.1.2013

Najbližší suchý tréning 1-2A-2B bude v Športcentre Amélia!

Najbližšie dva štvrtky nebudú mať Hobáčikovia tréning v telocvični  na Nejedlého z dôvodu stavebných prác. Na tento štvrtok sme však našli výbornú alternatívu. Tréning absolvujeme v Športcentre Amélia v Karlovej Vsi. Isto to ľahko nájdete. Zraz je už o 15:50. Doneste si cvičebný úbor, prezuvky detičky nepotrebujú, budeme cvičiť iba v čistých ponožkách. smiley

17.1.2013

EMHL pokračuje poslednými zápasmi.

Vo štvrtok pokračuje EMHL ďalším zápasom, proti sebe nastúpia naše Blesky a Rakety. Pre mladšie Rakety to bude posledný zápas a už teraz je jasné, že sa stanú celkovým víťazom EMHL U9. V nedeľu v Ružinove nastúpia na svoj posledný zápas mladšie Žraloky, ktorý nastúpia proti Piešťanom a v priateľáku s HC Capitals Wien. Blesky odohrajú posledný zápas EMHL v tejto sezóne pravdepodobne budúci štvrtok doma s Ružinovom. Budúcu sobotu v Nových Zámkoch na svoje posledné zápasy nastúpia "staršie" Rakety proti "starším" Žralokom. A opäť si zahrajú aj naši Hobáčikovia U8, keď nastúpia na dva zápasy proti malým domácim hokejistom. Do Nových Zámkov pôjdu všetci hráči autobusom, po zápasoch pôjdeme aj na spoločný obed. Zraz pred zimákom v Dúbravke je o 5:50, odchod o 6:00. Miesto v autobuse si môžu prednostne zarezervovať rodičia Hobáčikov. Predpokladaný návrat bude o 16:15. Záverečný turnaj EMHL kategórie U9 sa odohrá 24.2.2013 v St. Poltenu. Záverečný turnaj EMHL kategórie U10 by sa mal odohrať tiež vo februári (presný termín by mal byť známy budúci týždeň) u nás v Dúbravke.

14.1.2013

Štvrtáci vyhrali v jeden deň dva turnaje!

Štvrtáci doplnení tretiakmi i druhákmi sa v nedeľu rozdelili na dve družstvá a vycestovali na zväzové minihokejové turnaje do Ružinova a Topoľčian. Je to až neuveriteľné, obidva sme vyhrali. Kým v Ružinove to prebiehalo v celku hladko (porazili sme Ružinov 7:2, Partizánske 14:0 a Skalicu 16:2), v Topoľčanoch sme proti Piešťanom i Topoľčanom rozhodli o našich víťazstvách až v posledných minútach zápasu (porazili sme Piešťany 11:6, Topoľčany 10:7 a Nové Zámky 12:1). Všetci hráči sa snažili a podali skvelý výkon. Podobné niečo sa zatiaľ na Slovensku nikomu nepodarilo. Netreba výsledky detí preceňovať, ale určite nás všetkých veľmi potešili tieto víťazsvá z našej šťastnej 13.januárovej nedele. Veď sny sú na to, aby sa plnili, nielen aby sa snívali, ale veď to už vlastne všetci dobre vieme. smiley smiley smiley

10.1.2013

Komentár k vianočným a novoročným turnajom.

Posledné tri týždne sme mali turnajovo poriadne husté. Viacero klubov v tomto období organizuje vianočné či trojkrálové turnaje. Poslednú sobotu pred Vianocami náš klub spoluorganizoval zväzový minihokejový turnaj štvrtákov. Privítali sme družstvá zvučných mien Trenčín, Skalicu a Slovan. Hneď na úvod nás čakalo bratislavské derby so Slovanom. Chvíľu trvalo kým sme sa rozbehli. Po výsledkovo vyrovnanom prvom polčase sme v druhom jednoznačne dominovali a to na A i B strane, s celkovým víťazstvom 15:5 sme mohli byť spokojný. V druhom našom zápase sme nastúpili proti favoritovi turnaja a doteraz, rovnako ako naši štvrtáci na zväzových turnajoch, neporaziteľnému tímu Trenčínu. Bol to vyrovnaný a napínavý zápas, od začiatku sme si vypracovali dvojgólový náskok ktorý sa nám darilo udržať až takmer do konca zápasu. Bohužiaľ Trenčanom sa podarilo na konci zápasu streliť tri góly a porazil nás tesne o gól 9:10. So Skalicou sme si z chuti zastrieľali, vyhrali sme 21:1. Skončili sme druhý, nechýbalo veľa a mohli sme doma zavŕšiť turnajový víťazný hetrik (predtým sme vyhrali turnaje v Nových Zámkoch i v Skalici). Čo sa nepodarilo pred Vianocami, môže sa podariť v Novom roku. Je ale škoda, že sme na takýto turnaj nemohli nastúpiť ešte v silnejšej zostave (z ideálnej zostavy nám chýbali piati hráči). Dva dni po Vianociach odišli naše 2004ky na minihokejový turnaj do ďalekých Sedlčan. Z pochopiteľných dôvodov (lyžovačky, návšteva rodiny na východe) sa nám na vianočné turnaje nepodarí poskladať najideálnejšia zostava. Šancu dostávajú ďalší hráči a vôbec neboli iba do počtu. Snaha, bojovnosť, túžba po víťazstve to robí veľkých hokejistov veľkými. V budúcnosti aj náš tretí ročník môže byť veľmi silný, no viac musíme popracovať na všestrannej (hlavne atletickej a gymnastickej) príprave. Vlastne hlavne na účasti na spomínaných tréningoch. Na turnaji nás preverili kvalitné české družstvá. Videli sme, že čo možno stačí proti súperom v blízkosti Bratislavy, proti silným českým družstvám stačiť nemusí. Určite aj takýto turnaj nám veľa dal aj keď sme pred turnajom mali väčšie očakávania ako piate miesto (turnaja sa zúčastnilo sedem družstiev). Získali sme ale jedno pekné individuálne ocenenie - najlepším brankárom na turnaji sa stal náš Janko Korec. V prvý januárový víkend sme sa vybrali na Trojkrálové turnaje do Dubnice a do Viedne. Hlavne dôraz pri zakončení nás vo Viedni delil od lepšieho výsledku (skončili sme šiesty z dvanástich družstiev, 3 výhry, 2 remízy, 2 prehry). Zápasy boli dramatické a vyrovnané. Celkovým víťazom vo Viedni sa stali malí hokejisti z Olympije Ľjublany, ktorý porazili vo finále po samostatných nájazdoch MAC Budapešť. V Dubnici naši tretiaci milo prekvapili, keď neprehrali ani jeden zápas, no po remíze s Trenčínom vďaka horšiemu skóre sa do finále nedostali. Vynahradili si to, ale v zápase o tretie miesto, v ktorom porazili Slovan 5:1. Okrem medailí sme získali aj ďalšie individuálne ocenenie. Najlepším brankárom na Dračom trojkrálovom turnaji v Dubnici sa stal náš Miško Knopp. Myslím, že aj vďaka účasti na spomínaných turnajoch sme prežili veľa pekných hokejových i mimohokejových chvíl počas vianočných prázdnin. Určite nám zostanú dlho v pamäti. smiley

Registrácia hráčov kategórie 3-4.

