Sústredenie na Liptove

8.8.2010 19:41
V posledný deň bol na programe ďalší zápas Šmolkov proti Pomarančom. Zápas plný emócií, ale všetko v duchu fairplay rozhodli pomaranče až v penaltách. Ešte sa podpísať do pamätnej knihy hotela Bystrina a mohli sme odísť vlakom domov do Bratislavy. Na sústredení sme mali celkove výborné podmienky. Výborná strava, pohodlné čisté ubytovanie, futbalové ihrisko z hustou trávnatou plochou, telocvičňa a to všetko v nádhernom prostredí Nízkych Tatier. Aj tentokrát platí, že kto nebol môže ľutovať.
-L2-
7.8.2010 21:19
Po dni oddychu, sme opäť pokračovali v tréningu. Opäť bol na programe stickhandling v kombinácii s podpornými silovými cvičeniami, pri koordinačných cvičeniach sme využili malé basketbalové lopty, pri krátkych úsekoch maximálneho nasadeníia sme rozvíjali rýchlosť. Večer bola na programe opekačka. Počas dňa síce spŕchlo. no na večer sa vyčasilo a tak sme mohli opäť opekať. Po tom čo sme sa najedli nasledoval kultúrny program. Pri divadielku, ale hlavne pri nádherných básničkách (nechýbal ani standing ovation) sme sa dobre zabavili.
-L2-
6.8.2010 21:38
V tento deň bol na programe aktívny odpočinok. Rozcvička bola o niečo dlhšia ako v predošlé dni. Po raňajkách sme nabrali smer aquapark Tatralandia. Chlapci boli maximálne disciplinovaní, takže sme si pobyt v aquaparku ešte o hodinu predĺžili oproti pôvodnému plánu. Cestou späť sme si dali v Lipt. Mikuláši liptovskú kapustnicu, bryndzové halušky a pravú kofolu. Večer k nám na hotel prijal pozvanie slovenský reprezentant, ktorý má v NHL odohratých už 352 zápasov, Milan Jurčina. Všeličo sme sa ho popýtali napr. ktorím slávnym brankárom už strelil gól (dal gól aj Brodeurovi), ktorý hráč sa bráni najťažšie (Kovalev), čo považuje za najdôležitejšie ak niekto sa chce stať úspešným hokejistom (morálku!). Za nádherný deň v aquaparku ďakujeme vedúcemu družstva p. Takáčovi.
-L2-
5.8.2010 20:46
Ráno nebola rozcvička, lebo sme išli hneď ráno do Demänovskej jaskyne Slobody. Keď sme boli v nej videli sme stalagnáty a jaskynný cintorín. Keď sme vyšli z jaskyne tak sme videli Salamandru škvrnitú. Potom sme išli kúpiť suvenýry a potom sme čakali na autobus. Poobede sme išli na tréning do haly, kde sme trénovali s hokejkami a potom sme išli na futbalové ihrisko, kde sme mali veľký zápas. Dohodli sme sa, že kto prehrá, bude toho druhého niesť na chrbáte. Šmolkovia vyhrali nad pomarančmi.
-Matúš, Dandy a Matúš-
4.8.2010 20:37
Ráno sme sa zobudili a išli sme rozcvičku. Na rozcvičke sme cvičili pri stanoch. Keď sme sa vrátili z rozcvičky na hotel, prezliekli sme sa a išli sme na raňajky. Po raňajkách sme mali tréning. Na tréningu sme mali šprinty. V telocvični sme cvičili s hokejkami a golfovými loptičkami. Keď sme sa vrátili z tréningu na hotel, prezliekli sme sa a išli na obed. Na obed sme mali fazulovú polievku a fašírku so zemiakmi. Potom sme mali krátky oddych a po oddychu sme išli do bazéna. V bazéne sme plávali a cvičili. Keď sme vystúpili z autobusu, rovno zo zastávky sme išli na bobovú dráhu. Na bobovej dráhe sme rýchlo jazdili. Keď sme sa vrátili na hotel tak sme si urobili ohník a opekali sme si.
-Sami, Šabla a Turčo-
3.8.2010 20:54
Vstávali sme o 6:30. Nevstávalo sa nám ľahko. Potom sme mali rozcvičku. Na raňajky sme mali praženicu a čaj. Potom sme išli na kopec Syná. Bol tam krásny výhľad na Nízke Tatry. Stretli sme tam tetu z Bratislavy, ktorá nás tam odfotila. Potom sme išli dolu. Cestou sme videli Salamandru škvrnitú. Cestou na hotel sme išli popri rieke Demänovke. Keď sme prišli, išli sme na obed. Potom sme išli na hotel a mali sme oddych. A potom sme mali tréning. A po tréningu sme si mali opekať, ale začalo pršať a tak nám tréner objednal pizzu. Mňam.
-Habi, Vali a Anča-
2.8.2010 23:04
prvé fotky zo sústredenia TU
2.8.2010 22:11
Chalani dnes zaspali o niečo skôr ako včera. Mali toho dnes úctihodne, no napriek tomu povečerná prechádzka sa zmenila na povečerný výklus. Nasadenie na tréningoch nechýba. S disciplínou nie sú problémy, akurát niektorí nedokážu dodržiavať presné odchody na tréning či do reštaurácie. Počasie máme zatiaľ výborné, je tu príjemne teplo a voňavý horský vzduch. Prostredie okolo hotela je veľmi pekné, dúfam, že aj zajtra o takomto čase, keď budeme mať po opekačke bude rovnako pekné..
-L2-
2.8.2010 20:58
Ráno sme mali rozcvičku. Bola na pníkoch. Na raňajky sme mali chleba so šunkou a syrom. Mali sme tréning v telocvični, robili sme nové cvičenia. Na futbalovom ihrisku sme si dali šprintíky. Na obed sme mali pečené kura. Potom sme išli na Chopok. Išli sme tam autobusom, potom sme nasadli na 6-sedačku a potom na 2-sedačku a potom sme ešte vyšľapali pár metrov a boli sme na Chopku. Museli sme sa vyšplhať na skaly a boli sme na vrchole Chopku. Boli sme si po vrcholovú pečiatku na Kamennej chate a potom s lanovkami naspäť. Videli sme nebezpečný zjazd na horských bicykloch. Po osviežení v lesnom potoku sme sa pobrali na náš hotel. Na večeru boli špagety s mletým mäsom a syrom. Pozdravujeme mamu a tata a niektorí aj brata. Dobrú noc.
-Čeče, Béčko a Pali-
2.8.2010 8:21
Internetový signál nie je tu v doline ideálny, takže pôvodný zámer prinášať online informácie sa asi nepodarí, uvidíme.. Všetci sme zdravý, plný energie, za pár minút odchádzame na tréning. Viac večer...
Lubomír Líška (-L2-)