Žiadame všetkých rodičov hráčov kategórie 3-4 plus všetkých hráčov kategórie 0-1-2, ktorí chodia do 3. ročníka základnej školy a starších, ktorí ešte nie sú v našom klube zaregistrovaný, aby podklady na registráciu (rodný list alebo jeho overená kópia, registačný poplatok 3,- Euro, aktuálna fotka tváre 2,5 x 3,5 cm) odovzdali v priebehu budúceho týždňa vedúcim družstva príp. hlavnému trénerovi. Prihlášku na registráciu dostanete osobne po najbližšom tréningu.

30.12.2012

Trojkrálové turnaje v Dubnici a vo Viedni. - doplnené 3.1.2012

Začiatok roka 2013 začneme minihokejovými turnajmi v Dubnici a vo Viedni. Informácie o turnaji v Dubnici nájdete TU. Predpokladaná cena na hráča je 15,- Euro (štartovné + obed). Na turnaj pôjdeme autami. Začiatok prvého nášho zápasu by mal byť o 9:00, zraz na zimnom štadióne v Dubnici bude o 7:45. Na turnaj pôjdeme autami, nezabudnite dresy a kartičku poistenca. Vyhodnotenie turnaja je o 17:30. Vo Viedni čaká naše 2004 dvojdňový medzinárodný turnaj za účasti 12 družstiev zo 6 krajín. V sobotu bude zraz v Albert Schultz Halle o 8:00, v prvý deň nastúpime postupne s UTE Budapešť (o 9:15), s Grazom (o 11:05), so Slavijou Junior (o 13:25) a s Debrecenom o 14:45. V nedeľu nastúpime už o 8:00, zraz v Albert Schultz Halle bude o 7:10, s Red Bull Salzburgom a dvoma zápasmi o celkové umiestnenie. Vyhodnotenie turnaja je naplánované na 15:15. Potvrďte účasť najneskôr vo štvrtok 3.1.2013. Predpokladané náklady na hráča sú 34,- Euro (štartovné + obedy). Na turnaj sa pôjde individuálne, dohodneme v piatok na tréningu. Nezabudnite si detský cestovný pas. Trojkrálový minihokejový turnaj má vo Viedni veľkú tradíciu, je organizovaný klubom Viedeň Eislowen. Ukážme hneď na úvodných turnajoch nového roka svoju silu a odštartujme rok 2013 víťazne! wink

20.12.2012

Posun hráčov o kategóriu vyššie!

Z kategórie 3-4 do kategórie 5 postupujú: Alex Nikolev, Adam Kurty a Oliver Šperlík. Z kategórie 0-1-2 do kategórie 3-4 postupujú: Maťo Kasa, Martin Hamid, Maxim Soklík, Ondrej Medveď, Maťo Záhradníček, David Šteis a Tomáš Hergott. Ďalších pár hráčov bude mať možnosť trénovať jeden tréning do týždňa s vyššou kategóriou. Niektorích hráčov z 3-4 sme preradili do vyššej skupiny. V prípade otázok kontaktujte hlavného trénera na prvých januárových tréningoch.

13.12.2012

Turnaj v Sedlčanoch pre 2004! - doplnené 17.12.2012

V dňoch 28. a 29.12.2012 sa v Sedlčanoch uskutoční vianočný minihokejový turnaj pre hráčov ročníka 2004 nazvaný Subaru Sedlčany Cup 2004. Turnaja by sa malo zúčastniť 8 družstiev. Rozlosovanie by malo byť známe v nedeľu (následne Vás budeme informovať). Odohráme spolu 6 zápasov 3x15 minút. Ďalej pre najlepších hráčov bude pripravených viacero individuálnych ocenení. Ubytovaný budeme v ubytovni Taverny neďaleko štadióna. Predpokladané náklady na hráča budú približne 35,- Euro (štartovné, ubytovanie, dva obedy, raňajky, večera). Na turnaj pôjdeme individuálne autami. Kto z rodičov má záujem bývať v ubytovni ako deti, nahláste to prosím do štvrtka. Zraz na štadióne v Sedlčanoch bude o 9:00. Cesta autom trvá približne 3 hodiny. Postupne nastúpime proti Zbraslavi (o 10:00), Kladnu (o 12:15) a Vimperku (o 13:30). Po súťaži hokejovej zručnosti odohráme ešte jeden zápas. Ďalší deň odohráme ešte dva zápasy. Ukončenie turnaja by malo byť okolo 13:30.

7.12.2012

Hobáci na KHL! surprise

Zajtra t.j. v sobotu počas zápasu KHL Slovan Bratislava - HC Lev Praha sa počas prestávky predstavia pred vypredaným štadiónom aj naši Hobáci (Klečka L., Kurty A., Slabej P., Saňa S., Korec J., Valovič G., Kovaŕ J., Medveď O., Jakšík A., Uhlíková M., Lobodáš D., Marušinec J., Bilik M., Dziak D. a Pozdech S.) okrem Hobákov by tam malo byť aj niekoľko hráčov z iných klubov, ktorým bude symbolicky odovzdaná hokejová výstroj do klubu pre ďalších nových hráčov. Stretávame sa o 17:00 pred tréningovu halou B. Nepodceňte zápchu a neľachké parkovanie. Odtiaľ si ich pán tréner Dragúň (0908 449 817) a pán riaditeľ Semančík odvedú do šatne, kde sa chlapci prezlečú do kompletnej hokejovej výstroje vrátane modrého zápasového hobáckeho dresu a zápasovych štucní. Rodičia si môžu vyzdvihnúť deti o 18:15 znovu pred tréningovou halou B.

4.12.2012

EMHL aj pre U10 pokračuje v Trenčíne.

Po sobotňajších zápasoch EMHL kategórie U9 na zimnom štadióne Mariána Gáboríka v Trenčíne, aj túto sobotu bude EMHL pokračovať na rovnakom mieste. Tentokrát sa tu ale stretnú družstvá z kategórie U10. Naše Modré Rakety odohrajú ďalšie dva zápasy. Prvý proti nebezpečným HC Capitals Viedeň a druhý proti spolufavoritom súťaže Piešťanom. Keďže na turnaj pôjde iba jedno družstvo, na turnaj pôjdeme individuálne autami. Kto nemá možnosť ísť autom, kontaktujte hlavného trénera. Obed nebudeme zabezpečovať.

30.11.2012

Mikuláš, príď medzi nás! laugh

Včera mi volal Mikuláš, že príde medzi nás Hobákov na náš zimný štadión vo štvrtok podvečer. Mám odkázať všetkým z Hobákom a Hobáčikom  z 0-1-2 a 3-4 aby určite prišli a aby pozvali na tento špeciálny tréning medzi nás aj svojich kamarátov, ktorí by si chceli s nami zakorčuľovať alebo rovno zahrať hokej. Mikuláš bude mať pre všetky deti, ktoré budú na ľade mikulášsky balíček cheeky a že vraj príde aj čert devil s čertovským balíčkom plným cibule a cesnaku . Mikuláš príde na náš zimák aj v sobotu večer, kedy v karnevalovych maskách bude diskotéka na ľade pre malých a veľkých. Nebude chýbať ani súťaž o najkrajšieho anjela angel a najškaredšieho čerta! 

27.11.2012

Pozor zmena tréningov!

Tento i budúci týždeň sú malé zmeny v rozpise tréningov. Sledujte rozpis tréningov na webe, ktorý si overte na rozpise ľadovej plochy vo vestibule zimného štadióna. A možno príde aj Mikuláš... wink

26.11.2012 - 30.11.2012

EMHL v Trenčíne - pozor zmena

V sobotu nastúpia po dlhšej dobe na zápasy EuroMiniHokejLigy aj naše Žlté Blesky U9. V Trenčíne ich najprv čaká najprv HC Capitals Viedeň, v druhom zápase EAC Junior Capitals Viedeň. Zahrajú si aj Hobáčikovia a to proti domácemu Púchovu dvojzápas. Na dvojzápas do Trenčína pôjdeme spoločne autobusom, zraz pred zimákom v Dúbravke je o 7:00, o 7:10 by sme chceli vyraziť. Blesky čakajú okrem zápasov v Trenčíne ešte tri zápasy a to dva na miniturnaji EMHL 16.12.2012 vo Viedni a zápas už istými víťazmi našimi Modrými Raketami. Obed budú mať deti zabezpečený. Predpokladaný návrat je o 15:30. Hobáčikovia nastúpia v bielych dresoch, Blesky v špeciálnych žltých. wink

22.11.2012

Trojkrálový kemp nebude ale bude strelecký novembrový!

Trojkrálový kemp túto sezónu nebude, no namiesto Trojkrálového bude novembrový-strelecký Hoba kemp! Okrem tréningov, ktoré budú viac zamerané na streľbu a zakončenie na ľade i na suchu nás čaká aj sprievodný program a to tréning na umelej ľadovej ploche pri Eurovei, múzeum a neobídeme ani aktivitu s vianočnou tematikou. Viac informácií nájdete TUwink Kemp je určený pre Hobákov z kategórie 5 a 3-4.

Ďalší EMHL turnaj u nás.

Po galapredstavení našich malých Rakiet pod hviezdnou oblohou v centre Viedni nás počas tohto víkendu čakajú ďalšie EMHL turnaje. Mladšie Žraloky odohrajú dva zápasy a to proti Trnave a HC Capitals Viedeň v Hamuliakove. Staršie Žraloky by chceli v nedeľu potvrdiť svoju dominanciu v súťaži a poraziť viedenské HC Capitals i drakov z Púchova v domácom prostredí. Opäť stredné pásmo bude patriť Hobáčikom, ktorí tam odohrajú dva zápasy, súpera upresníme v sobotu večer.

21.11.2012

Mikulášky minihokejový turnaj pre druhákov.

V stredu 5.12.2012 sa vybraní druháci zúčastnia mikulášskeho minihokejového turnaja v Prostejove. Okrem odohratia piatich zápasov (s Trenčínom o 7:55, so Studénkou o 9:10, s Opavou o 12:25 a finále o 15:45 wink) sľubuje organizátor aj veľkú predvianočnú zábavu, skvelú hudbu i vtipného moderátora počas celého turnaja. Na turnaj pôjdeme individuálne autami, kto nemá možnosť ísť autom, nahláste trénerovi. Predpokladané náklady na turnaj sú 13,- Euro + doprava. Zraz v Prostejove bude o 7:15, odovzdávanie medailí o 15:55. Nezabudnite si cestovný pas, kartičku poistenca, zápasové dresy.

16.11.2012

Naša stránka dosiahla návštevnosť 200 000!!!

V mesiaci október naša stránka oslávila piate narodeniny, v týchto dňoch oslavuje návštevnosť 200 000! Sme veľmi radi, že naša webstránka Vám pomáha pri organizovaní rodinného programu, nájdete v nej užitočné informácie, rozpis tréningov, fotky z turnajov a spoločných akcií i prehľad najbližších plánovaných akcií. Prvých 100 000 dosiahla za tri roky, druhých 100 000 za dva roky, no a ktovie, tretiu stotisícku možno oslávime ešte v roku 2013. smiley Ďakujem všetkým prispievateľom, fotografom, za pekné fotky, ktoré nám pripomínajú príjemné spoločné chvíle našich detí. wink

14.11.2012

Rakety U10 a ďalší Hobáčikovia U8 do Nových Zámkov!

Áno, je to tak! Počas najbližšej soboty sú na programe dva turnaje EMHL, šesť družstiev z kategórie U10 si porovná svoje sily v Nových Zámkoch. Rakety U10 by určite chceli potvrdiť dobré výsledky i hru z posledných turnajov a doniesť si z Nových Zámkov dve víťazstvá (nastúpia proti Piešťanom a Hamuliakovu). Ďalšie prípravné minihokejové zápasy odohrajú aj Hobáčikovia z 0-1-2, ktorí by radi domácim strelili viac gólov ako doma pred dvoma týždňami, keď sme zvíťazili 1:0. Do Nových Zámkov odchádzame o 6:10. Zraz pred zimákom v Dúbravke je o 5:55. Hobáčikovia nastúpia v bielych dresoch. Na zápas pôjdeme spoločne autobusom. Žiadame rodičov, aby v autobuse dodržiavali pokyny trénerov resp. vedúcich družstiev. Čítať noviny a pozerať rozprávky na DVD nie je zakázané. wink Obed budú mať deti zabezpečený. Predpokladaný návrat je o 15:45.

13.11.2012

V Brumove, v derby, úspešnejšie Rakety, ktoré sa už tešia na sobotňajšie Winter Classic EMHL 2012 vo Viedni! 

V sobotu sa v moravskom mestečku Brumov-Bylnice odohralo ďalšie hobácke derby EMHL: Rakety - Žraloky. Do polovice to bolo veľmi vyrovnané stretnutie hlavne vďaka brankárovi Žralokov Miškovi Knoppovi. V polovici zápasu sa začalo Raketám viac dariť a ukázali svoju veľkú útočnú silu. V druhom zápase Rakety poriadne potrápil Púchov, ktorý taktiež mal výborného brankára ale aj nebezpečných útočníkov. Žraloky odohrali napínavý zápas s Hamuliakovom, ktorý prehrali v samom závere gólom z trestného strieľania. Hobáčikovia si s chuti zastrieľali aj keď súperi dlho odolávali. Nastrieľali súperom spolu 23 gólov pričom dostali iba dva. Zápasy EMHL kategórie U9 pokračujú tento víkend vo Viedni, kde sa bude hrať pod holým nebom. Minuloročný Winter Classic EMHL si veľmi dobre pamätáme, kde sme hrali za hustého sneženia na hranici regulérnosti, niekedy ani samotný hráči nevedeli, kde pod snehom sa skrýva puk. surprise Aj vedúci a tréneri sa poriadne zapotili, keď museli odpratávať sneh počas posledného zápasu. Túto sobotu to vyzerá sľubne, snežiť by nemalo. wink Na Rakety čakajú Piešťany a Junior Capitals Viedeň, ktorý by nám radi odplatili finálovú prehru 3:13 zo septembrového turnaja. Zraz na zimáku v Dúbravke je o 13:15. Predpokladaný návrat je o 20:00. Strava nebude zabezpečená, koláče či buchty od mamičiek sú vítané, takýto druh "dopingu" je v autobuse povolený. smiley Bude to pre Rakety posledný miniturnaj EMHL v tejto sezóne, tak si to poďme spoločne užiť. cool

12.11.2012

Druhý zväzový turnaj, druhý víťazný!

V nedeľu sa naši štvrtáci doplnený tretiakmi zúčastnili druhého zväzového minihokejového turnaja v tejto sezóne. Po víťazstvách 12:0 (6:0,6:0) s Novými Zámkami, 9:7 (2:4,7:3) s Topoľčanami a 14:9 (5:5,9:4) so Skalicou vyhrali turnaj a získali pohár za prvé miesto. Pre niektorích to bol prvý turnaj v živote, viacerí však dokázali zužitkovať skúsenosti z predchádzajúcich turnajov. Medzi našich najlepších hráčov patrili Rišo Mestický, Ivan Korbíni, Aďo Zelenay, výborne spolupracovala v útoku dvojica Adam Kurty a Šimon Hamer. V bráne nás v správnej chvíli podržali Danko Lobodáš a Jakub Vannay i najmladší člen družstva Janko Korec. Samozrejme bez bojovnosti a výborného výkonu ostatných hráčov by sme neskončili prvý. Takže bravó všetkým hráčom! wink Najbližši zväzový turnaj by sme mali odohrať dva dni pred Vianocami u nás v Dúbravke za účasti Trenčína, Skalice a Slovana Bratislava.

4.11.2012

Ďalšie derby v EMHL, Rakety proti Žralokom, v Brumove!

V sobotu 10.11.2012 sa naše mladšie Rakety (U9) a Žraloky (U9) vyberú do českého Brumova na ďalšie zápasy EuroMiniHokejLigy. Po minulotýždňovom domácom derby Žraloky - Blesky je na programe ďalšie derby: Rakety - Žraloky, bude to však špecifické derby, keďže sa odohrá v malom moravskom mestečku Brumove. Okrem Žralokov a Rakiet si do Brumova pôjde zahrať minihokej aj pár Hobáčikov U8 (ročník 2005 a mladší), ktorí nastúpia proti domácim rovesníkom a malím hokejistom z Púchova. Do Brumova pôjdu všetci hráči autobusom. Zraz na zimáku je o 5:55!. Predpokladaný návrat je o 15:00. Obed budú mať deti zabezpečený. Účasť hráča potvrďte do stredy večera. V prípade záujmu rodičov o cestu autobusom rezervujte si miesto emailom alebo smskou u hlavného trénera, prednosť majú rodičia z 0-1-2. 

19.10.2012

Zápasové dresy.

Kto má záujem o zápasové dresy, môže si ich objednať v bufete u pána Havránka. Pred objednaním je potrebné skontrolovať či číslo dresu, ktoré si chcete objednať, nemá iný Hobák. Čísla dresov nájdete v jednotlivých súpiskách 0-1-2, 3-4 a 5. Kto v súpiske ešte nemá uvedené číslo dresu, príp. kto si bude objednávať nový dres, je potrebné aby číslo nahlásil sms-kou alebo emailom hlavnému trénerovi.

17.10.2012

A je tu derby: Žraloky proti Bleskom!

Áno áno, už túto nedeľu čaká EMHL veľké hobácke derby. Nastúpia Blesky proti Žralokom. Ďalej privítame u nás český Brumov-Bylnice (v prvom zápase nastúpia proti nemu Žraloky) a Piešťany, ktoré budú hrať prvý zápas proti našim Žltým Bleskom. Veríme, že aj počas tohto turnaja bude znieť celou našou arénou HOBA do toho a Hobáci predvedú podobné výkony ako ich spoluhráči z ostatních našich družstiev počas uplynulého víkendu, kde svojou hrou prevalcovali všetkých súperov. Rozpis zápasov i výsledky z jednotlivých turnajov nájdete na webstránke emhl.eu. smiley

9.10.2012

Kedy budú hokejové prázdniny?

Tu sú termíny kedy neplánujeme žiadny turnaj či zápas v minihokeji: 3.11., 4.11., 23.12., 24.12., 25.12., 31.12.2012, 1.-4.1.2013, 1.2.2013, 2.2.2013, 3.2.2013, 3.3-10.3.2012. Všetky plánované zápasy nájdete v sekcii najbližšie akcie, postupne ich budeme aktualizovať.

6.10.2012

Malá zmena tréningov na najbližší týždeň!

Najbližší utorkový tréning kategórie 3-4 bude z dôvodu predohrávky zápasu piatakov s Partizánskym posunutý na 17:30. Kategória 0-1-2A-2B bude najbližší týždeň trénovať spolu a to v pondelok, stredu a nedeľu. V sobotu tréning nebude z dôvodu EMHL turnaja a prípravných zápasov našich Hobáčikov v Břeclavi.

Štvrtáci vyhrali turnaj v Nových Zámkoch!

Tretí turnaj v sezóne a druhé turnajové víťazstvo. Štvrtáci doplnení tretiakmi vyhrali zväzový minihokejový turnaj v Nových Zámkoch. Po víťazstvách 17:10 s Nitrou a 16:2 s Novými Zámkami nám organizátori zavesili na krk zlaté medaile! Ďalší zväzový turnaj by sme mali odohrať 11.novembra v Skalici! Paráda! Len tak ďalej! wink

5.10.2012

Budúcu sobotu do Břeclavy.

Tento víkend pokračuje EuroMiniHokejLiga v Piešťanoch siedmym turnajom tentokrát bez našej účasti. Hobácke družstvo a to konkrétne Modré Rakety U10 odohrajú svoj najbližší EMHL turnaj budúcu sobotu v Břeclavy. Spolu s nimi do Břeclavy pôjdu aj vybraní hráči z 0-1-2, ktorí tam odohrajú priateľský minihokejový dvojzápas proti miestnym rovesníkom. Do Břeclavy pôjdu všetci hráči spoločne autobusom, záujem rodičov o cestu autobusom treba nahlásiť hlavnému trénerovi sms-kou alebo emailom. Obed budú mať obidve družstvá zabezpečené. Družstvo U8 tvoria hráči, ktorí zatiaľ ešte nie sú na súpiske hobáckych družstiev, ktoré hrajú EuroMiniHokejLigu. Svojou snahou a výkonom sa tam však môžu ešte dostať. Nomináciu nájdete v sekcii nominácie na zápasy (najbližšie akcie). Zraz pred štadiónom v Dúbravke je o 7:00. Predpokladaný návrat o 16:00.

1.10.2012

Minihokej v Nových Zámkoch.

V sobotu sa naši štvrtáci doplnení tretiakmi zúčastnia zväzového minihokejového turnaja 4.tried v Nových Zámkoch. Nominácia hráčov na zväzové turnaje bude závisieť od výkonnosti, aktivity na tréningoch a dochádzky (vrátane telocvične a stredajšieho kondičného tréningu!). Na turnaj pôjdeme spoločne malým autobusom bez rodičov. Približný odchod spred štadióna v Dúbravke bude o 6:30, predpokladaný príchod o 15:00. Obed i malé občerstvenie bude zabezpečené. Na turnaji nastúpime proti Nitre o 9:45 a Novým Zámkom o 11:30. Na turnaji môžu hrať hráči len s platným registračným preukazom, tretiaci s ostaršením. Zoberte si so sebou oba zápasové dresy, kartičku poistenca a chuť víťaziť! wink

28.9.2012

Posúvame!

Od 1.októbra posúvame uvedených hráčov do vyšších kategórií! Do kategórie 5 postupujú Andy Kastl, Andrej Boča a Jakub Bobál. Do kategórie 3-4 postupujú Filip Šimko, Filip Janoštiak a Samo Pozdech. Najbližšie posúvanie hráčov bude na začiatku roka 2013.

25.9.2012

Konultačné polhodinky.

Ponúkam Vám možnosť prekonzultovať hokejovú prípravu Vášho syna v týchto termínoch: Pondelok 16:20-16:50, Utorok 18:45-19:15, Streda 18:00-18:30. Doporučujem si na konzultácie vopred zarezervovať termín. Komunikácia rodič-tréner-hráč je v tomto veku dôležitá. Spoločne môžeme posunúť výkonnosť a radosť detí z hokeja ešte do vyšších levelov. Tém je dostatok: tréningová príprava mladého hokejistu, hokejová výstroj, odstraňovanie nedostatkov, vhodná motivácia, disciplína, atď. Teším sa na Vás. smiley

Ľubomír Líška, šéftréner prípravky HOBA Bratislava

24.9.2012

Fotogaléria z vítazného turnaja vo Viedni.

V sekcii foto turnaj Wien U9 nájdete niekoľko veľmi pekných záberov z minulovíkendového víťazného turnaja vo Viedni. Tentokrát sa "fotoreportér" okrem iného zameral aj na našich fanúšikov no a samozrejme tam nájdete aj pekné góly, víťaznú radosť po každom zápase, tortu v tvári, vozík-taxi, či oslavy po celkovom vyhodnotení turnaja. Určite bude tento turnaj patriť medzi nezabudnuteľné. smiley Ďakujeme Slabejovcom za pekné fotky. yes

16.9.2012

Vyhrali sme medzinárodný turnaj vo Viedni.

Po víťazstvách 14:0 s Tigrami z Viedne, 5:2 s UTE Budapešť, 11:2 s Čiernimi krídlami z Linzu, v semifinále 9:4 s Grazom a vo finále s domácimi Junior Capitals 13:3 sa naši 8-ročný Hobáci stali víťazmi medzinárodného turnaja vo Viedni. Od začiatku sme predvádzali pekný kombinačný minihokej. Počas turnaja sme počuli veľa pozitívnych ohlasov na našu hru. Víťazstvo na turnaji sa nerodilo ľahko. Všetci hráči majú za sebou z minulej sezóny niekoľko náročných zápasov, v ktorých sa prehralo o jeden či dva góly ale i o viac ako desať gólov. Poctivý kvalitný tréning spojený s cennými skúsenosti znamená dnešný pekný turnajový úspech a všetci veríme, že v tejto sezóne nie zďaleka posledný. Tak ako mladšie biele žraloky a žlté blesky postupne začínajú zbierať zápasové skúsenosti, tak ich naberalo aj toto družstvo počas minulej sezóny. Bez ťažkých zápasov neexistuje vyhrávať zápasy. Chlapci to zvládajú, snažia sa, postavia keď spadnú, dorazia puk do brány keď nevyjde prvá strela, či zastúpia sa keď urobí druhý chybu. Tak to má byť. Poďme skromne a pokorne ďalej. Úžasný prístup rodičov, ktorí ich v tom podporujú, ktorí vedia oceniť snahu, pochváliť nielen svoje deti či povzbudiť keď sa nedarí a ísť cieľavedomo a vytrvalo ďalej. Rastie nám silná hobácka generácia. Silná kým drží spolu, verím že bude. Veľké Ďakujem deťom a rovnako Veľké Ďakujem aj rodičom za milú oslavu narodenín. yes Veľmi si ich podporu vážim, hlavne vtedy keď sa nám príliš nedarí. Verím, že sa nám podarí dať dokopy pár fotiek, s ktorími sa radi podelíme aj s ostatními Hobákmi na tejto stránke. laugh

12.9.2012

V sobotu 3. turnaj EMHL!

V sobotu sa predstavia ďalšie družstvá v rámci tretieho turnaja EuroMiniHokejLigy. Nastúpia aj naše Blesky a mladé Žraloky. Staršie Rakety zabojujú proti Capitals Viedni a Púchovu o prvé víťazstvo v EMHL. A veľký zápas čaká aj ďalších hráčov z 0-1-2A-2B, ktorí nastúpia proti rovesníkom z HC Capitals Viedeň. Nominácie nájdete v sekcii nominácia na akcie. Zo sobotňajšieho, prvého turnaja EMHL v tejto sezóne, pripravila dúbravská televízia krátku reportáž, kde sa rozpráva aj o dostavbe šatní a telocvične na našom zimnom štadióne. yes smiley

10.9.2012

V nedeľu Mladé Rakety do Viedne!

V nedeľu cestujú naše Modré Rakety U9 na medzinárodný turnaj do Viedne. A fakt to bude turnaj medzinárodný, keďže sa na ňom predstavia družstvá z Rakúska, Česka, Maďarska a Slovenska. V skupine nás postupne čakajú Tigre z Viedne, UTE Budapešť a Čierne Krídla z Linzu, poobede potom dva zápasy o umiestnenie. Predpokladané náklady na turnaj sú 20,- Euro (štartovné a strava). Zraz bude v nedeľu o 8:25 pred šatňou v Albert Schultz Halle. Na turnaj sa pôjde individuálne autami. Potvrdia Rakety výborný formu (2 zápasy - 2 výhry, skóre 69:5) z posledného víkendu? smiley Aký narodeninový darček dajú svojmu trénerovi? cheeky

5.9.2012

Burza hokejovej výstroje v nedeľu!

V nedeľu počas turnaja EMHL sa uskutoční burza hokejovej výstroje v priestoroch šatni pre verejnosť. Ak máte doma staršie veci, ktoré už Váš malý hokejista nepoužíva, doneste ich na zimný štadión, možno sa niekomu zídu. A možno tí ktorí počas leta z hokejovej výstroje vyrástli, nájdu niečo čo sa im v aktuálnej sezóne zíde. Výstroj môžete doniesť od 13:00, od 14:00 do 15:30 sa bude predávať, peniaze príp. nepredanú výstroj si môžete vyzdvihnúť po 15:30. Ďakujem vopred všetkým rodičom, ktorí na burze i na turnajoch EMHL budú vypomáhať yes.

Začína štvrtý ročník EuroMiniHokejLigy!

V sobotu na našom zimnom štadióne začína 4. ročník EuroMiniHokejLigy. A hneď na prvom turnaji sa odohrajú veľké zápasy malých hokejistov. Okrem domácich Modrých Rakiet a Bielych Žralokov sa zúčastnia prvého turnaja Levy z Břeclavy (minuloročný víťaz EMHL v kategórii U10) a minulosezónny víťaz kategórie U9 ŠHK 37 Piešťany. V strednom pásme si to medzi sebou rozdajú malí Hobáčikovia (skupina 1 a 2A) v zápase Modrý proti Bielym. V nedeľu začína EMHL aj pre kategóriu U9, Modré Rakety U9 favorit súťaže sa predstaví proti Trnave a Ružinovu. Rovnako aj v nedeľu počas turnaja EMHL ponúkame možnosť zahrať si s chuti minihokejový zápas pre Hobáčikov, tentokrát skupina 2A a 2B, zraz o 14:50. Do štvrtého ročníka sme prihlásili spolu 5 družstiev. Pravidelne by malo v nich hrávať viac ako 50 Hobákov.

27.8.2012

O turnaji v Humpolci sa dozviete v sekcii 5.

26. a 27.8.2012

V stredu do Gajar.

Na najbližšiu stredu pripravujeme športový deň v Gajaroch. Doobeda si urobíme hokejbalový tréning, poobede inlinehokejový. Na obed dostanú na ihrisku priestor rodičia, ktorí si to rozdajú v hokejbalovom zápase. Prihlasovať sa môžete osobne u vedúcich družstiev príp. u hlavného trénera. Deti budú platiť 5,- Euro iba za obed, olovrant a nápoje. Doprava individuálna, kto potrebuje odviezť nahláste sa osobne hlavnému trénerovi. Akcie sa môžu zúčastniť všetci Hobáci kategórií 0 až 5.

Program:

7:50    zraz pred zimákom v Dúbravke

7:55    odchod autami do Gajar

8:45    príprava na tréning

9:15    hokejbalový tréning, hlavná časť: prihrávky a streľba

11:00    oddych

11:45    obed / hokejbalový zápas rodičov

13:00    príprava na zápas

13:15    inlinehokejový a hokejbalový zápas

15:15    odchod z Gajar

15:50    príchod do Bratislavy

Treba si zobrať: holenné chrániče, suspenzor, lakťačky, športovú obuv s prírodnou príp. bielou podrážkou, dve tričká na tréning, prilbu, rukavice, (kto má) inlinehokejové korčule, hokejku, uterák, fľašu na pitie

V prípade otázok volajte vo večerných hodinách (19:00-20:00) trénera. Bavme sa spoločne hokejovými športmi! wink

14.8.2012

Výborná účasť hneď na prvých tréningoch.

V pondelok sme prvýkrát vykorčuľovali na ľad. Účasť prevýšila očakávanie, prvého tréningu sa zúčastnilo 44 detí, napriek tomu, že viacero rodín je ešte na dovolenkách. Veríme, že nás bude pribúdať a vytvoríme v každej kategórii skvelú partiu hráčov i rodičov. Je to v našich rukách. wink

12.8.2012

Od pondelka na ľad.

V pondelok 13.8. prvýkrát po prázdninách vykorčuľujeme na ľad. V mesiaci august bude kategória 3-4 rozdelená. Hráči zo skupiny 3 budú trénovať s kategóriou 0-1-2 a hráči zo skupiny 4 budú trénovať s kategóriou 5. Od septembra by sa mala podobne ako minulý rok kategória 3-4 rozdeliť na 3A-3B-4A-4B a kategória 0-1-2 na 0-1-2A-2B. Zajtra začínajú aj denné Hobaminikempy, viac informácií o nich nájdete TU

27.6.2012

Letnú prípravu ukončia kategórie 3-4 a 5 na Pekníčke!

Vo štvrtok nás čaká kategórie 3-4 a 5 posledný tréning letnej prípravy. Bude to hokejbalový tréning a zápas na hokejbalovom ihrisku Pekníkova, ktorý bude súčasťou otvorenia letnej sezóny v spolupráci s miestnym úradom Dúbravka. Treba si doniesť zápasové dresy, chrániče lakťov, holenné chrániče, rukavice, prilbu, hokejku a fľašu s nápojom. Zraz hráčov bude o 14:55 pri ihrisku Pekníkova. Predpokladané ukončenie bude okolo 17:15.

19.6.2012

Tropické horúčavy by mali byť do štvrtka.

Keďže strednú európu sužujú veľké horúčavy trochu sme upravili tréningový program. Dnes kategórie 0-1-2 a 3-4 idú spoločne na kúpalisko. Zajtrajší tréning 3-4 sa prekladá na nedeľu podvečer, kedy by už malo byť o niečo chladnejšie. V nedeľu na tréning si prineste aj hokejky. Pite veľa tekutín a užívajte si Slniečka cool.

V stredu poobede na Rosničku!

V stredu deti z kategórie 0-1-2 a 3-4 absolvujú "tréning" na kúpalisku Rosnička v Dúbravke. Zraz pred Rosničkou je o 15:10. Plánovaný odchod z Rosničky je o 17:30. Vstupné vďaka nášmu klubu, ktorému chceme aj touto cestou poďakovať, platiť nemusíme. Deti si so sebou donesú šlapky, uterák, nápoj. Opalovací krém donesie tréner. wink

5.6.2012

Na Pekníčke sme oslavovali MDD.

V piatok poobede Hobáci z kategórie 0-1-2 a 3-4 oslavovali Medzinárodný Deň Detí na hokejbalovom ihrisku na Pekníkovej. Aj keď to s počasím doobeda vyzeralo všeljako, napokon sa umúdrilo a hokejbalový zápas najmenších Hobákov sa mohol odohrať. Príjemná nálada sprevádzala spoločné hobácke popoludnie na ihrisku i mimo neho. Po zápase dostali všetky deti od vedenia klubu sladké ocenenie. smiley

 

4.6.2012

V nedeľu do Gajar aj kategória 3-4.

V nedeľu v Gajaroch nás čaká hokejbalový sviatok. Na turnaji L2hockey Gajary Cup 2012 sa predstavia najlepšie hokejbalové družstvá v kategórii U10 na Slovensku. Okrem turnaja U10 na veľké ihrisko sa bude konať aj minihokejbalový turnaj pre U9, na ktorom sa predstavia okrem našich Hobákov z 3-4 aj HBK Kometa Vrútky a ŠK 98 Pruské. My vytvoríme opäť dve družstvá - Biele Žraloky a Modré Rakety. Kto bude Žralok a kto Raketa sa dozviete o 10:15 na zraze v Gajaroch v Aréne 71. Účasť je potrebné potvrdiť do stredy 6.6.2012 osobne u vedúcej družstva po tréningu. Predpokladané náklady na hráča sú 7,- Euro vrátane obeda a občerstvenia. Na turnaj si treba priniesť prilbu, rukavice, holenné chrániče, chrániče lakťov, suspenzor, dve ribaná, zápasové dresy, krátke športové nohavice, športovú obuv a hokejku. Predpokladané ukončenie akcie je o 16:45.

30.5.2012

Potrebné doklady na registráciu.

Hráči kategórie 3-4 a 5 ktorí ešte nie sú zaregistrovaní je potrebné aby doniesli nasledovné podklady: fotku 2,5 x 3,5 cm, vyplnenú prihlášku na registráciu, 3,- Euro registračný poplatok a overenú kópiu rodného listu. Všetky potrebné podklady treba odovzdať vedúcim družstva (p. Krnčokovej resp. p. Hamerovi) do 11.6.2012. Viac informácií o registrácii hráčov v stredu o 16:35 na rodičovskom združení.

MDD budeme oslavovať na Pekníkovej v Dúbravke.

Tento rok budú Hobáci (kategória 0-1-2 a 3-4) oslavovať MDD na hokejbalovom ihrisku Pekníkova v Dúbravke. Tu je program osláv:

15:00 zraz pri hokejbalovom ihrisku Pekníkova (príhovor starostu)

15:20 príprava na zápas

15:40 spoločná rozcvička

16:00 minihokejbalový zápas HOBA modrý - HOBA biely

16:45 koniec zápasu, sladká odmena za snahu a účasť

17:00 tombola

17:15 ukončenie

Je potrebné, aby si deti doniesli: hokejku na von, hokejové rukavice, prilbu, športovú obuv, holenné chrániče, krátke športové nohavice, fľašu s pitím, suspenzor, chrániče lakťov, zápasový hobácky dres (kto nemá, požičiame tréningový).

Počas zápasu budú pri ihrisku vysrtavené medaile a poháre, ktoré sme vyhrali počas sezóny 2011/2012. Pre všetky deti aj pre tích, ktorí zatiaľ na hokej nechodia, bude pripravená súťaž o hobácke suveníry.

22.5.2012

Majstrovstvá Hobákov vyhralo Slovensko, Rusko sa turnaja nezúčastnilo :-)

Aj tento rok počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, náš štadión dýchal majstrovskou atmosférou. Konali sa u nás Majtrovstvá Hobákov Prvákov! Miniturnaja sa zúčastnilo 5 družstiev. O tom, že turnaj bol veľmi vyrovnaný svedčia tesné výsledky i skutočnosť, že každé družstvo vyhralo minimálne jeden zápas. Turnaja sa zúčastnili štyri hobácke družstvá, ktoré doplnilo jedno družstvo z Hamuliakova. O majstrovskú atmosféru sa na našom zimnom štadióne postarali nielen deti, ale i rodičia či ďalší rodinní príslušníci. Na prvom mieste skončili Slováci, ktorím svojim výsledkom predpovedali obrovský úspech nášho hokeja. Krátku reportáž o našich majstrovstvách si môžete pozrieť vďaka dúbravskej televízii TU. Veľké poďakovanie patrí pani Hájekovej za originálne medaile. Hokejová nálada nás sprevádzala celý víkend. Slováci získali striebro a urobili nám veľkú radosť. Ukázali celému hokejovému svetu, že aj keď sme malá krajina, vyrastajú u nás skvelí hokejisti. Je to veľké povzbudenie pre naše malé hokejové nádeje, ako aj pre všetkých ľudí na Slovensku, ktorí hokej milujú. Tešme sa a z veľkého úspechu a pokúsme sa ho v blízkej budúcnosti zopakovať! wink

15.5.2012

Majstrovstvá Hobákov Prvákov!

Majstrovstvá Sveta v ľadovom hokeji pokračujú vo štvrtok štvrťfinálovými zápasmi. Slovensko nastúpi proti Kanade a určite všetci budeme našim držať silno palce. Aj naši Hobáci-prváci (vrátane druhákov brankárov a druhákov a tretiakov, ktorí začali s hokejom tento rok) tak ako minulý či predminulý rok budú mať svoje Majstrovstvá. V sobotu na zimnom štadióne si to rozdá Kanada, Česko, Rusko, Švédsko, Fínsko a je jasné, že nemôže chýbať ani Slovensko. Rozpis zápasov by mal byť známy vo štvrtok (čakáme na potvrdenie účasti aj mimohobáckeho družstva). Nominovaních hráčov nájdete v podsekcii nominácia na akcie (sekcia najbližšie akcie). Pozor, prvý piati prihlásení hráči, nastúpia za Slovensko, ostatních rozdelia tréneri do ďalších družstiev v piatok. Súčasťou akcie bude aj burza hokejovej výstroje v šatni verejnosti od 9:00 do 11:00. Prosíme rodičov, ktorí by boli ochotní na turnaji vypomôcť, aby sa prihlásili počas tréningu v stredu alebo piatok vedúcej príp. vedúcemu družstva p. Kovařovej / p. Kovařovi, príp. po tréningu hlavnému trénerovi. Na MS Hobákov vyhlasujeme konkurz na manažérov družstiev, technickú čatu, kuchárky (potrebujeme okolo 400 koláčikov), manažérky na burzu hokejovej výstroje, dovozcu občerstvenia, rozhodcu a sponzora na zaplatenie ľadovej plochy. Minulý rok vyhrali Majstrovstvá Hobákov hráči z družstva HOBA Fínsko a následne Fíni vyhrali aj Majstrovstvá Sveta v Bratislave. Tento rok sa najväčšie šance dávajú Slovákom... wink smiley

10.5.2012

Žiadame o vyplnenie jednotlivých tlačív rodičov kategórie 3-4.

Na rodičovskom združení rodičia dostali tlačivá, ktoré je potrebné vyplniť a odovzdať vedúcej družstva do 18.5. (potvrdenie od lekára do 20.6.2012), jedná sa o nasledujúce tlačivá: karta hráča, potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie o lekárskej prehliadke športovca, fotku 3,5 x 2,5 cm. Bližšie informácie sú na klubovej stránke. Ďakujeme.

Letné denné Hobaminikempy

Aj toto leto budeme organizovať letné Hobaminikempy a to v troch termínoch (13.-17.8, 20.-24.8., 27.-31.8.2012). Ďalšie informácie nájdete v podsekcii Letný Hobaminikemp 2012, prihlasovať sa môžete počas tréningov od 11.5.2012 do 15.6.2012 u vedúcich družstiev (p. Kulmanová, p. Krnčoková, p. Kovařová).

8.5.2012

Rodičovské združenia!

Úvodné rodičovské združenie kategórie 3-4 bude vo štvrtok od 15:40 do 16:30, kategórie 0-1-2 v pondelok od 16:05. Účasť rodičov povinná. Okrem predstavenia realizačných tímov pre sezónu 2012/2013 si krátko zhodnotíme sezónu 2011/2012 a budeme Vás informovať o plánoch a cieľoch pre nasledujúcu sezónu.

2.5.2012

Ukončenie starej a privítanie novej sezóny!

Vo štvrtok poobede odohrajú hráči kategórie prípravky v rámci rozlúčenia sa so sezónou 2011/2012 zápasy proti rodičom. Najprv nastúpi proti Rodičom kategória "5" doplnená o hráčov (skupiny 4) z "3-4" o 16:30, po nich o 17:20 nastúpi 0-1-2 doplnená o hráčov z "3-4" (skupina 3). Potom je naplánovaná bohatá tombola a na záver sa odohrá zápas Rodičia proti Trénerom.  

Vitaj sezóna 2012/2013!

Včera sa v našom klube tak ako aj vo väčšine iných kluboch začala hokejová sezónu 2012/2013. V podsekciách nájdete aktuálne súpisky i rozpis tréningov, ktorý si vo vlastnom záujme treba skontrolovať s klubovou webovou stránkou a vo vitríne na zimnom štadióne. Aký je program tejto sezóny sa dočítate na týchto miestach v nasledujúcich dňoch. Ďalšie informácie sa dozviete budúci týždeň na rodičovských združeniach. Kategóriu 0-1-2 budú trénovať tréneri Líška, Dragúň a Szabo. Kategóriu 3-4 budú trénovať Líška, Pardel, Kovalík. Mená vedúcich družstiev sa dozviete na rodičku. Tréneri veria a urobia preto opäť maximum, aby táto sezóna bola aspoň tak úžasná ako tá minulá. smiley

Mgr. Ľubomír Líška, hlavný tréner 0-1-2 a 3-4